Články se štítkem: VINAŘSKÝ FOND

VINAŘI: NA VÍNO JEDNOTNÁ SAZBA DPH PRO CELOU UNII

01.02.2024 | Tuzemští vinaři chtějí, aby v Evropské unii platila jednotná pravidla pro spotřební daně u tichých vín. Svaz vinařů se proto rozhodl otevřeným dopisem oslovit Evropskou komisi se žádostí o otevření dialogu o budoucnosti vinařství v EU.

VINAŘSKÁ SEZÓNA NEKONČÍ: TYTO AKCE JEŠTĚ STÍHÁTE

02.11.2023 | Někdo podzim miluje pro jeho barevnou krajinu a dlouhé poklidné večery, jiného zas brzká tma a zima může spíše znepokojovat. Pojďme si zkusit podzim užít už jenom proto, že nabízí řadu zajímavých vinařských akcí. Nejen na Moravě, ale i ve středních Čechách, které mají v pěstování vinné révy staletou tradici. Nejznámější středočeská města vínu zaslíbená jsou Mělník a Kutná Hora. Nenechte se ovšem mýlit, kvalitní víno umí vyrobit také u Slaného i na Karlštejně.

ZMIZÍ ČESKÉ VÍNO Z OBCHODŮ KVŮLI SPOTŘEBNÍ DANI?

10.05.2023 | Někteří čeští vinaři z pohraničních oblastí se připravují na zřízení prodejních míst za hranicemi Česka kvůli možnému zavedení spotřební daně na víno. Týká se to například oblasti kolem jihomoravského Mikulova nebo Valtic. Novinářům to dnes řekl prezident Svazu vinařů ČR Martin Chlad. Zavedení daně navrhuje Národní ekonomická rada vlády (NERV) jako součást balíčku opatření ke konsolidaci veřejných financí. Vláda ho má představit ve čtvrtek.

MÝTY O RŮŽOVÉM VÍNĚ: JDE O MIX ČERVENÉHO A BÍLÉHO?

23.03.2023 | Už dávno neplatí, že v podnicích máme na výběr buď bílé, nebo červené. Kromě toho, že kavárny, bistra a restaurace nabízí několik odrůd od moravských a českých vinařů, často se mezi nimi objevuje i rosé, růžové víno. Jde o novinku posledních let? Prozrazuje jeho kvalitu barevný odstín?

VÍNA BUDE URČITĚ MÉNĚ: JDE JEN O TO, O KOLIK...

03.11.2022 | Sklizeň hroznů pro výrobu vína bude letos v České republice přibližně o 15 procent nižší než loni a o deset procent menší, než je dlouhodobý průměr. Důvodem je suché období od května do srpna a naopak silné srážky v průběhu září. V tiskové zprávě o tom dnes ČTK informoval Svaz vinařů.

CHUŤ A VŮNĚ VÍNA V RUKOU ŽENY: NÁRODNÍ SOMMELIÉRKOU JE B. KOLLÁROVÁ

05.09.2022 | Moravská a česká vína jsou díky specifickým půdním a klimatickým podmínkám a originálním přístupům našich vinařů ve vinařském světě samostatnou kategorií. A jako taková jak na národní, tak na mezinárodní úrovni potřebují naprosto profesionální prezentaci. To byl také hlavní důvod, proč v rámci Národního vinařské centra vznikla pozice národního sommeliera, na kterou v těchto dnech nastupuje přední česká sommelierka Klára Kollárová.

DALŠÍ ZLATO PRO ČESKÁ VÍNA! VÍTĚZEM JE...

28.03.2022 | Vinaři z jižní Moravy získali na mezinárodní soutěži růžových vín ve Francii Vinalies Mondial du Rosé tři zlaté a dvě stříbrné medaile. Dvě zlaté získalo Vinařství Vajbar z Rakvic, jednu zlatou a dvě stříbrné pak Znovín Znojmo, který už letos bodoval na klání růžových vín ve Španělsku. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202403

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.