NABÍDKA V OBCHODECH? PŘES 70 % LIDÍ NEUSPOKOJUJE

NABÍDKA V OBCHODECH? PŘES 70 % LIDÍ NEUSPOKOJUJE

05.04.2023 Jana Čiháková

Přes 71 procent lidí není podle průzkumu spokojeno s nabídkou potravin v českých supermarketech. Více než 43 procent dotázaných uvedlo, že kvalita potravin neodpovídá ceně, pro zhruba čtvrtinu je nabídka dostatečná. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos mezi více než 1000 respondenty pro investiční společnost Meriton.

V průzkumu téměř 14 procent dotázaných uvedlo, že jim v nabídce supermarketů scházejí kvalitnější potraviny. Sedmi procentům chybí větší nabídka zdravých potravin a 6,7 procenta respondentů uvedlo, že nabídka potravin není dost široká.

Průzkum se ptal také na to, jak změnili lidé své nákupní chování za posledních pět let. Na dotaz, zda lidem více záleží na kvalitě potravin, uvedlo 40 procent dotázaných určitě ano a 46 procent spíše ano. Zhruba 85 procent lidí také více přemýšlí o tom, zda jsou potraviny zdravé.

ZAČAROVANÝ KRUH?

Podle zakladatele skupiny Meriton Martina Řezáče roste obliba řemeslných výrobků nebo lokálně pěstované zeleniny. "Řetězce přitom z jedné strany tlačí na výrobce, aby srazili ceny produktů, čímž je de facto nutí snižovat kvalitu. Z druhé strany se snaží maximalizovat vlastní marži a zákazníkům produkty zdražují na hranu únosnosti. Malí výrobci tak hledají jiné cesty jak prodávat kvalitní potraviny než prostřednictvím řetězců," doplnil.

Z průzkumu vyplynulo, že 64 procent lidí je ochotno připlatit si za kvalitnější potraviny polovinu ceny v porovnání s nejlevnější variantou. Pět procent lidí je ochotných zaplatit dvojnásobek. Za kvalitu připlácet nechce 31 procent respondentů. Naopak zaplatit více než dvojnásobek ceny nejlevnější varianty potravin je ochotno 0,4 procenta lidí.


Mohlo by vás zajímat

ACAI BERRY A ZÁZRAKY NA POČKÁNÍ - NE, NEČEKEJTE JE

19.02.2024 | Málokterá snídaně zaplavila v posledních letech sociální sítě stejně jako acai bowl. Načančaná a na fotku nepochybně líbivá miska plná fialové kaše, doplněná o barevné druhy ovoce, ořechy a semínka. Jejím základem je acai berry, plodina, která se pyšní přívlastkem superpotraviny a vyvolává dojem, že se bez její konzumace tělo v žádném případě neobejde. Jenže co když je to trochu jinak?

UŽ SE TO BLÍŽÍ! UNČOVSKÝ SE UKÁŽE NA EVROPSKÉM FINÁLE PRESTIŽNÍ BOCUSE D‘OR

27.02.2024 | Tým České republiky v čele s vítězem národního kola Bocuse d´Or Dominikem Unčovským se po mnoha letech zúčastní evropského finále Bocuse d´Or. Po Turíně v roce 2018, Tallinnu v roce 2020 a Budapešti v roce 2022 se vrcholná gastronomická událost uskuteční 19. a 20. března v Trondheimu, hlavním městě norské gastronomie.

CO OVLIVŇUJE NUTRIČNÍ PŘÍNOS MOUKY? JEN OBILÍ TO NENÍ

08.02.2024 | Proces mletí obilí je při výrobě mouky nesmírně důležitý. Ovlivňuje jak chuť výsledného produktu, tak i nutriční hodnoty mouky. Od okamžiku sklizně do chvíle, kdy si v obchodě vyberete svůj sáček, ujde zrno a posléze mouka dlouhou cestu. Ta se často liší podle mlýna, kde dochází k mletí.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202403

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.