MUZEJNÍ NOC SE BLÍŽÍ! NENECHTE SI UJÍT PROHLÍDKU MĚSTEM PIVA

MUZEJNÍ NOC SE BLÍŽÍ! NENECHTE SI UJÍT PROHLÍDKU MĚSTEM PIVA

16.05.2023 Jana Čiháková

Tradiční Plzeňská muzejní noc bude letos opět plná zážitků. V pátek 26. května od 16 do 23 hodin se můžete vydat na komentované prohlídky Pivovarského muzea v Plzni a Plzeňského historické podzemí netradičně za soumraku a po setmění.

Navíc za zvýhodněné vstupné: 50 Kč/osoba (děti do 6 let zdarma). Připravena je také oblíbená pivní degustace v Pivotéce, která začne v 16 a 17.45 hod. – vstupné je 490 Kč.  

Plzeňskou muzejní noc 2023 zpestří speciální doprovodný program pro celou rodinu. Co se bude v Pivovarském muzeu dít? Přímo v muzejní expozici si můžete vyzkoušet pivovarské dovednosti, jako je stavění soudku či chůze v ledařských botách, muzejní půda se promění v dílničku se stavěním Plzně z kostek, malé umělce přivítá dětský koutek s kreslením a vybarvováním a po setmění se všem návštěvníkům naskytne nevšední pohled na osvětlené muzejní hradby a dvorek. Po celou dobu bude přístupná také nová výstava KARTY V UMĚNÍ – UMĚNÍ V KARTÁCH, která originálním způsobem propojuje karty a hospodu, dva fenomény, které zkrátka patří k sobě. K vidění jsou obrazy s motivem karbaníků v hospodách, pivní korbele s motivem karet, samotné karty a mnoho dalších unikátních předmětů.

O program Plzeňské muzejní noci bývá velký zájem, z kapacitních důvodů je proto doporučeno vstupenky na komentované prohlídky i pivní degustaci zakoupit předem.

 


Mohlo by vás zajímat

FRANCIE HLÁSÍ REKORD: BAGETA JE VĚTŠÍ NEŽ MRAKODRAP

06.05.2024 | Francouzští pekaři v neděli upekli nejdelší bagetu na světě a překonali tak rekord, který dosud v Guinnessově knize rekordů drželi Italové. Bageta, kterou vytvořili na okraji Paříže v obci Suresnes měřila 140,5 metru. Informoval o tom dnes server BBC.

KOLIK PET LAHVÍ SE ZRECYKLUJE? 100 LAHVÍ SE SLEDOVACÍM ČIPEM ODHALILO PRAVDU

07.06.2024 | Do recyklačního zařízení se v Česku dostane čtvrtina PET lahví po třech měsících od vhození do kontejneru na plasty. Odhaduje se, že ze všech PET lahví uvedených na trh v ČR se jich dostane k recyklaci přes polovinu. Vyplývá to z experimentu ministerstva životního prostředí a společnosti Adastra Lab, který sledoval 100 nápojových plastových lahví vytříděných do žlutých kontejnerů.

MISTROVSTVÍ V MÍCHÁNÍ KOKTEJLŮ: PO 11LETECH ZVÍTĚZIL ČECH

06.05.2024 | Mistrem světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2024 se dnes v Karlových Varech stal Martin Vogeltanz. Po 11 letech tak zvítězil Čech, a to potřetí v pětadvacetileté historii soutěže. Vybrala ho odborná porota z 19 barmanů z celého světa, kteří postoupili do finále. Kromě titulu mistra světa získal také finanční odměnu 10 000 dolarů (téměř 233 000 Kč). Vítězný koktejl Nature bude také v nabídce Mattoni barů na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary od 28. června do 6. července.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202406a

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.