Zaujalo nás

NEJLEPŠÍ KOLEKCI SALONU VÍN MÁ MIKULOV!

03.01.2022 | Cenu za nejlepší kolekci v letošním Salonu vín získal Mikrosvín Mikulov, který má mezi stovkou nejlepších vín devět zástupců. Národní vinařské centrum, které soutěž pořádá, zveřejnilo podrobné výsledky v tiskové zprávě. Upřesnilo také, že letošní Salon vín se na zámku ve Valticích na Břeclavsku otevře pro veřejnost 4. února.

PF 2022

01.01.2022 | Milí čtenáři, jako poděkování za Vaši přízeň i my vykračujeme do šestkového roku 2022 s novým designem!

ZA 15 MINUT U VÁS! BOLT SPOUŠTÍ NOVOU SLUŽBU

31.12.2021 | Společnost Bolt dnes v Praze spouští novou službu Bolt Market, kdy z vlastního obchodu doveze nákup do 15 minut. Služba je součástí aplikace Bolt Food, dostupná je zatím ve Vršovicích a okolních městských částech. Společnost plánuje její rozšíření po Praze, ale i do dalších měst, a to od ledna.

MASOVÁ OBLIBA NEMASA: JE LIBO PŘÍDATNÉ LÁTKY?

28.12.2021 | Rostlinné náhražky masa si získávají fanoušky doslova raketovým tempem. S ohledem na kampaně zobrazující trpící zvířata, apokalypsu hrozící vlivem skleníkových plynů, případně obavy o vyčerpatelné zásoby masa skutečného se asi nelze ani čemu divit. Otázkou je, jestli tento krok skutečně přinese to, co slibuje.

ZRÁNÍ MASA: PROCES, DÍKY KTERÉMU NÁM CHUTNÁ

28.12.2021 | Zrání hovězího masa je přirozený proces, při kterém dochází vlivem enzymů ke štěpení svalových struktur. Glykogen (neboli takzvaný živočišný škrob) se mění na kyselinu mléčnou, která rozrušuje vazby mezi jednotlivými vlákny, uvolňuje se ztuhlost svalů a maso se stává měkčí a křehčí. Proces začíná asi třetí den po porážce, nejrychlejší je mezi sedmým a desátým dnem a pak se opět zpomaluje. Obvyklá doba zrání je 21 dní.

4 MÝTY O RYBÁCH, U KTERÝCH ZAPŘEMÝŠLÍTE

27.12.2021 | Ryby jsou drahé, určené jen pro milovníky dietní stravy a ty zmrazené jsou vždy nekvalitní. Možná jsou právě mýty spojené s rybami důvodem, proč v konzumaci ryb končíme na samém chvostu evropského žebříčku. Je tak načase alespoň některé z mýtů a polopravd, které o rybách kolují, potvrdit, či vyvrátit.

POVOLÁNÍ, O KTERÉM JSTE MOŽNÁ NETUŠILI: PROFESIONÁLNÍ ČICHAČ

23.12.2021 | Výrobce uzenin Cinco Jotas ve svém závodu na jihozápadě Španělska stále využívá některé postupy z časů dávno minulých: Chorizo se zde udí v místnosti plné hořícího dubové dřeva se salámy zavěšenými u stropu, a šunky zrají ve sklepě, jehož "regulace klimatu" spočívá v ručním otvírání a zavírání oken.

HLEDÁ SE PROVOZNÍ DO RESTAURACE, ALE DOSTANE PIVNÍ SPRCHU

23.12.2021 | Obec v severozápadní Anglii hledá nového provozovatele hospody na osamělém ostrůvku. Neměl by mu vadit tradiční rituál, kdy je při nástupu do funkce polit kbelíkem piva, napsal deník The Guardian. Ostrov Piel o rozloze pouhých 20 hektarů patří k obci Barrow-in-Furness na výběžku poloostrova v Irském moři, od pevniny je vzdálen asi 800 metrů.

VETERINÁŘI ZVEŘEJNILI METODIKU KONTROLY ZVÍŘAT

20.12.2021 | Státní veterinární správa (SVS) a ministerstvo zemědělství zveřejnily Metodiku kontroly zdraví zvířat nařízené vakcinace pro rok 2022. Jeden ze zásadních koncepčních dokumentů pro státní veterinární dozor a důležitý dokument pro chovatele hospodářských zvířat či myslivce každoročně navrhuje rozsah povinných preventivních a diagnostických úkonů, které mají předcházet vzniku a šíření nákaz a nemocí přenosných ze zvířat na člověka. Dokument zohledňuje vývoj nákazové situace.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont