VYŠKOV SE ZBARVÍ DO ZLATA! MILOVNÍCI PIVA, ZBYSTŘETE

VYŠKOV SE ZBARVÍ DO ZLATA! MILOVNÍCI PIVA, ZBYSTŘETE

05.09.2023 Jana Čiháková

Ve Vyškově bude v závěru pracovního týdne pivní festival, na návštěvníky čeká hudební program, pivní soutěže a především ochutnávky hořkého nápoje. O víkendu si pak lidé budou moci prohlédnout historické objekty, které nebývají přístupné, a to při akci Dny evropského dědictví – Dny památek 2023. Vyškov o tom informoval na svém webu.

Pivní festival se uskuteční v pátek odpoledne na Masarykově náměstí. Na pódiu se postupně vystřídají rocková kapela Holter, skupina Hazafele, která se věnuje především romskému a maďarskému folkloru, či harmonikářka s širokým repertoárem Tereza Kniežová. Chybět nebudou ochutnávky piv z menších pivovarů. "Zajištěné je také pestré občerstvení, zároveň myslíme i na 'nepivaře'. Nachystaných je rovněž několik soutěží, kterými přítomné provede moderátor akce: například otáčení podtácků či tradiční pití piva na rychlost," vyjmenovala za pořadatelské Turistické informační centrum Vyškov Michaela Štěrbová.

O víkendu si zájemci budou moci prohlédnout historické objekty. "I když třeba jen nepatrně, tak některé změnily svou tvář, jiné nabídnou například zajímavou výstavu. Lidé můžou navštívit například farní kostel, radniční věž, Hřbitovní kostel nebo expozice Muzea Vyškovska v budově zámku i v kapli sv. Anny. A samozřejmě nejde jen o památky ve městě, ale i v našich místních částech. Doporučit lze návštěvu opatovické návsi, kde pro veřejnost otevíráme v sobotu zvonici na čtvercovém půdorysu a se čtyřmi okenními otvory, která v nedávné době prošla dílčí opravou," uvedl místostarosta Vyškova Josef Kachlík (STAN).

Lidé si budou moci prohlédnout i prostory bývalé synagogy. Město ji nyní opravuje. "Momentálně finišují restaurátorské práce na obnově dekorativní výmalby interiéru. Uvnitř jedné z dominant Masarykova náměstí plánujeme na neděli komentovanou prohlídku i koncert vážné hudby,“ dodal Kachlík.


Mohlo by vás zajímat

MISTROVSTVÍ V MÍCHÁNÍ KOKTEJLŮ: PO 11LETECH ZVÍTĚZIL ČECH

06.05.2024 | Mistrem světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2024 se dnes v Karlových Varech stal Martin Vogeltanz. Po 11 letech tak zvítězil Čech, a to potřetí v pětadvacetileté historii soutěže. Vybrala ho odborná porota z 19 barmanů z celého světa, kteří postoupili do finále. Kromě titulu mistra světa získal také finanční odměnu 10 000 dolarů (téměř 233 000 Kč). Vítězný koktejl Nature bude také v nabídce Mattoni barů na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary od 28. června do 6. července.

KOLIK PET LAHVÍ SE ZRECYKLUJE? 100 LAHVÍ SE SLEDOVACÍM ČIPEM ODHALILO PRAVDU

07.06.2024 | Do recyklačního zařízení se v Česku dostane čtvrtina PET lahví po třech měsících od vhození do kontejneru na plasty. Odhaduje se, že ze všech PET lahví uvedených na trh v ČR se jich dostane k recyklaci přes polovinu. Vyplývá to z experimentu ministerstva životního prostředí a společnosti Adastra Lab, který sledoval 100 nápojových plastových lahví vytříděných do žlutých kontejnerů.

FRANCIE HLÁSÍ REKORD: BAGETA JE VĚTŠÍ NEŽ MRAKODRAP

06.05.2024 | Francouzští pekaři v neděli upekli nejdelší bagetu na světě a překonali tak rekord, který dosud v Guinnessově knize rekordů drželi Italové. Bageta, kterou vytvořili na okraji Paříže v obci Suresnes měřila 140,5 metru. Informoval o tom dnes server BBC.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202406a

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.