Články se štítkem: hygiena

44 TISÍC KONTROL, 11 TISÍC ZÁKAZŮ: VELKÁ AKCE V POTRAVINÁŘSKÉM REMÍZKU

03.05.2022 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uskutečnila v roce 2021 celkem 44 218 vstupů do provozoven potravinářských podniků, provozoven společného stravování, celních skladů a internetových obchodů.

ZVLÁDNUTÁ HYGIENA? ŽÁDNÁ SAMOZŘEJMOST!

27.04.2022 | „Důvěřuj, ale prověřuj,“ říká se. A u obchodů, kam se chystáte jít nakoupit „něco dobrého“, to sakra platí. Důkazem jsou výsledky posledních kontrol. Při nich totiž padal jeden rekord za druhým – zvlášť, co se okamžitého přerušení provozu týče. A že by šlo jen o drobné živnostníky? To se tvrdit nedá. Okamžitá stopka neminula ani na dvě prodejny konceptu COOP a jeden Penny Market.

NEJHORŠÍ ZA 5 LET! V LEDNU SE ZAVÍRALY PROVOZY KVŮLI ŠPÍNĚ

04.02.2022 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) důrazně apeluje na provozovatele, aby nepodceňovali průběžnou údržbu provozoven a dodržování hygienických předpisů. Výsledky kontrol SZPI za leden 2022 ukazují, že inspektoři byli nuceni na místě uzavřít celkem 21 provozoven právě pro závažná porušení hygienických předpisů.

Nejhorší výsledky kontrol za 5 let! Nevyhovělo 48 % hodnocených zmrzlin a 65 % vzorků ledů do nápojů

19.08.2021 | Průběžné výsledky kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v letošní sezóně ukazují, že řada provozovatelů nedodržuje předepsané postupy pro výrobu kopečkových a točených zmrzlin a ledů do nápojů. Významná část odebraných vzorků nesplnila požadavky právních předpisů zejména v oblasti limitů pro přítomnost bakterií a takové potraviny představují riziko pro zdraví spotřebitele.

Inspektoři rozdávaly pokuty za zkažené maso, hnilobu i nedostatečnou hygienu

03.05.2021 | Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) se loni výrazně více než v předchozích letech zaměřili na kontrolu internetové formy prodeje. Důvodem byl především skokový nárůst obratů e-shopů s potravinami v důsledku koronavirové pandemie.

Hygienici kontrolovali restaurace i výdejová okénka, rozdávaly se pokuty.

23.04.2021 | Hygienici v Jihomoravském kraji provedli od začátku roku 110 kontrol v restauracích s výdejními okénky a dalších zařízeních, která nabízejí jídlo s sebou. Za 14 pochybení rozdali pokuty 63 000 korun, řekl ČTK ředitel odboru hygieny výživy jihomoravské hygienické stanice Milan Šles.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.