MUZEJNÍ NOC SE BLÍŽÍ! NENECHTE SI UJÍT PROHLÍDKU MĚSTEM PIVA

MUZEJNÍ NOC SE BLÍŽÍ! NENECHTE SI UJÍT PROHLÍDKU MĚSTEM PIVA

16.05.2023 Jana Čiháková

Tradiční Plzeňská muzejní noc bude letos opět plná zážitků. V pátek 26. května od 16 do 23 hodin se můžete vydat na komentované prohlídky Pivovarského muzea v Plzni a Plzeňského historické podzemí netradičně za soumraku a po setmění.

Navíc za zvýhodněné vstupné: 50 Kč/osoba (děti do 6 let zdarma). Připravena je také oblíbená pivní degustace v Pivotéce, která začne v 16 a 17.45 hod. – vstupné je 490 Kč.  

Plzeňskou muzejní noc 2023 zpestří speciální doprovodný program pro celou rodinu. Co se bude v Pivovarském muzeu dít? Přímo v muzejní expozici si můžete vyzkoušet pivovarské dovednosti, jako je stavění soudku či chůze v ledařských botách, muzejní půda se promění v dílničku se stavěním Plzně z kostek, malé umělce přivítá dětský koutek s kreslením a vybarvováním a po setmění se všem návštěvníkům naskytne nevšední pohled na osvětlené muzejní hradby a dvorek. Po celou dobu bude přístupná také nová výstava KARTY V UMĚNÍ – UMĚNÍ V KARTÁCH, která originálním způsobem propojuje karty a hospodu, dva fenomény, které zkrátka patří k sobě. K vidění jsou obrazy s motivem karbaníků v hospodách, pivní korbele s motivem karet, samotné karty a mnoho dalších unikátních předmětů.

O program Plzeňské muzejní noci bývá velký zájem, z kapacitních důvodů je proto doporučeno vstupenky na komentované prohlídky i pivní degustaci zakoupit předem.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

PREZIDENTKA POTRAVINÁŘŮ O KONSOLIDAČNÍM BALÍČKU: NELOGICKÉ!

22.05.2023 | Potravinářům škrtá vláda všechny investiční dotace, říká prezidentka Potravinářské komory ČR Dana Večeřová. Nelogické je podle ní také přeřazení nealkoholických nápojů do 21 procentní sazby DPH. Český potravinářský průmysl má po zveřejnění vládního konsolidačního balíčku oprávněný pocit, že je v našem státě zcela zbytečný a nepotřebný.

ŘETĚZCE JAKO ŽÁBA NA PRAMENI: MINISTERSTVO VOLÁ PO FÉROVÝCH CENÁCH

26.05.2023 | Obchodní řetězce podle viceprezidenta Agrární komory ČR (AK) a generálního ředitele společnosti Úsovsko Jiřího Milka dlouhodobě diskriminují tuzemské výrobce potravin pomocí přemrštěných obchodních přirážek, nevýhodného umístění v regálech či nedoplňováním jejich zboží na pulty. "Každá nová smlouva znamená další slevu a vyšší marži pro obchod. Nikoliv nižší cenu pro zákazníka," řekl dnes Milek na sněmu AK v Olomouci.

VELKÝ MILNÍK V DAROVÁNÍ JÍDLA: DÍKY NOVÉ LEGISLATIVĚ

23.05.2023 | Zachraň jídlo, nezisková organizace zabývající se bojem proti plýtvání potravinami, nedávno dosáhla dalšího významného milníku. Její projekt Zachraň oběd překonal hranici 20 000 darovaných pokrmů, čímž se podařilo zachránit a efektivně využít tisíce kilogramů vařených pokrmů z firemních jídelen. Navíc po několikaleté snaze vešla v platnost nová vyhláška Ministerstva zemědělství, která umožňuje darování pokrmů zchlazených nebo zmrazených na konci výdejní doby. Tato změna usnadní darování.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.