V Ostravě si můžete natočit víno z vínomatu

V Ostravě si můžete natočit víno z vínomatu

03.10.2015 ČTK

Automat nabízí možnost ochutnat a odnést si domů vzorky čtyři odrůd z Vinařství Pavlovín

Vinařství Pavlovín instalovalo v Ostravě první prototyp automatu na víno, takzvaný vinomat. Lidé si z něj mohou odebírat víno do vlastních nádob, přičemž čtečka na jejich občanském průkazu ověří, zda jsou starší 18 let. Pokud se vinomat osvědčí, vinařství jej umístí na další místa v zemi. ČTK to dnes řekl jednatel Pavlovínu Martin Ciežák. Pavlovín patří do společnosti České vinařské závody. 
    Ostravský vinomat nabízí čtyři druhy vína, cena začíná na 50 korunách za litr. Lidé si je mohou natočit do donesených nádob, nebo si koupit recyklovatelné lahve. Minimální množství pro odběr není stanovené, zájemce tedy může za malou sumu nejprve ochutnat. "Vína pocházejí z vinic v okolí Klobouk u Brna a od zahraničních pěstitelů," uvedl jednatel. 
    V automatu je stálé vnitřní chlazení s regulovatelnou teplotou, nyní je nastaveno na sedm stupňů Celsia. "Vnitřek vinomatu a potrubí jsou pravidelně sanitovány. Po každém odběru se výdejní místo vypláchne a provede sterilizace UV lampou. Víno je hnáno dusíkem. Tato opatření jsou zárukou trvalé kvality a hygieny prodávaného vína," uvedl Ciežák. 
    První vinomat je v trafice v paláci Prosperita v Nádražní ulici. Vinařství chce zprovoznit ještě dva prototypy. "Další vinomaty budeme instalovat v nejbližší době také v Ostravě, abychom mohli prototypy důkladně vyzkoušet. Dále počítáme s distribucí automatů po celé republice," řekl Ciežák. 


Mohlo by vás zajímat

INSPEKCE ODHALILA FAZOLE PLNÉ HERBICIDŮ: "DOBROTU" PRODÁVALO TESCO

17.04.2024 | V sušených fazolích, které prodával řetězec Tesco pod svou privátní značkou, zjistila laboratorní analýza Státní zemědělské a potravinářské inspekce výskyt herbicidu ve čtyřikrát vyšším množství, než povoluje zákon. Šlo o fazole vypěstované v Argentině a nevyhovující šarže měla 1344 balení, uvedl v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Chléb je opět v kurzu. Jak poznat ten nejlepší?

24.05.2018 | Díky populárním farmářským trhům se v posledních letech stal hitem chléb kvasový. Přitom už v 15. století za vlády Jiřího z Poděbrad se peklo dvanáct druhů chleba. V České republice přitom máme dnes více než 700 pekáren, které vyrobí denně zhruba milion pecnů. Jak ale poznat ten skutečně kvalitní?

KONEC PŘESOLENÝM JÍDLŮM V RESTAURACÍCH: NOVÝ PROGRAM MINISTERSTVA

09.04.2024 | Omezit nadměrnou konzumaci soli a s ní spojené negativní dopady na zdraví má za cíl program Solíme méně. Program chce ukázat rizika nadměrného solení a možnosti, jak ho omezit. Zaměří se na restaurační zařízení a podpoří pokračování vzdělávacího programu ve školních jídelnách. Chce proškolit personál, navrhnout úpravu postupů a sledovat dopady.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202405

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.