Zaujalo nás

Regionální potravina Pardubického kraje

24.08.2010 | Prvních pět výrobků získalo ocenění Regionální potravina Pardubického kraje.

Regionální potravina Olomouckého kraje

23.08.2010 | Prvních pět výrobků získalo ocenění Regionální potravina Olomouckého kraje. Zde jsou výsledky soutěže Regionální potravina Olomouckého kraje.

Rentabilita prodejů z mlékomatů na jižní Moravě klesla

19.08.2010 | Pokles odběrů mléka z mléčných automatů zaznamenali v letních měsících zemědělci na jižní Moravě. Podle agrární komory zatím žádný z nich svůj automat nezrušil. Rentabilita je ale prakticky nulová, zjistila v anketě ČTK.

Špičková vína jsou podobně dobrou investicí jako zlato

19.08.2010 | Špičková vína mají v současnosti bez nadsázky cenu zlata, představují jistou investici a prodávají se za jednu z nejvyšších cen v historii, napsala agentura Reuters.

Potravinářská komora ČR nesouhlasí s dělením potravin na zdravé a nezdravé

18.08.2010 | Potravinářská komora České republiky se zcela distancuje od aktivit, které v současné době vyvíjejí některé subjekty za účelem tzv. pravdivého informování spotřebitele a které se snaží podsunout spotřebiteli myšlenku, že v daném případě kupuje zdravější nebo méně škodlivou potravinu. Jde zejména o aktivity vedoucí k udělování loga „Vím, co jím“ a „E-certifikát“.

Prestižní značkou KLASA se pochlubí nové potraviny

17.08.2010 | Značka kvality KLASA se už brzy objeví na některých nových potravinářských výrobcích. Na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích jí budou při slavnostním vyhlášení 26. srpna oceněni noví úspěšní výrobci.

„Klónů“ netřeba se báti, život nekrátí

17.08.2010 | V médiích se objevily informace, že ve Velké Británii je možné koupit hovězí maso z klónovaných zvířat, popřípadě mléko pocházející od naklónovaných dojnic a již následovaly spekulace, co by, kdyby, a zda to nějak člověka nemůže ohrozit.

Regionální potravina Plzeňského kraje

16.08.2010 | Vyhodnocení soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje 2010 hodnotitelskou komisí proběhlo na jejím zasedání dne 5. 8. 2010 v budově Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech.

Další podpora kvalitních potravin KLASA v maloobchodních řetězcích

13.08.2010 | Po úspěchu loňské spolupráce mezi vybranými hypermarkety a značkou KLASA pokračuje tento marketingový projekt i v létě roku 2010. V průběhu července byla zahájena marketingová podpora potravinářských výrobků nesoucích označení KLASA přímo v místě prodeje. Akce probíhá v prodejnách Kaufland, COOP, GLOBUS a INTERSPAR.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202406a

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.