Články se štítkem: OBĚDY

RODIČE NA ŠKOLNÍ OBĚDY NESTAČÍ: VÍCE ŽÁDAJÍ O POMOC

04.09.2023 | Pomoc se zaplacením obědů v novém školním roce ve středních Čechách zřejmě využije více dětí než loni, například jídelna v Mladé Boleslavi chce do krajského projektu Obědy do škol od září zapojit 35 dětí, loni jich bylo 20. Podobné zvýšení počtu dotovaných obědů očekává i školní jídelna v Nymburce. Obědy od září tam zdražovat nebudou, mírné zvýšení cen bylo už letos na jaře, zjistila ČTK od vedoucích školních jídelen.

SLOVY ODBORNÍKA: RŮST CEN OBĚDŮ ZPOMALUJE

10.02.2023 | Už druhý měsíc v řadě rostou ceny obědů meziměsíčně jen o halíře. V lednu dosáhla průměrná cena oběda 181 Kč, v prosinci loňského roku byla 180,40 Kč a v listopadu 2022 179,30 Kč. Vyplývá to z transakcí stravenkovými kartami Gastro Pass Card společnosti Sodexo Benefity, největšího poskytovatele benefitů v České republice. „Potvrzují se tak naše predikce ze začátku letošního roku, že zdražování v gastro sektoru už bude pozvolnější,“ komentuje Jan Michelfeit ze společnosti Sodexo Benefity.

ZA KOLIK BUDOU SVAČIT A OBĚDVAT DĚTI? ZDRAŽENÍ TÉMĚŘ O ČTVRTINU!

05.01.2023 | Školní jídelny budou moci od 1. února zdražit cenu hlavní jídla o 20 procent proti nynějším cenám. Poplatky za přesnídávky a odpolední svačiny budou moci jídelny zvýšit až o 30 procent. Umožní jim to novelizovaná vyhláška o školním stravování, kterou připravilo ministerstvo školství (MŠMT) a která vyjde ve Sbírce zákonů.

OBĚDY VE ŠKOLE? NĚKDE SE PLÁCNETE PŘES KAPSU

14.12.2022 | Některé školní jídelny v Praze od příštího roku navýší ceny za obědy pro školáky. K úpravě ceny stravovací zařízení vedou rostoucí ceny potravin a energií. Jinde se ale zatím zdražovat nechystají, protože ceny za školní stravu zvýšily už letos. Vyplývá to z informací na webech školních jídelen a z vyjádření vedení stravovacích zařízení.

MINISTERSTVO ZVÝŠÍ LIMITY PRO ŠKOLNÍ JÍDELNY: NÁRŮST O 20 PROCENT

31.10.2022 | Ministerstvo školství (MŠMT) plánuje o 20 procent zvýšit finanční limity na nákup potravin pro školní jídelny, úřad to uvedl na svém webu. Nové limity, kterými chce MŠMT reagovat na růst cen potravin, by měly podle náměstka sekce vzdělávání a mládeže Jana Mareše platit od února 2023.

ŠKOLA VOLÁ! A S NÍ I JEŠTĚ DRAŽŠÍ OBĚDY ZE ŠKOLNÍCH JÍDELEN!

19.08.2022 | Školní obědy od září v některých jídelnách podraží zhruba o deset procent. Kvůli rostoucím cenám potravin a energií jejich ceny někde vzrostly už v předešlých měsících. Nyní se pohybují většinou mezi 30 a 40 korunami. Vyplývá to z informací na webech školních jídelen. Šetřit není pro jídelny snadné, protože musí splňovat požadavky pro výživu podle předpisů.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202406a

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.