HYGIENICI SE ZAMĚŘILI NA KOUŘENÍ V RESTAURACÍCH: SMUTNÉ VÝSLEDKY KONTROL

HYGIENICI SE ZAMĚŘILI NA KOUŘENÍ V RESTAURACÍCH: SMUTNÉ VÝSLEDKY KONTROL

27.12.2022 Jana Čiháková

Při říjnových kontrolách hygieniků zaměřených na dodržování zákazu kouření a prodej alkoholu nevyhověla třetina navštívených restaurací a klubů. Na společné kontrolní akci nazvané Alkohol, drogy a mládež 2022 se podílela také policie, celníci a Česká obchodní inspekce. Sekce hlavní hygieničky ministerstva zdravotnictví o výsledcích dnes informovala na twitteru.

Do kontrol se během podzimních prázdnin zapojilo 112 pracovníků krajských hygienických stanic. "Provedli 288 kontrol se zaměřením zejména na kontrolu označování zákazu kouření a označení zákazu prodeje tabákových výrobků a alkoholických nápojů a dodržování zákazu kouření," uvedli zástupci ministerstva.

Celkově nevyhovělo 94 kontrol, ve 22 případech nebyla splněna oznamovací povinnost vůči místně příslušné krajské hygienické stanici. "Bylo navrženo celkem 27 sankcí ve výši 120.600 korun," doplnili.

O podzimních prázdninách tyto instituce pořádají společné kontroly od roku 2015. Od tohoto roku platí ve vnitřních prostorách restaurací a dalších stravovacích zařízeních zákaz kouření a povinnost jejich provozovatelů místa viditelně označit příslušným symbolem.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

INSPEKCE VARUJE PŘED OŠIZENÝM MAĎARSKÝM GULÁŠEM!

20.01.2023 | V maďarském guláši v konzervě, který pod značkou Pikok prodává řetězec Lidl, našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce méně masa, než bylo uvedeno na etiketě. Obsah masa měl činit 62,5 procenta, laboratorní rozbor potvrdil, že je to pouze 50 procent obsahu, uvedl v tiskové zprávě mluvčí inspekce Marek Bartík.

PROMĚNA PEKAŘSKÉHO ŘEMESLA: JAK SE PEKLO PŘED TŘICETI LETY A DNES...

25.01.2023 | Listopadová revoluce před třiatřiceti lety měla na pekařinu výrazný vliv. Státní pekárny, jejichž výroba podléhala centrálnímu plánování, se privatizovaly. Zároveň vznikly stovky soukromých řemeslných pekáren. Po odborné stránce došlo k zavedení nových výrobních metod a techologií, které umožnily flexibilní výrobu jak v rámci sortimentu, tak i času.

ZÁZRAK JMÉNEM KOMBUCHA: PRAVDA, NEBO MÝTUS?

02.12.2022 | Na první pohled není v regále s dalšími nápoji ničím zvláštní – další limonáda v řadě. Cena dává tušit, že bude patřit asi k těm kvalitnějším. Ale podíváme-li se na způsob výroby, zjistíme, že má ke klasické limonádě opravdu daleko. Proč si ji pak svět tak zamiloval?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.