Zaujalo nás

CENY PEČIVA JSOU I PŘES ZDRAŽENÍ PŘÍZNIVÉ: ČEŠI OBSADILI 5. PŘÍČKU

19.04.2023 | Čeští pekaři prodávají páté nejlevnější pečivo v Evropské unii, zároveň jim ale stouply náklady na energie výrazně více než v ostatních zemích. ČTK to řekl výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů Bohumil Hlavatý, podle kterého jsou proto čeští pekaři pod mnohem větším ekonomický tlakem a cena pečiva stagnuje od loňského listopadu.

JARNÍ SBÍRKA POTRAVIN SE BLÍŽÍ: KDE A CO DAROVAT?

18.04.2023 | Obchodní řetězec se i v letošním roce zapojí do celostátní Sbírky potravin se všemi svými prodejnami. Letošní jarní kolo sbírky se koná v sobotu 22. dubna od 8 do 18 hodin. Zákazníci mohou na kterékoli prodejně BILLA zakoupit trvanlivé potraviny či drogistické zboží a věnovat je na dobrou věc. Na vybraných prodejnách budou poprvé jako dobrovolníci asistovat při Sbírce přímo sami zaměstnanci řetězce.

TRISTNÍ PROBLÉMY S CENAMI PŘI KONTROLÁCH OTŘÁSLY ČESKEM

13.04.2023 | Výsledky kontrol cen potravin České obchodní inspekce (ČOI) a Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) jsou horší, než se očekávalo. Při jednání meziresortní komise k vysokým cenám potravin to na twitteru uvedl ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). Na tiskové konferenci poté řekl, že se masivně porušuje potravinové právo a rovněž zákon na ochranu spotřebitele, zmínil i nekalé obchodní praktiky.

PODNIKY, KTERÉ STOJÍ ZA TO: TIPY PŘÍMO OD ZÁKAZNÍKŮ

12.04.2023 | Jste milovník dobré kuchyně a hledáte inspiraci? Ať už máte chuť na asijskou kuchyni, burgery, tradiční českou kuchyni nebo třeba pizzu, přinášíme vám tipy, ze kterých si rozhodně vyberete!

VYZKOUMÁNO: VELIKONOČNÍ NÁKUPY PŘIJDOU ČECHY NA ASI 3 000 KORUN

06.04.2023 | Za velikonoční nákupy Češi letos utratí v průměru 2844 korun, proti minulému roku si nejčastěji připlatí do 500 korun. Vyplývá to z průzkumu rozvážkové služby Košík.cz mezi asi 1350 tuzemskými domácnostmi, který má ČTK k dispozici. Na Velikonoce si podle uvedeného průzkumu Češi nechtějí odpustit především beránka a kraslice.

NABÍDKA V OBCHODECH? PŘES 70 % LIDÍ NEUSPOKOJUJE

05.04.2023 | Přes 71 procent lidí není podle průzkumu spokojeno s nabídkou potravin v českých supermarketech. Více než 43 procent dotázaných uvedlo, že kvalita potravin neodpovídá ceně, pro zhruba čtvrtinu je nabídka dostatečná. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos mezi více než 1000 respondenty pro investiční společnost Meriton.

NEJDRAŽŠÍ VELIKONOCE JSOU NA SPADNUTÍ! CENA VAJEC DOSÁHLA MAXIMA

04.04.2023 | Ceny vajec v České republice se i v únoru zvýšily nejvíce ze všech zemí Evropské unie. Meziročně vejce zdražila o 95,1 procenta, zatímco průměr za EU je 31,1 procenta. S odkazem na harmonizované údaje Eurostatu o tom dnes informuje německý statistický úřad. Vejce v České republice zdražila nejvíce z celé EU i v lednu. Němečtí statistici jejich ceny krátce před Velikonocemi opět porovnali.

FAIR TRADE KÁVA JDE NAHORU, CENA SE ZVÝŠÍ ASI O 20 PROCENT

03.04.2023 | Kvůli sílícím dopadům klimatických změn a rostoucí nestabilitě světové ekonomiky organizace Fairtrade zvyšuje minimální cenu kávy. Znamená to posílení ochrany drobných pěstitelů organizovaných ve fairtradových družstvech. Nová minimální cena zvýší základní výkupní cenu o 19 % u kávy robusta a o 29 % u kávy arabica. Jde o první zvýšení minimálních výkupních cen fairtradové kávy po dvanácti letech.

REVOLUČNÍ ŘEŠENÍ PROTI PLÝTVÁNÍ POTRAVINAMI

31.03.2023 | Česká společnost Analytics Data Factory, která je expertem na správu a využití firemních dat, představila nové revoluční řešení Food Save určené pro prodejny s rychloobrátkovým zbožím, typicky potravinami.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.