Články se štítkem: DOVOZ

NEJASNÝ PŮVOD MEDU A DŽUSŮ? VČERA MU ODZVONILO!

31.01.2024 | Evropská unie se v noci na dnešek shodla na přísnějších pravidlech pro označování medu, marmelád a džusů. Vedlo ji k tomu zjištění, že téměř polovina medů dovážených do EU má nejasný původ či nevalnou kvalitu kvůli přidanému cukru.

EXTRÉMNÍ DOVOZ MLÉČNÝCH VÝROBKŮ! HŮŘ UŽ JE NA TOM JEN SLOVENSKO

06.11.2023 | Do Česka se doveze ze zahraničí 46 procent tuzemské spotřeby mléčných výrobků. Žádný jiný stát EU nemá tak vysoký podíl importu. Výjimkou je Slovensko, kde je to 64 procent. Na dnešní konferenci v Poslanecké sněmovně to řekl předseda představenstva Českomoravského svazu mlékárenského Jiří Kopáček. Podle svazu se také z ČR 23 procent produkce mléka vyváží do zahraničí, což představuje ročně asi 650 milionů litrů.

BLÍŽÍ SE KONEC ČESKÝCH CHOVATELŮ? DOVOZY Z POLSKA A UKRAJINY

29.03.2023 | Téměř pětina chovatelů drůbeže chce letos podle průzkumu Agrární komory ČR omezit chov drůbeže, zachovat jich ho chce 75 procent. Kvůli zákazu klecových chovů plánuje do konce roku 2026 skončit 8,3 procenta chovatelů, omezit chov chce 28 procent firem. Novinářům to sdělila předsedkyně Českomoravské drůbežářské unie Gabriela Dlouhá.

ZMĚNY PRO DOVOZ ZE TŘETÍCH ZEMÍ! NA TOTO SI DEJTE POZOR!

04.07.2022 | Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje české dovozce, kteří importují ze třetích zemí (zemí mimo EU) především okrasné vodní živočichy (ryby, korýše a měkkýše), že od úterý 5.  července 2022 dochází ke změně unijního seznamu druhů vodních živočichů vnímavých k vyjmenovaným nákazám  (např. herpesviróze koi nebo epizootické nekróze krvetvorné tkáně), a také ke změně seznamu druhů přenašečů.

NÁKLADY NA POTRAVINÁŘSKÝ VÝROBEK LETÍ NAHORU, ALE VLÁDA MLČÍ

25.03.2022 | Náklady na potravinářský výrobek vzrostly od začátku roku podle Potravinářské komory ČR (PK) vlivem zdražení energií, surovin či pohonných hmot o 30 až 60 procent. Do cen se zatím zcela nepromítly, ale vláda nenabízí žádná koncepční řešení. Ostatní státy přitom zemědělce a potravináře podporují značnými dotacemi.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202406a

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.