PLÝTVÁNÍ POTRAVINAMI: NEJVĚTŠÍ ZTRÁTY V RUKOU GENERACE Z

PLÝTVÁNÍ POTRAVINAMI: NEJVĚTŠÍ ZTRÁTY V RUKOU GENERACE Z

13.10.2023 Jana Čiháková

Nejvíce plýtvá potravinami generace Z, tedy lidé narození v letech 1996 až 2009, zjistili odborníci z Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Proto chtějí v následujících třech letech zjistit, jak u této věkové skupiny plýtvání omezit. O princip udržitelnosti však příslušníci této generace zájem mají.

Jednou z metod, jak zjistit množství a strukturu vyhozených potravin, bude rozbor směsného komunálního odpadu v černých kontejnerech u vysokoškolských kolejí, uvedla dnes na tiskové konferenci prorektorka fakulty Lea Kubíčková, která se na projektu podílí.

Česko patří v plýtvání potravinami v domácnostech mezi úspěšnější státy Evropské unie, do roku 2030 se zavázalo svůj objem potravinového odpadu snížit o polovinu. Téměř 80 procent Čechů neplýtvá vůbec nebo plýtvá pouze do pěti procent z obstaraných potravin. I přesto ročně průměrný Čech vyhodí 37,4 kilogramu jídla, na sídlištích dokonce přes 53 kilogramů, vyplývá z dřívějšího výzkumu Mendelovy univerzity. Odborníci chtějí zjistit hlavní faktory, které mají vliv na plýtvání potravinami u generace Z, odhalit jejich motivaci ke změně a naučit je, jak své chování změnit.

KROK JEDNA - ROZBOR

První rok experimentu bude věnovaný rozboru odpadu studentů na deseti kolejích v sedmi městech po Česku. "Abychom mohli hovořit o celé generaci Z, musíme zohlednit také vzdělání a věkový rozptyl v rámci celé cílové skupiny," poukázala řešitelka projektu Veronika Antošová. Pro zahrnutí mladých, kteří na kolejích nebydlí, výzkumníci využijí anonymní dotazníková a deníková šetření. "Oslovení respondenti budou vyplňovat kromě jiných výzkumných otázek také množství vyhozených potravin dle námi sledované struktury," vysvětlila Antošová. Na základě výsledků bude možné vyhodnotit, jakými potravinami mladí plýtvají nejvíce.

V druhém roce spustí výzkumníci komunikační kampaň, kterou ve třetím roce zastaví a budou zjišťovat efekt své intervence - zda je nutné mladým lidem vysvětlovat problematiku dlouhodobě, nebo je účinná i po krátkodobém působení. "Po ukončení experimentu vytvoříme komplexní metodiku, která umožní cíleně pracovat s generací Z tak, aby docházelo k úpravě vzorců chování směrem k udržitelné spotřebě a redukci plýtvání potravinami. Vznikne také komunikační materiál v podobě otevřeného interaktivního vzdělávacího zdroje," sdělila vedoucí projektu Lucie Veselá.

NOVÁ METODIKA

Hlavním řešitelem projektu, který financuje Technologická agentura ČR, je Provozně ekonomická fakulta. Spolupracovat bude mimo jiné s Vysokou školou ekonomickou v Praze nebo Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy. O data z výzkumu mají vzhledem k závazku snížení potravinového odpadu do roku 2030 velký zájem ministerstva zemědělství a životního prostředí. Vzniklá metodika, která bude reflektovat specifika a potřeby mladých českých spotřebitelů, se stane informačním a vzdělávacím nástrojem k prevenci pro orgány státní správy.


Mohlo by vás zajímat

TAK TAKOVOU JSTE JEŠTĚ NEMĚLI: VELIKONOČNÍ NÁDIVKA PODLE PAVLA BERKYHO

22.03.2024 | Svůj mistrovský um předvedl jako semifinalista největší kulinární show amatérských kuchařů MasterChef a svými recepty inspiruje dál. Vyzkoušíte také velikonoční nádivku Pavla Berkyho?

FARMÁŘSKÉ TRHY JSOU V PLNÉM PROUDU! SVS ZAHAJUJE ČETNÉ KONTROLY

04.04.2024 | S příchodem jara v České republice tradičně startuje také sezóna farmářských trhů a Státní veterinární správa (SVS) proto směřuje své kontroly i do této oblasti. Farmářské trhy jsou zajisté přínosem pro spotřebitele i malovýrobce. Na druhou stranu však přinášejí také zvýšená rizika z hlediska hygieny potravin. I proto jsou každoročně pod důsledným dohledem úředních veterinárních lékařů. V loňském roce provedla SVS na trzích 397 kontrol (v roce 2022 jich bylo 401). Podíl kontrol se závadou meziročně klesl o tři procenta na 16 procent.

OBCHODY BUDOUCNOSTI PŘÍCHÁZEJÍ! TEN PRVNÍ UŽ MAJÍ V HRADCI

21.03.2024 | V Hradci Králové vznikl unikátní obchod „Vše Za“ od společnosti SamoBot, která bezobslužné technologie vyvíjí a testuje. Provozuje zde nonstop otevřenou samoobslužnou prodejnu, kde s běžným provozem pomáhá AI řešení Food Save od české společnosti Analytics Data Factory. Co všechno umí?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202404

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.