Zaujalo nás

VÁNOCE V OTÁZKÁCH, ANEB CO JSTE MOŽNÁ NEVĚDĚLI

17.12.2021 | Mysleli jste si, že už vás na Vánocích možná nic nepřekvapí – a ono ejhle. Ovšem, nevadí, nikdy není pozdě na to rozšířit si svoje obzory. Tady jsou perličky, o kterých se fakt běžně nemluví…

CHCETE KAPRA A SEKT ZA 5 KORUN? TADY TO DOSTANETE

16.12.2021 | Makro zákazníkům zpříjemní předvánoční nákupy. Kromě prodloužené otevírací doby znovu nabídne i oblíbenou akci kapr a sekt k nákupu za symbolickou pětikorunu. Vyrazit za velkým předvánočním nákupem do některé z prodejen makro se zákazníkům letos vyplatí hned třikrát. Prodloužená otevírací doba až do 22 hodin umožní ve shonu před svátky lépe využít čas a od 19. do 22. prosince se zastavit pro bonus v podobě sektu a kapra za 5 Kč ke každému nákupu nad 3 333 Kč s DPH.

MÁTE RÁDI VÁNOČNÍHO KUBU? TRNITÁ CESTA NA VÁNOČNÍ STŮL

15.12.2021 | Původní duch Vánoc už je nějaký pátek tatam. Není divu, že na kubu, který dříve ovládal vánoční tabule zcela běžně, se už v řadě domácností zapomnělo. Je to ale škoda. Z nutričního hlediska má rozhodně co nabídnout!

SAMI VE SPÁRECH VYSOKÝCH CEN? SITUACE NENÍ BEZVÝCHODNÁ

15.12.2021 | Rok 2021 byl těžký. Ovšem ani v roce 2022 a dost možná ještě v letech dalších si příliš neodpočineme. V důsledku vysoké inflace se poženou vzhůru ceny, které se dotknou všeho, včetně základních potřeb. Někteří výrobci slibují, že navýšení cen potravin nepřesáhne 10 procent, ale vzhledem k tomu, že některé komodity už navýšily cenu i o 50 a více procent, je tento výhled možná až moc optimistický. Avšak situace není bezvýchodná…

TŘICET ČTYŘI KONTROL, DVACET TŘI POCHYBENÍ: KONTROLY SÝRŮ DOPADLY FIASKEM

14.12.2021 | Pracovníci České obchodní inspekce, inspektorátu Olomouckého a Moravskoslezského, provedli ve dnech 18. října až 30. listopadu kontrolu ve specializovaných prodejnách sýrů, sýrových specialit a lahůdek. A jak to dopadlo?

JEPTIŠKY SE PUSTILY DO VAŘENÍ PIVA

13.12.2021 | Řádové sestry z kláštera v belgické vísce Maredret se pustily do podnikání, které bylo po staletí doménou mnichů. Dvacetičlenná ženská benediktinská komunita, jejíž tradice sahá do roku 1893, se totiž před pěti lety rozhodla, že se spojí se sládky, aby začali vařit pivo odrážející historii a hodnoty kláštera.

PRVNÍ POP UP BAR VE VNITROBLOKU: P.S.: CHUTNÁ PO BAILEYS

13.12.2021 | Vánoční čas je v plném proudu a vy máte jedinečnou příležitost předvést své kreativní umění a namíchat si podle vlastních chutí váš oblíbený a delikátní krémový Baileys Original Irish Cream. Vychutnejte si sváteční čas s Baileys jednoduše a stylově. Sladce si zahřešit a popustit uzdu fantazii můžete od 7. do 23. prosince v holešovickém Vnitroblocku.

Komora: Nutri-score by mohlo nahradit Planet-score

10.12.2021 | Místo jednotného systému měřícího nutriční hodnoty tzv. Nutri-score by mohlo být v celé Evropě Planet-score. To by kromě výživových hodnot řešilo také udržitelnost, pohodu zvířat nebo uhlíkovou stopu z hlediska dopravy. Dnes to na tiskové konferenci uvedli zástupci Potravinářské komory ČR.

POZOR, DO ČESKA SE DOSTAL MED S ANTIBIOTIKY!

08.12.2021 | Do Česka se dostal med od slovenské firmy Medas, ve kterém bylo antibiotikum tylosin. Týká se to 4320 kusů, každý o váze 900 gramů, prodávalo je Makro. Řetězec je už aktivně stahuje. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont