Zaujalo nás

NEPOCTIVCI V AKCI: STARÉ ZÁSOBY SE PRODÁVAJÍ ZA NOVÉ CENY

13.06.2022 | Do současných cen potravin v obchodech se podle jejich svazu propsalo masivní zdražování zemědělských surovin. Vysoká cena je podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy často způsobena spíše panikou než nedostatkem surovin.

CBD JAKO NOVÁ POTRAVINA? NE TAK ZHURTA!

09.06.2022 | Vědečtí pracovníci Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) nemohou v současné době potvrdit bezpečnost kanabidiolu (CBD) jako nové potraviny z důvodu nedostatku dat a přetrvávajících potenciálních rizik spojených s příjmem CBD.

A BUDE HŮŘ? ANEB KAM SE JEŠTĚ VYŠPLHÁ JEDEN NÁKUP?

08.06.2022 | Ještě nikdy v polistopadové historii nečelili zemědělci, výrobci potravin i samotní spotřebitelé tak rychlému a plošnému růstu cen, jako je tomu v letošním roce, především pak kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině. Jíst méně kvalitně přitom také není cesta… Jaký tedy zaujmout přístup v době plné nejistot?

KDYŽ TĚSTOVINY, TAK SEMOLINOVÉ, RADÍ EXPERTKA

08.06.2022 | Těstoviny jsou nedílnou a oblíbenou součástí každé domácnosti. Zasytí nás a uvaříme je snadno a rychle. Už jste zkoušeli ty ze semolinové mouky? Vynikají především svou chutí a ocení je také ti, které zajímá zdravá strava i redukční dieta.

SODU, ANEBO KYPŘÍCÍ PRÁŠEK...VÍTE, CO, KDY A JAK POUŽÍT?

06.06.2022 | Ať jste pekařští mazáci, nebo máte za sebou jen pár nesmělých bábovkových pokusů, určitě víte, k čemu se v kuchyni používá kypřicí prášek a jedlá soda. Vypadají podobně a po obou saháme ve snaze docílit nadýchaného a vláčného těsta. Zde ovšem vzájemné podobnosti končí a je třeba se blíže seznámit se zákonitostmi, které s sebou použití konkrétního kypřidla nese, abyste z trouby pokaždé vytáhli výtvor, na který se bude dlouho vzpomínat. V dobrém, samozřejmě.

JE LIBO SLÁVKY? TIPY, KDE JE KOUPIT I JAK JE PŘIPRAVIT

03.06.2022 | Udržitelný chov slávek je v Holandsku specialitou menších rodinných podniků, které si toto tradiční řemeslo předávají z generace na generaci. Stejně tak je tomu u slávek z oblasti Yerseke v okresu Zeeland, které pochází z volného přírodního chovu a mohou se pyšnit certifikací Rady udržitelného rybolovu.

ČESNEKOVÉ PLACKY A CHŘESTOVÝ SALÁT PODLE PAVLA BERKYHO

03.06.2022 | Tento a dalších více jak 100 zajímavých receptů najdete v nové kuchařce Pavla Berkyho, která získala ocenění jedné z nejkrásnějších knih roku! K dostání na eshopu www.pavelberky.com.

ZEMĚDĚLSKÁ PŮDA JAKO INVESTICE? TREND, KTERÝ ROSTE

02.06.2022 | Představte si, že už teď můžete koupit zemědělskou půdu bez klasických penězbankovek. Společnost Platon Life dokáže každému zájemci nabídnout ke koupi zemědělskou půdu, buď formou přímé investice, nebo formou nákupu dluhopisů.

PROBLÉMOVÉ POTRAVINY? PŘEKVAPIVĚ JDE O ČOKOLÁDY

01.06.2022 | Nejméně nedostatků odhalily loňské kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce u tuzemských potravin, naopak nejvíce u potravin dovážených ze zemí mimo EU. Jak vypadal loňský rok z pohledu potravinových kontrolorů? Podívejte se…

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.