Zaujalo nás

NEJVĚTŠÍ VINAŘSKÁ KAUZA V BORDEAUX: FALŠOVÁNÍ STOLETÍ!

09.01.2023 | Ve Francii se chýlí ke konci soud s pěticí obžalovaných v případu, který je považován za jednu z největších kauz s falšováním vína v historii vinařské země. Podle prokuratury se obžalovaní podíleli na obřím podvodu, kdy prodávali tisíce hektolitrů dovezeného levného vína ze Španělska v lahvích s etiketami známých vinařských podoblastí Bordeaux jako jsou Saint-Émilion, Pomerol, Saint-Julien nebo Margaux.

VELKÝ ČOKOLÁDOVÝ SKANDÁL: KOVY V ČOKOLÁDĚ VYDĚSILY VEŘEJNOST

03.01.2023 | Americký výrobce čokolád Hershey čelí ve Spojených státech žalobě. Jeho výrobky podle jednoho spotřebitelského časopisu obsahovaly množství kovů považované za škodlivé. Informuje o tom web BBC. Firma podle žaloby uvedla spotřebitele v omyl tím, že nezveřejnila množství olova a kadmia ve třech prodávaných hořkých čokoládách.

PTAČÍ CHŘIPKA SE ZMÍTÁ V CHOVECH: MÁME SE BÁT NEDOSTATKU VAJEC?

03.01.2023 | Kvůli nákaze ptačí chřipky ve velkochovu na Tachovsku se zlikviduje méně než pět procent ze zhruba pěti milionů slepic v Česku. ČTK to řekla předsedkyně Českomoravské drůbežářská unie Gabriela Dlouhá. Na množství vajec na trhu ani ceně by se to zatím projevit nemělo. Větší ekonomické dopady by podle Dlouhé mělo další rozšíření nákazy.

ROK 2022 VE ZNAMENÍ VINAŘSKÝCH ÚSPĚCHŮ

02.01.2023 | Na rok 2022 budou moravští a čeští vinaři jistě dlouho a v dobrém vzpomínat. Na zahraničních mezinárodních soutěžích vín získali za svá vína neuvěřitelných 1292 medailí, a postarali se tak o výrazné navýšení historických medailových rekordů, které navíc ozdobili i několika nejvyššími oceněními – tituly šampionů, tedy nejlepších vín soutěže. O tuzemských vínech tak bylo opět hodně slyšet a potvrdila se jejich vysoká kvalita a stále rostoucí obliba i za hranicemi země.  Účast na soutěžích dlouhodobě podporuje Vinařský fond.

CZ TEST VÁM PŘEJE KRÁSNÝ ROK 2023

01.01.2023 | Do nového roku pohodu na každém kroku, ať vaše přání se splní, oko slzu neuroní, a když, tak jen slzu štěstí, mějte se celý rok hezky. PF 2023

NEJEN ČOČKA SE JÍ PRO ŠTĚSTÍ NA NOVÝ ROK: JAK TO CHODÍ JINDE VE SVĚTĚ?

01.01.2023 | Jídlo v této sváteční době není jen o tom si pochutnat, ale často má i symbolický význam. Pokrmy jsou tak voleny s ohledem na to, že by nám měly přinést štěstí, zdraví a bohatství po celý následující rok. Konkrétní chody se pak liší v závislosti na regionu a někdy jde o celý rituál, který do novoročního veselí vnáší rodinnou a přátelskou soudržnost.

NÁKUP NA SILVESTRA? ROHLÍK JEJ DOVEZE DO 18:00 HODIN

29.12.2022 | I o letošních Vánocích se mohli zákazníci spolehnout na internetového prodejce potravin Rohlik.cz, který jim doručoval vše potřebné pro klidné prožití svátků. Na pohodlný nákup se mohou zákazníci spolehnout i na Silvestra, kdy budou kurýři Rohlíku rozvážet do 18:00.

NEVYHAZOVAT! TYTO POTRAVINY JEŠTĚ "OŽIVÍTE"

28.12.2022 | Plýtvání potravin je v poslední době velkým tématem. Přispíváme v potravinových sbírkách, dozvídáme se o činnosti potravinových bank a přemýšlíme, jak ještě pomoci. Mnohdy však netušíme, že spoustě plýtvání můžeme zabránit i doma, ve své kuchyni. Jak vykouzlit poklady ze zbytků?

NESNÍTE JÍDLO V RESTAURACI? AUTOMATICKY JEJ DOSTANETE DOMŮ!

27.12.2022 | Španělské restaurace budou muset povinně nabízet hostům možnost odnést si nesnědené jídlo s sebou domů v recyklovatelném obalu. Stanovuje to nový zákon zaměřený na boj s plýtváním potravinami, který schválila vláda, napsal list The Times. Od začátku ledna se navíc ve Španělsku začnou danit obaly na jedno použití, a prodejny proto chtějí motivovat zákazníky, aby si do obchodů nosili vlastní znovu použitelné obaly.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.