Články se štítkem: klasa

ZNAČKA KVALITY KLASA JE STARÁ, UVAŽUJE SE O ZMĚNĚ!

31.07.2023 | Pojetí značek Klasa a Regionální potravina, které spravuje Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), by se mělo přehodnotit. Ve výroční zprávě fondu to uvedl jeho generální ředitel Petr Dlouhý. Značky mají podporovat kvalitní české potraviny. Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR) Tomáše Prouzy je Klasa již přežitá a zákazníci na ni příliš nereagují, roste naopak zájem o Regionální potravinu. Měla by se ale modernizovat.

KVALITA ZNAČEK KLASA, ČCN A REGIONÁLNÍ POTRAVINA OPĚT POTVRZENA

13.01.2023 | Potravinářská inspekce pravidelně uskutečňuje kontrolní akce se zaměřením na potraviny oceněné značkami KLASA a Regionální potravina a nově také na potraviny s deklarací „Vyrobeno podle české cechovní normy“. Výsledky za rok 2022 potvrdily, obdobně jako v minulých letech, jejich velmi vysokou jakost a bezpečnost.

Českou cechovní normu, která je zárukou kvality, už má 1858 výrobků

19.04.2021 | Označení potravinářskou cechovní normou má 1858 výrobků od 194 společností. Předloni bylo zapojených firem 109, meziročně tak počet vzrostl o zhruba 80 procent. Potraviny vyrobené podle norem by měly mít nadstandardní charakteristiky proti srovnatelným výrobkům na trhu.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202404

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.