CELNÍCI ZADRŽELI TUNU ZKAŽENÉHO MASA

CELNÍCI ZADRŽELI TUNU ZKAŽENÉHO MASA

03.03.2022 Jana Čiháková

Středočeští celníci odhalili při středeční kontrole na dálnici D11 tunu zkaženého masa. Našli jej v dodávce s českou poznávací značkou. Veterinární správa zajistila jeho likvidaci a bude věc řešit jako porušení veterinárních předpisů při přepravě živočišných produktů, za které hrozí pokuta,

Informovala o tom mluvčí středočeských celníků Yvona Matějková.

Událost se stala na 36. kilometru dálnice ve středu odpoledne při běžné kontrole dodávky Mercedes Benz. "Dle sdělení řidiče se mělo jednat o ovce, ale ani jeden z členů posádky vozidla nebyl schopen hlídce celníků dodat žádný doklad k přepravovanému masu," uvedla Matějková.

Přivolaná veterinární inspektorka nechala po změření teploty v přepravním prostoru maso znehodnotit pomocí modré potravinářské barvy a nařídila jeho likvidaci. Krajská veterinární správa si případ převzala k dalšímu šetření a dopravci hrozí pokuta.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

VETERINÁŘI: SPOTŘEBA VETERINÁRNÍCH ANTIBIOTIK ZASE KLESLA

24.11.2022 | Spotřeba veterinárních antibiotik v ČR loni meziročně klesla o 11 procent na 50 mg/PCU, což je evropské měřítko hodnot na populaci, do kterých se například započítávají hmotnosti zvířat v době léčení. Spotřeba dlouhodobě klesá a Česko je v současnosti pod průměrem spotřeby v EU, která je na hodnotě 84,4 50 mg/PCU.

2022 SE ZAPSAL JAKO ROČNÍK NEJLEPŠÍHO SVATOMARTINSKÉHO VÍNA

14.11.2022 | Ročník 2022 je na Svatomartinská vína opravdu rekordní a počet lahví dokonce předčil veškerá očekávání. Podle zpřesněných údajů se tak v letošním roce dostalo na trh 2 460 000 lahví, což je suverénně nejvíc v celé historii této obnovené oblíbené tradice.

ČEŠI BEROU ÚTOKEM POLSKÉ POTRAVINY! POLÁCI SE OBÁVAJÍ TENČENÍ ZÁSOB

21.11.2022 | Obyvatelé polského městečka Bogatynia u hranic Libereckého kraje si stěžují, že lidé z Česka vykupují obchody. Mají obavy, že před Vánocemi na ně nezbyde dost zboží. Na svých internetových stránkách o tom ve svém vratislavském vydání píše Gazeta Wyborcza.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.