VYŠKOV SE ZBARVÍ DO ZLATA! MILOVNÍCI PIVA, ZBYSTŘETE

VYŠKOV SE ZBARVÍ DO ZLATA! MILOVNÍCI PIVA, ZBYSTŘETE

05.09.2023 Jana Čiháková

Ve Vyškově bude v závěru pracovního týdne pivní festival, na návštěvníky čeká hudební program, pivní soutěže a především ochutnávky hořkého nápoje. O víkendu si pak lidé budou moci prohlédnout historické objekty, které nebývají přístupné, a to při akci Dny evropského dědictví – Dny památek 2023. Vyškov o tom informoval na svém webu.

Pivní festival se uskuteční v pátek odpoledne na Masarykově náměstí. Na pódiu se postupně vystřídají rocková kapela Holter, skupina Hazafele, která se věnuje především romskému a maďarskému folkloru, či harmonikářka s širokým repertoárem Tereza Kniežová. Chybět nebudou ochutnávky piv z menších pivovarů. "Zajištěné je také pestré občerstvení, zároveň myslíme i na 'nepivaře'. Nachystaných je rovněž několik soutěží, kterými přítomné provede moderátor akce: například otáčení podtácků či tradiční pití piva na rychlost," vyjmenovala za pořadatelské Turistické informační centrum Vyškov Michaela Štěrbová.

O víkendu si zájemci budou moci prohlédnout historické objekty. "I když třeba jen nepatrně, tak některé změnily svou tvář, jiné nabídnou například zajímavou výstavu. Lidé můžou navštívit například farní kostel, radniční věž, Hřbitovní kostel nebo expozice Muzea Vyškovska v budově zámku i v kapli sv. Anny. A samozřejmě nejde jen o památky ve městě, ale i v našich místních částech. Doporučit lze návštěvu opatovické návsi, kde pro veřejnost otevíráme v sobotu zvonici na čtvercovém půdorysu a se čtyřmi okenními otvory, která v nedávné době prošla dílčí opravou," uvedl místostarosta Vyškova Josef Kachlík (STAN).

Lidé si budou moci prohlédnout i prostory bývalé synagogy. Město ji nyní opravuje. "Momentálně finišují restaurátorské práce na obnově dekorativní výmalby interiéru. Uvnitř jedné z dominant Masarykova náměstí plánujeme na neděli komentovanou prohlídku i koncert vážné hudby,“ dodal Kachlík.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

LEVNĚ, CHUTNĚ I ZAHRANICEMI? OBJEVTE RÁJ NA ZEMI "ZA HUBIČKU"

20.09.2023 | Náklady na stravování jsou patrně stále tou nejzásadnější položkou v dovolenkovém rozpočtu – zvlášť rozhodnete-li se cestovat za české hranice bez programu all – in anebo alespoň polopenze. Ovšem i zdánlivě levná dovolená se vám může parádně prodražit a naopak…

HYGIENA SI POSVÍTILA NA ZMRZLINY: 16 Z 20 NEMĚLO V PRODEJI CO DĚLAT

27.09.2023 | Hygienici při letošních kontrolách zdravotní nezávadnosti zmrzlin ve Zlínském kraji zjistili, že 17 z 20 odebraných vzorků bylo nevyhovujících co do počtu bakterií z čeledi Enterobacteriaceae. Nadlimitní množství těchto bakterií svědčí o nedostatečném nebo nesprávném zajištění osobní a provozní hygieny při výrobním procesu zmrzliny, řekla dnes ČTK zástupkyně Krajské hygienické stanice Zlínského kraje Vendula Ševčíková.

CENY POTRAVIN V RUKOU MINISTRA? KDE JE PRAVDA?

25.09.2023 | V souvislosti s rostoucími (nebo i v současné době mírně klesajícími) cenami potravin se většina spotřebitelské veřejnosti včetně našich politiků domnívá, že na vývoj cen potravin má zásadní vliv politika našeho Ministerstva zemědělství (MZe). Tak tomu ale tak docela není – vlastně ani nemůže…

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.