Zaujalo nás

5 OBLUDNÝCH BLUDŮ O MEDU: NEVYMÝCENÉ MÝTY HÝBOU SVĚTEM

14.09.2022 | Fake News hýbou světem a nevyhýbají se ani potravinám. Například o medu stále kolují mýty, ze kterých zůstává rozum stát. Tak pozor, takhle by med medová budoucnost rozhodně nečekala.

HOVĚZÍ VEVERKA: MASO TAK DOBRÉ, ŽE SI JEJ ŘEZNÍCI NECHÁVAJÍ PRO SEBE

13.09.2022 | Pokud si rádi pochutnáte na skvělém mase, tak byste určitě neměli minout to od privátní značky Authentic. Pro Košík ho připravuje i rodinná firma Petra Brejchy, která maso odebírá jen od ověřených farmářů a chovatelů.

KONTROLA ŠARŽÍ NA LIHOVINÁCH: TAKHLE NA TO JDOU INSPEKTOŘI

12.09.2022 | Při kontrolní činnosti se vyskytly případy, kdy na láhvi lihovin chybí původní šarže přidělená výrobcem, resp. tato výrobní šarže byla mechanicky odstraněna a výrobku byla přidělena distributorem nebo dovozcem „nová šarže“, která ani nutně nemusela odpovídat definici šarže v § 2 odst. 1 písm. k) zákona č. 110/1997, o potravinách.

A KOLIK TO STOJÍ? DIVOKÉ ŠACHY S CENAMI V OBCHODECH

09.09.2022 | Při nákupu potravin se rozhodujeme podle řady parametrů, mezi nimiž cena zaujímá jednu z předních pozic. Je proto velmi důležité, aby obchodníci informovali o cenách tak, aby se měl zákazník možnost orientovat v kompletní nabídce a rozhodnout se o nákupu na základě všech relevantních údajů. Ne vždy ale prodejci zacházejí s cenami podle těchto zásad, které vycházejí ze zákona na ochranu spotřebitele, a zákazníkovi tak výrazně znesnadňují nákup.

DŽEMY A NAKLÁDANÉ OKURKY JOZEFÍNY RŮŽIČKOVÉ DOBYLY SVĚT

08.09.2022 | Nejchutnější marmelády světa se vaří v malé provozovně v Prachaticích. Jejich autorkou je Jozefína Růžičková, která tento rok už poněkolikáté obhájila výjimečnost svých produktů v nejprestižnější soutěži svého druhu, Great Taste Awards. Slavnostní vyhlášení vítězů Great Taste Awards 2022 proběhlo 5. září 2022 v londýnské Southwark Cathedral.

ITÁLIE V POZORU KVŮLI ÚSPORNÉMU VAŘENÍ TĚSTOVIN!

08.09.2022 | Úsporný způsob vaření těstovin, který na sociálních sítích propagoval italský nositel Nobelovy ceny za fyziku Giorgio Parisi, vyvolal kritiku od místních kuchařů. Informovala o tom tento týden italská média. Parisi doporučil vařit těstoviny pod pokličkou a při mírné teplotě. Tímto způsobem přípravy bude ale italská pasta gumová, reagovali kuchaři.

MLÉKO, SÝRY A JOGURTY ZA STOVKU? MOŽNÁ, ŽE UŽ BRZY...

07.09.2022 | Ceny mléčných výrobků v Česku budou kvůli rostoucím výrobním nákladům dál stoupat, jejich odbyt se letos naopak snižuje. Další zdražení ohlásila řada mlékáren od října a nárůst cen bude zřejmě pokračovat, řekl předseda Českomoravského svazu mlékárenského Jiří Kopáček na dnešní tiskové konferenci v Přibyslavi.

DRTÍ VÁS VYSOKÉ CENY POTRAVIN? TOHLE ZVLÁDNETE DOMA A ZA MINIMUM

06.09.2022 | Zvykli jsme si, že si všechno přineseme z obchodu. Nyní, na počátku možná největšího zdražování potravin v historii, se už ale vyplatí přemýšlet, zda není lepší si některé věci připravit doma. Ačkoli se to nezdá, finanční úspora dosahuje často i 80 procent.

ZODPOVĚDNĚJŠÍ PŘÍSTUP? FLEXITARIÁNŮ PŘIBÝVÁ!

05.09.2022 | Ačkoliv stále převažují lidé, kteří konzumují masné výrobky, výrazně narůstá počet osob upřednostňujících rostlinnou stravu. Podle dat z výzkumu FMCG Gurus vyřadilo maso ze svého jídelníčku 6 % respondentů. Zároveň se však zvyšuje počet lidí, kteří jedí maso či ryby pouze příležitostně. Do takzvaného flexitariánství se v Česku řadí už 21 % obyvatel.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.