Zaujalo nás

TISÍC CHUTÍ RÝŽE + JEDEN SUPER DŮVOD, PROČ JI NEPŘEVAŘIT

23.08.2022 | Máme ji na talíři i několikrát do týdne. Rýže se stala součástí našich jídelníčků a perfektně ladí třeba s omáčkami a masem, nelze samozřejmě vynechat rizoto nebo sladké rýžové nákypy. Nespokojte se jen s rozdělením na dlouhozrnnou a kulatozrnnou, nabídka je totiž mnohem širší a můžete s ní výrazně zpestřit oblíbené pokrmy.

VČELPO DEFINITIVNĚ KONČÍ! NEUSTÁLO PANČOVÁNÍ MEDU

23.08.2022 | Prodejce medu Včelpo na sebe podal návrh na insolvenci, čemuž Krajský soud v Brně minulý týden vyhověl. Uvedly to dnešní Hospodářské noviny (HN). K úspěšnému návratu firmy na trh po sedm let staré kauze medů s antibiotiky nepomohli ani noví majitelé. Firma navíc prohrála soud s dodavatelem kontaminovaného medu společností MILA, ze který Včelpo odmítlo zaplatit. Podle HN dluží Včelpo věřitelům přes 30 milionů korun.

VÝZKUM PSYCHOLOGŮ: MLADÍ PIJÍ MÉNĚ ALKOHOLU, MÁ TO ALE HÁČEK...

22.08.2022 | Soustředí se na sociální témata, zdravý životní styl a pijí méně alkoholu než generace před nimi. To jsou některé z rysů takzvané generace Z, tedy lidí narozených zhruba od poloviny nebo konce 90. let do konce první dekády nového tisíciletí. V anglofonním prostředí se jí přezdívá také generation sensible (rozumná generace). Podle psychologů by ale mladí lidé kvůli svému rozumnému přístupu a neochotě riskovat mohli přicházet o životní zážitky, uvedl deník The Guardian.

JÍDLO JE DRAHÉ! ONLINE SUPERMARKETY NABÍZEJÍ SPLÁTKY

22.08.2022 | On-line supermarket Rohlik.cz zvažuje zavedení možnosti nákupu potravin na splátky. E-shop Košík.cz umožňuje odloženou platbu, v současné době ji využívají hlavně rodiny s dětmi. Prodej potravin na splátky v souvislosti s vysokou inflací v současné době neplánují oslovené kamenné řetězce, podle některých to není řešení problému. Vyplývá to z ankety ČTK mezi obchodníky.

MILIONY VE VZDUCHU! BRITÁNIE VYHAZUJE ÚRODU, NEMÁ JI KDO ZPRACOVAT

16.08.2022 | V Británii se v letošním roce kvůli nedostatku pracovních sil vyhodilo ovoce a zelenina přinejmenším za 22 milionů liber (641 milionů Kč), na farmách se ale celkové škody odhadují až na trojnásobek. S odvoláním na britský Národní svaz farmářů o tom informoval server listu The Guardian.

LESNÍHO MEDU JE MÁLO! VÝPOMOC Z ARGENTINY I ŠPANĚLSKA

12.08.2022 | Kvůli chorobám a šíření kůrovce musí čeští výrobci takzvaného lesního medu nahrazovat domácí produkci dovozem ze zemí EU i z jižní Ameriky, například ze Španělska nebo Argentiny. Včely ohrožuje dlouhodobě onemocnění nazvané varroáza, kvůli kterému se uskutečňuje pravidelné preventivní přeléčení včelstev během sklizně medovicového medu.

ZMRZKA JAKO RISK? ZÁVAŽNÁ POCHYBENÍ NA MORAVĚ!

11.08.2022 | Hygienici v Jihomoravském kraji zjistili v 18 z 35 kontrolovaných provozoven nevyhovující zmrzlinu. Laboratorní testy u většiny z nich zjistily bakterie způsobené nedostatečnou hygienou stroje nebo obsluhy. Hygienici navrhli sankce za 70 000 korun.

KVALITA JÍDLA NA DĚTSKÝCH TÁBORECH? PAŠTIKA A LANČMÍT JSOU PASÉ

09.08.2022 | Pokud posíláte děti na letní tábory, asi je to s vědomím toho, že si tam nebudou užívat luxusu pětihvězdičkového hotelu a „nařachaných“ švédských stolů. To ale neznamená, že by děti neměly právo jíst na táboře vyváženě a v souladu s tím, co radí například i odborníci na dětskou stravu, což je vzhledem k jejich zvýšené aktivitě nejen žádoucí, ale i nutné!

JEDNIČKY VE SVĚTOVÉM MĚŘÍTKU: V ČEM VYNIKÁ ČR?

08.08.2022 | Česká republika drží několik světových prvenství. Dokážeme u nás nejen vyprodukovat potraviny, které směle konkurují těm v zahraničí, ale věhlas ve světě máme i díky zemědělským aktivitám.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.