Články se štítkem: PRODEJ

VÁNOČNÍ PRODEJ KAPRŮ PLNÝ OTÁZEK: PADLA NEJVYŠŠÍ POKUTA

23.12.2023 | Prodejci vánočních kaprů letos nahlásili Státní veterinární správě (SVS) téměř 3000 prodejních míst. Je to zhruba stejný počet jako loni. Novinářům to dnes řekli zástupci SVS při jedné z kontrol prodejních míst v centru Prahy. Veterinární inspektoři se u prodejců zaměřují na životní podmínky živých ryb nebo dodržování hygienických pravidel při jejich prodeji.

PRVNÍ LETOŠNÍ BEAUJOLAIS JE TU! O PŮLNOCI VSTOUPILO DO PRODEJE

16.11.2023 | Úderem půlnoci se začaly prodávat lahve letošního ročníku mladého vína beaujolais nouveau. Víno z francouzského kraje Beaujolais se prodává vždy od třetího čtvrtka v listopadu a téměř polovina se ho každoročně vypije v zahraničí. Otevírání prvních lahví oslavily za doprovodu hudby a ohňostroje tisíce lidí ve vesnici Beaujeu, severně od Lyonu, která je pravidelně středobodem oslav, uvedla stanice BFM TV.

SVATOMARTINSKÉ PŘES ESHOP? ANO, ALE S PRAVIDLY

11.10.2023 | První lahve vína vyrobeného z letošních hroznů, svatomartinské víno, budou lidé otevírat už za měsíc, v sobotu 11. listopadu. Vinařský fond, který značku Svatomartinské vlastní, letos stanovil nové pravidlo pro prodej těchto vín prostřednictvím internetových obchodů. Lidé si jej sice mohou objednat už od čtvrtka 9. listopadu, obchod smí ale lahve doručit nejdříve následující den, tedy 10. listopadu. Vinařský fond o tom informoval v tiskové zprávě.

HYGIENA SI POSVÍTILA NA ZMRZLINY: 16 Z 20 NEMĚLO V PRODEJI CO DĚLAT

27.09.2023 | Hygienici při letošních kontrolách zdravotní nezávadnosti zmrzlin ve Zlínském kraji zjistili, že 17 z 20 odebraných vzorků bylo nevyhovujících co do počtu bakterií z čeledi Enterobacteriaceae. Nadlimitní množství těchto bakterií svědčí o nedostatečném nebo nesprávném zajištění osobní a provozní hygieny při výrobním procesu zmrzliny, řekla dnes ČTK zástupkyně Krajské hygienické stanice Zlínského kraje Vendula Ševčíková.

LAHŮDKY V OTÁZKÁCH A ODPOVĚDÍCH: TOHLE S NIMI (NE)DĚLEJTE

09.06.2023 | Běžně mezi lahůdky řadíme výrobky složené z více druhů převážně slaných potravin, distribuované ve zchlazeném stavu s omezenou dobou použitelnosti a určené k přímé spotřebě zastudena. Jenže víte, jak s nimi zacházet?

KAPRA MŮŽETE KOUPIT NA TŘECH TISÍCÍCH PRODEJNÍCH MÍST

21.12.2022 | Vánoční kapři se budou letos prodávat podobně jako loni na zhruba 3000 místech po celé ČR. Státní veterinární správa (SVS) bude v nadcházejících dnech kontrolovat dodržování hygienických podmínek, životní podmínky ryb a dodržování legislativy při usmrcování. Správa doporučuje, aby si lidé nechali ryby usmrtit přímo v místě prodeje. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202406a

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.