Články se štítkem: pivovar

PIVO ZA SEDMDESÁT KORUN? OD PŘÍŠTÍHO ROKU PRÝ BĚŽNĚ

31.08.2023 | Pražské restaurace v červenci prodávaly půllitr dvanáctistupňového piva v průměru za 64,30 Kč. Loni to bylo 58,80 Kč, meziročně se tedy cena zvýšila o více než devět procent. Po zvýšení DPH na točené pivo by tak cena mohla příští rok překročit 70 korun. ČTK to dnes řekl Luboš Kastner z Asociace malých a středních podniků s odkazem na data z pokladních systémů společnosti Dotykačka, která je poskytuje zhruba 8000 podnikům v Česku.

TIPY NA LETNÍ AKCE: V PRAZE NA VÝSTAVU, V PLZNI DO PIVOVARU

03.08.2023 | Láká vás vše okolo jídla, ale zároveň se chcete dozvědět něco nového? Mrkněte se na naše dva letní tipy. Nová výstava v Praze představuje inovativní způsoby k obnově půdy, v Plzni se i letos otevírá rarita.

ČESKÝ SVAZ PIVOVARŮ MĚNÍ VEDENÍ: OD ZÁŘÍ NASTOUPÍ SLUNEČKO

30.06.2023 | Novým výkonným ředitelem Českého svazu pivovarů a sladoven bude od září Tomáš Slunečko, který ve funkci vystřídá Martinu Ferencovou. Doposud působil jako diplomat na Stálém zastoupení ČR v EU. Věnoval se problematice alkoholických a tabákových výrobků nebo také zemědělským inovacím a výzkumu. Svaz to uvedl v tiskové zprávě.

MUZEJNÍ NOC SE BLÍŽÍ! NENECHTE SI UJÍT PROHLÍDKU MĚSTEM PIVA

16.05.2023 | Tradiční Plzeňská muzejní noc bude letos opět plná zážitků. V pátek 26. května od 16 do 23 hodin se můžete vydat na komentované prohlídky Pivovarského muzea v Plzni a Plzeňského historické podzemí netradičně za soumraku a po setmění.

TAM, KDE SE VAŘÍ ZLATÝ MOK: TIP NA VÝLET - PROHLÍDKA PIVOVARU

16.02.2023 | Po několikaměsíční přestávce je návštěvníkům opět přístupná prohlídka pivovaru Gambrinus, která je součástí prohlídkových tras Plzeňského Prazdroje. Nenechte si ujít jedinečnou možnost z bezprostřední blízkosti nahlédnout do tajů provozu pivovaru Gambrinus, dozvědět se mnoho zajímavého z jeho historie a současnosti a dopřát si vydatnou degustaci piv Gambrinus.

Svaz: Minipivovary řeší nedostatek práce na trhu, zaměstnávají 5000 lidí

17.08.2021 | Minipivovary, které produkují 2,5 až tři procenta piva vyrobeného v ČR, už jsou významným zaměstnavatelem. Pracuje v nich už téměř 5000 lidí. Nové projekty zatím nevznikají, čekají na to, až lidé začnou více kupovat pivo od malých výrobců. ČTK to řekl prezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Šuráň.

Německo loni zaznamenalo největší propad prodeje piva od 90. let

01.02.2021 | Německé pivovary loni prodaly 8,7 miliardy litrů piva, což je o 5,5 procenta, respektive o 508,2 milionu litrů méně než v předchozím roce. Dnes to oznámil německý statistický úřad. Hlavním důvodem propadu prodeje byla pandemie nemoci covid-19.

Pardubický pivovar má narozeniny, je mu 150 let

28.01.2021 | Před 150 lety, v roce 1871, byl založen pivovar v Pardubicích, první pivo se zde začalo vařit 8. dubna 1872. Majoritním akcionářem Pardubického pivovaru, který vyrábí řadu značky Pernštejn, čtrnáctistupňový Taxis nebo Porter, tmavé devatenáctistupňové pivo, se v roce 2019 staly Pivovary Staropramen.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202403

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.