Články se štítkem: brambory

CENY BRAMBOR ROSTOU: SPOTŘEBITELÉ BY SE JICH ALE ANI PŘESTO NEMĚLI VZDÁT

07.11.2023 | Ceny konzumních brambor v ČR v posledních letech poměrně výrazně rostou, a stejně jako v případě jiných potravin lze předpokládat, že i pokud by se tento trend obrátil, na hodnoty před pandemií covidu a válečným konfliktem na Ukrajině se s pravděpodobností hraničící s jistotou nevrátí. Přesto je z mnoha důvodů žádoucí, aby se brambory, a to zejména brambory tuzemského původu, neztrácely z našich jídelníčků.

BRAMBORY AŽ NA POSLEDNÍM MÍSTĚ: VYKOUZLETE SKVĚLOU PŘÍLOHU Z JINÝCH DRUHŮ ZELENINY

30.12.2022 | Brambory jsou bezesporu nejoblíbenější přílohou Čechů. Přesto to nemusí být automaticky ony, co na talíři obsadí místo vedle pečeného kuřátka, steaku anebo ryby. Podobným způsobem lze totiž připravit širokou škálu druhů zeleniny. Kromě toho, že máte příležitost objevit nové chutě, které vás dost možná mile překvapí, máte možnost naučit se používat i alternativy s nižším obsahem sacharidů, a naopak vyšší koncentrací výživových látek.

ZELENINA PATRNĚ JEŠTĚ PODRAŽÍ: CO ALE SENIOŘI, DĚTI A NEMOCNÍ?

26.10.2022 | Pro sociální podnik Český produkt z Vícenic u Náměště nad Oslavou, který dodává loupanou zeleninu do škol a nemocnic, je nyní podnikání těžší kvůli drahé elektřině a pohonným hmotám. Navíc se nedá odhadnout, jak se budou dál vyvíjet ceny zeleniny, řekl ČTK jednatel Radek Juřena. Byl mezi třemi výrobci, kteří dnes v Jihlavě převzali certifikát Vysočina regionální produkt.

CHUTĚ REGIONŮ: KDYŽ SE ŘEKNE VOŠOUCH, KRAMFLEK NEBO PRSKANEC

10.02.2022 | Výživoví specialisté teď zrovna nejásají, to ale nemění nic na faktu, že bramborák má historicky zcela pevnou pozici v našich kuchyních. A přesto není jen náš! Smažená pochoutka ze strouhaných brambor si podmanila nejen Maďarsko, ale i třeba Izrael a Lucembursko.

Slevové prodejní akce brambor nás poškozují, tvrdí zemědělci

22.10.2021 | Akce, kdy se brambory prodávají pod osm korun za kilogram, poškozují zemědělce. Dnes to na tiskové konferenci řekl za Agrární komoru předseda zelinářů Petr Hanka. Podle něj budou zemědělci místo brambor raději pěstovat pšenici, u které prodejní cena roste.

A toto jste o bramborové kaši věděli?

25.02.2021 | Kolikrát během měsíce uděláte bramborovou kaši. Myslíte si, že ji důvěrně znáte? Možná vás překvapí tyto čtyři věci (ani my jsme je nevěděli).

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202406a

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.