Články se štítkem: alkohol

KONTROLA ŠARŽÍ NA LIHOVINÁCH: TAKHLE NA TO JDOU INSPEKTOŘI

12.09.2022 | Při kontrolní činnosti se vyskytly případy, kdy na láhvi lihovin chybí původní šarže přidělená výrobcem, resp. tato výrobní šarže byla mechanicky odstraněna a výrobku byla přidělena distributorem nebo dovozcem „nová šarže“, která ani nutně nemusela odpovídat definici šarže v § 2 odst. 1 písm. k) zákona č. 110/1997, o potravinách.

VÝZKUM PSYCHOLOGŮ: MLADÍ PIJÍ MÉNĚ ALKOHOLU, MÁ TO ALE HÁČEK...

22.08.2022 | Soustředí se na sociální témata, zdravý životní styl a pijí méně alkoholu než generace před nimi. To jsou některé z rysů takzvané generace Z, tedy lidí narozených zhruba od poloviny nebo konce 90. let do konce první dekády nového tisíciletí. V anglofonním prostředí se jí přezdívá také generation sensible (rozumná generace). Podle psychologů by ale mladí lidé kvůli svému rozumnému přístupu a neochotě riskovat mohli přicházet o životní zážitky, uvedl deník The Guardian.

VAŘÍME S KAPKOU ALKOHOLU: TIPY, JAK PROBUDIT CHUTĚ

02.05.2022 | Není pochyb o tom, že aperitiv naladí chuťové pohárky, decka dobrého vína posune pokrm do vyšších sfér, na slehnutí se hodí sklenka vychlazeného piva a po jídle přijde vhod digestiv. Ale umíte samotný alkohol využít jako přísadu nepostradatelnou při přípravě samotného pokrmu?

DOKONALÁ INVESTICE? TREBITSCH WHISKY

04.04.2022 | Platon Life nyní díky spolupráci s prvním českým výrobcem single malt whisky Trebitsch nabízí výjimečnou kombinaci nejmodernější digitální technologie se staletou tradicí výroby kvalitní whisky.

POLEPŠENÍ ČEŠI? JÍME VÍCE LUŠTĚNIN, PIJEME MÉNĚ ALKOHOLU

06.12.2021 | Koronavirová epidemie mění i stravovací návyky Čechů. Spotřeba alkoholu byla loni kvůli uzavření restaurací nejnižší od roku 1996. Naopak rýže a luštěnin lidé snědli nejvíc od začátku sledování, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Celkově podle něj loni spotřeba potravin v Česku stoupla.

K oslavě republiky novou Republicu? Novinka "honey" staví na hodnotách

28.10.2021 | Osmadvacátého října roku 1918 se Československo po rozpadu Rakousko-uherské monarchie stalo nezávislým státem. Následovalo období „první republiky“, které je pro nás i nadále nositelem těch opravdových hodnot – poctivosti, hrdosti, řemeslnosti, umu a elegance.

Velké téma kocovina: Víte, proč vám bude po bílém alkoholu vždy méně zle?

16.03.2021 | Signály, že jste to včera tak trochu přehnali s alkoholem, znáte. Žízeň, sucho v ústech, bolest hlavy, nevolnost. Jenže víte, jak tyto symptomy vznikají? Vítejte na druhé straně barikády – totiž uvnitř vašeho těla.

101 let od prohibice: Zákon, který vybízel k porušování

23.02.2021 | Volsteadův zákon, který vešel v platnost po odsouhlasení 18. dodatku americké ústavy od ledna 1920, zakázal výrobu, prodej, darování, držení a konzumaci alkoholu. Původní vize ozdravit společnost a vymýtit z ní násilí, které měl alkohol na svědomí, ale ztroskotal ještě v plenkách. Inu, hlas Ameriky rozhodl, že si v době rozkvětu salónů v tu dobu značně oblíbený alkohol vzít jen tak nenechá.

Měsíc bez alkoholu právě začíná. Kdo do toho jde také?

01.02.2021 | V České republice je konzumace alkoholu nejen vysoká, ale také společensky silně tolerovaná. Divně působí spíše někdo, kdo vůbec nepije. Poslední srovnávací studie Světové zdravotnické organizace nás ve spotřebě alkoholu na hlavu zařadila na třetí místo na světě, za Litvu a Moldavsko.

Celníci odhalili v Bohuslavicích u Zlína nelegální pálenici

19.01.2021 | Nelegální pálenici odhalili v uplynulých dnech celníci v Bohuslavicích u Zlína. Na základě zákona o spotřebních daních a zákona o povinném značení lihu v zařízení zabavili 42 litrů nezdaněného lihu. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí Celního úřadu pro Zlínský kraj Dušan Janiš.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.