Zaujalo nás

CHUŤ A VŮNĚ VÍNA V RUKOU ŽENY: NÁRODNÍ SOMMELIÉRKOU JE B. KOLLÁROVÁ

05.09.2022 | Moravská a česká vína jsou díky specifickým půdním a klimatickým podmínkám a originálním přístupům našich vinařů ve vinařském světě samostatnou kategorií. A jako taková jak na národní, tak na mezinárodní úrovni potřebují naprosto profesionální prezentaci. To byl také hlavní důvod, proč v rámci Národního vinařské centra vznikla pozice národního sommeliera, na kterou v těchto dnech nastupuje přední česká sommelierka Klára Kollárová.

SPÍŽ JAKO ČERNÁ DÍRA A CHAOS V LEDNICI? UDĚLEJTE REVIZI V ZÁSOBÁCH!

31.08.2022 | Vyhazujete až příliš často zkažené nebo prošlé potraviny? Může za tím stát jak špatné plánování nákupů, tak nevhodné skladování. Abyste omezili plýtvání na maximum, věnujte jedno odpoledne revizi lednice a domácí spíže. Díky správnému uspořádání získáte lepší přehled o uskladněných potravinách, které tak neskončí zbytečně v koši.

KAM PATŘÍ OLEJ, KTERÝ ZBYL PO SMAŽENÍ? HLAVNĚ NE DO ODPADU!

29.08.2022 | Někdo to neřeší a olej vylije do odpadu. To není dobrý nápad. Olej se usazuje na stěnách odpadních trubek. Trubky se zanáší a po delší době může dojít až k jejich úplnému ucpání. Tuky a oleje, které se dostanou kanalizací do čistíren odpadních vod, je nutno oddělovat. Proces čistění se tím komplikuje, prodražuje, může docházet k pěnění a snížení účinnosti biologického procesu.

ALICE BENDOVÁ & ANDREA LIŠKOVÁ: JASNÉ ROZDĚLENÍ ROLÍ

29.08.2022 | Zatímco Alice uvaří všechno, na co so jen vzpomenete, její sestře Andree, která je známá jako Cukrařinka, pod rukama vznikají doslova sladká umělecká díla. V exkluzivním dvojrozhovoru pro CZ TEST prozradily, jaký mají vztah nejen k jídlu, nákupům a jak se staví k výběru potravin, ale přihodily k dobru i zážitky z dětství a dospívání.

PRAZDROJ DEFINITIVNĚ UKONČIL STÁČENÍ DO PET LAHVÍ!

28.08.2022 | Plzeňský Prazdroj demontuje linku na stáčení piva do PET lahví. Definitivně tak s těmito obaly skončil. Poslední piva do nich stočil loni v prosinci a od té doby je nevyužívá. Největší český pivovar tak plní všechny své produkty pouze do sudů, tanků, skleněných lahví a plechovek. ČTK to dnes při rozebírání linky řekl mluvčí Zdeněk Kovář.

VÍCE ČESKÉ ZELENINY A OVOCE V OBCHODECH, VYZÝVÁ MINISTR!

28.08.2022 | Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) vyzval obchodníky, aby do své nabídky zařadili větší množství potravin z domácí produkce. Poukázal na to, že v obchodech se často objevují totožné produkty dostupné od domácích producentů dovezené ze zahraničí. Uvedl to v dopise zveřejněném na twitteru, který podle mluvčího ministerstva zemědělství Vojtěcha Bílého odeslal generálním ředitelům obchodních řetězců.

NA ŠKŮDCE RAJČAT PŘES ROBOTY! VÝZKUMNÍCI PRACUJÍ NA INTELIGENTNÍM RAMENI

25.08.2022 | Pěstování ovoce a zeleniny ve skleníku má řadu výhod, ale nese s sebou i rizika v podobě plísní, chorob a škůdců, kterým se ve vlhkém a teplém prostředí dobře daří. Čeští výzkumníci již druhým rokem pracují na tom, jak úrodu co nejlépe před těmito negativními vlivy ochránit.

ZAČALA ZEMĚ ŽIVITELKA: TÉMATEM JE BUDOUCNOST ČESKÉ KRAJINY

25.08.2022 | Agrosalon Země živitelka se letos těší rekordnímu zájmu vystavovatelů. Všechny výstavní plochy i pavilony jsou již několik týdnů plně obsazeny. Téma letošního ročníku ZEMĚ ŽIVIVITELKY je „BUDOUCNOST ČESKÉ KRAJINY“, s důrazem poukázat na potřebu ochrany krajiny - ochranu životního prostředí, přírody, přírodních zdrojů, biodiverzity, klimatu a podpory ekologické produkce v zemědělství.

LÓGR DO KOŠE NEPATŘÍ! VYUŽITÍ, KTERÉ VÁS PŘEKVAPÍ

24.08.2022 | Ať už si dopřáváte klasického „turka“ nebo espreso z automatického kávovaru, zbytkům v podobě lógru se nevyhnete. Byla by ale velká škoda kávovou sedlinu vyhazovat, doma ji totiž využijete hned několika způsoby – a věštění do nich nezapočítáváme. Jak z lógru vytvořit účinné hnojivo nebo pomocníka v boji se škůdci?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.