Každý pátý Čech trpí intolerancí laktózy.

Každý pátý Čech trpí intolerancí laktózy.

14.09.2016 Redakce

S problémem intolerance laktózy se dle posledního výzkumu potýká v České republice zhruba 20 procent lidí. Co laktóza vlastně je?

Jedná se o tzv. mléčný cukr skládající se z glukózy a galaktózy, který se běžně vyskytuje v mléku. Pokud tedy člověk trpí intolerancí laktózy, znamená to, že jeho organismus není schopen ji strávit, protože se mu vůbec nebo pouze velmi omezeně nevytváří enzym laktázy, který, jednoduše řečeno, pomáhá trávení laktózy. Lidem s laktózovou intolerancí zůstává nestrávená laktóza uvnitř trávicího traktu, a tak trpí častými břišními obtížemi. Automatickým krokem je pak pro ně úplné vyřazení mléka a mléčných produktů z jídelníčku. To však v dnešní době není již úplně nutné. V současné době je na trhu s mléčnými výrobky sice poměrně úzká nabídka produktů bez obsahu laktózy, ale některé mlékárny se tuto situaci snaží změnit. Patří mezi ně i jihočeská Madeta, která se výrobou mléčných produktů zabývá více než 110 let a která do svého portfolia zařadila hned dvě novinky cílené na lidi s intolerancí vůči laktóze.
První je Jihočeský jogurt Nature laktóza 0,01 %, jenž má plnohodnotné složení co se týče bílkovin a tuků a navíc neobsahuje škrob či jiná zahušťovadla, mléčnou bílkovinu ani konzervační látky. Druhou novinkou je Jihočeské pomazánkové tradiční laktóza < 0,01 %, které se od klasického liší pouze obsahem laktózy. V případě obou produktů je laktóza v průběhu výroby řízeně a šetrně rozložena na glukózu a galaktózu díky přidání enzymu laktázy. Tím je docíleno, že je v nich méně než 0,01 procenta laktózy.  I přes úpravu ve výrobě si oba výrobky zachovávají nezaměnitelnou mléčnou chuť a všechny zdraví prospěšné látky a tudíž si na nich mohou pochutnat i ti, kterým by klasické mléčné výrobky mohly způsobit břišní obtíže.
Madeta nabízí také další výrobky, které se pyšní obsahem laktózy nižším než 0,05 procenta. U nich ale dochází k rozkladu laktózy přirozeně v průběhu zrání, což je neřízený proces, a proto tyto hodnoty nelze garantovat. Jedná se o přírodní sýry, plísňové sýry a sýry zrající pod mazem. Podrobnější informace o jednotlivých sýrech se sníženým obsahem laktózy najdete na http://www.madeta.cz/cz/vyrobky/laktoza-0-01.        


Mohlo by vás zajímat

Chléb je opět v kurzu. Jak poznat ten nejlepší?

24.05.2018 | Díky populárním farmářským trhům se v posledních letech stal hitem chléb kvasový. Přitom už v 15. století za vlády Jiřího z Poděbrad se peklo dvanáct druhů chleba. V České republice přitom máme dnes více než 700 pekáren, které vyrobí denně zhruba milion pecnů. Jak ale poznat ten skutečně kvalitní?

Venezuelský prezident nařídil převzetí všech obecních trhů v zemi

29.05.2018 | Venezuelský autoritářský prezident Nicolás Maduro nařídil převzetí všech obecních trhů v zemi, které budou nyní přímo řízeny novým vládním úřadem.

Brusel rekonstruuje a modernizuje smažírny brambůrků

25.05.2018 | V zemi, kde je kornout s hranolky králem a majonéza královnou, se může zdát zásah do tradičních belgických smažíren této pochoutky riskantní.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202402

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.