Odborníci chtějí Nutri Score, PK ČR i Mze je však ostře proti

Odborníci chtějí Nutri Score, PK ČR i Mze je však ostře proti

08.12.2020 Jana Čiháková

Odborníci na výživu navrhují zavést v Česku jednodušší značení potravin pomocí takzvaného Nutri-Score systému. Ten potraviny označuje na přední straně obalu písmeny A až D a barvami od zelené, přes žlutou až po červenou. Odborníci si od něj slibují, že pomůže lidem vybrat si snadno zdravější potraviny a zároveň vytvoří tlak na výrobce, aby měnili složení potravin.

Značení už používají někteří výrobci. Proti jeho zavedení je ale ministerstvo zemědělství, podle něj určité potraviny znevýhodňuje. Zavedení tohoto značení se diskutuje i na úrovni EU.

Evropská komise chce do konce roku 2022 vytvořit společný grafický systém hodnocení výživové hodnoty potravin povinný pro všechny členské státy. Nutri-Score převádí nutriční hodnotu do jednoduchého kódu, přičemž písmeno A v zeleném poli představuje zdravější potravinu, naopak E v červeném poli potravinu nejméně prospěšnou. Toto značení připomínající semafor zavedla před třemi lety Francie. Používá se také v Belgii či Španělsku a jeho využití od listopadu doporučilo výrobcům i Německo.

Na neformálním zasedání ministrů zemědělství EU na konci srpna se o zavedení systému Nutri-Score diskutovalo. Itálie společně s Českem a dalšími pěti zeměmi jej odmítla. Řím ho považuje za diskriminační vůči některým tradičním potravinám jako je olivový olej nebo parmská šunka, které by kvůli vysokému obsahu tuku a soli byly v semaforovém označení spíše v červených barvách, tedy mezi méně zdravými potravinami.

Příliš složité? A není příliš složitý spíš semafor?

K zavedení tohoto značení se s odkazem na zkušenosti z jiných zemí a vědecké studie přiklání Jiří Ruprich, vedoucí Centra zdraví, výživy a potravin Státního zdravotního ústavu. Podle Rupricha je nynější uvádění výživových hodnot v tabulce zpravidla na zadní straně obalu pro mnohé spotřebitele informativní, ale nesrozumitelné a lidé nemají čas údaje o energetické hodnotě, množství tuků, sacharidů, bílkovin a soli a dalších parametrů během nákupu prostudovat. Zjednodušení formou jakéhosi semaforu by podle něj mohlo lidem pomoci vybrat si zdravější potraviny a zlepšit špatné stravovací návyky české populace. "Samozřejmě, že ten systém není dokonalý. Ale jakákoliv prevence, i když nedokonalá, ušetří peníze zdravotnictví a zlepší kvalitu života. Protože jedna koruna do prevence znamená úsporu nejméně čtyři koruny ve zdravotní péči," řekl ČTK Ruprich. Domnívá se rovněž, že by zavedení tohoto transparentního značení motivovalo výrobce, aby změnili složení u některých potravin a mohli mít na obalu "zelenou".

Proti značení pomocí semaforu je ale tuzemské ministerstvo zemědělství, považuje ho za příliš zjednodušující. "Tento systém může být proto diskriminační i pro kvalitní potraviny, potraviny se značkami kvality, potraviny které mají legislativou stanovené vlastnosti a složení atd. Systém také nezohledňuje denní míru konzumace potraviny, proto i např. olivový olej nebude na stupnici Nutri-Score označen jako velmi zdravá potravina," napsal ČTK mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. Úřad podle něj nepodporuje rozšíření tohoto značení jako jednotného unijního systému a nebude jeho používání doporučovat ani na národní úrovni.

Mezi zastánci semaforového značení jsou někteří výrobci a prodejci potravin. Kvůli odmítavému postoji českých úřadů jej ale používají spíše okrajově. "Nestlé preferuje Nutri-Score jako jednotný evropský systém značení, což tedy znamená, že v budoucnu bychom uvítali toto značení i v ČR. Podle našeho názoru nejen pomáhá spotřebitelům ve vyváženém stravování, ale zároveň i urychluje reformulace, tedy lepší složení výrobků. Výrobci se zákonitě snaží dosáhnout lepšího skóre v porovnání s konkurencí," napsal ČTK mluvčí Nestlé Robert Kičina.

U některých produktů svých privátních značek systém na Slovensku používá obchod Kaufland a podle mluvčí Renaty Maierl jej chce zavést i v Česku. Zatím jen na několika produktech jej v Česku má také výrobce jogurtů Danone. "Společnost Danone již začala zavádět systém označování Nutri-Score na svých produktech v několika evropských zemích. Jak a v jaké míře se zapojíme i v Česku ještě záleží na dalších jednáních," dodal Marián Jánoš, jednatel pro Česko, Slovensko a Maďarsko.


Mohlo by vás zajímat

JDEME NA JEDNO - PROTOŽE NA DVĚ UŽ NEMÁME ANEB KAM AŽ POLETÍ CENA PIVA?

21.02.2024 | Pověstná věta „jdeme na jedno“ teprve začíná nabývat reálných rozměrů, a to vzhledem k ceně půllitru, která se přehoupla přes hranici sedmdesáti korun. Vyšší sazba DPH sice nenahrává do karet majitelům restaurací, zvlášť těch malých, pro které může být likvidační, i přes silné hlasy odpůrců však může mít zdražení piva ve finále pozitivní přínos.

ACAI BERRY A ZÁZRAKY NA POČKÁNÍ - NE, NEČEKEJTE JE

19.02.2024 | Málokterá snídaně zaplavila v posledních letech sociální sítě stejně jako acai bowl. Načančaná a na fotku nepochybně líbivá miska plná fialové kaše, doplněná o barevné druhy ovoce, ořechy a semínka. Jejím základem je acai berry, plodina, která se pyšní přívlastkem superpotraviny a vyvolává dojem, že se bez její konzumace tělo v žádném případě neobejde. Jenže co když je to trochu jinak?

KLAMÁNÍ SPOTŘEBITELE: V ŘADĚ RESTAURACÍ BĚŽNÁ PRAXE

23.02.2024 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) pravidelně ověřuje pravdivost údajů uváděných v provozovnách společného stravování – zejména restauracích a rychlém občerstvení – při nabídce pokrmů... a nestačí se divit.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202402

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.