Zaujalo nás

Mistrovství ČR v otevírání ústřic 2012

23.03.2012 | V sobotu 31. března se koná 11. ročník Mistrovství ČR v otevírání ústřic na Staroměstském náměstí. Od 14:00 hodin se profesionálové utkají v otevírání 30 ks ústřic typu Belon. Hodnotí se úprava, čistota pracoviště a rychlost otevření. Vítěz bude vyhlášen v 16:00 hodin. Organizátorem soutěže je Pražský kulinářský institut a partnerem soutěže je společnost Makro Cash & Carry ČR, která je zároveň hlavním dodavatelem ústřic pro soutěž.

Více vody projíme, než vypijeme

22.03.2012 | Věděli jste, že člověk v průměru vypije 3 000 litrů vody za den? Spolu s vodou z kohoutku protečou našim hrdlem tisíce litrů „virtuální vody“ použité při pěstování, výrobě a dovozu potravin. Problematikou „vodní stopy“ v jídle se v rámci Mezinárodního dne vody 2012 zabývá i nadace We are water společnosti ROCA, jejímž cílem je zvýšit obecné povědomí o nutnosti hospodárného zacházení s vodními zdroji.

Za olivovým olejem a vínem do italské Verony

20.03.2012 | Máte rádi olivový olej a chcete se o něm dovědět něco víc? Pak zajeďte v termínu 25.-28. 3. do italské Verony. Na zdejším výstavišti Veronafiere se koná již 18. ročník mezinárodního veletrhu extra panenského olivového oleje SOL. Máte šanci ochutnat tu olivový olej snad ze všech zemí, kde se produkuje.

První výsledky analýz SZPI v případu polské soli

13.03.2012 | Na základě informací o tom, že v Polsku byla průmyslová sůl využívána pro výrobu potravin a byla deklarována jako sůl jedlá, provádí SZPI odběry vzorků potravin i vlastní soli původem z Polska. Nyní jsou k dispozici první ucelené výsledky 15 vzorků potravin a 4 vzorků soli.

Logo Český výrobek už může používat téměř 2000 výrobků

08.03.2012 | Počet potravinářských výrobků označovaných novým logem s českou vlajkou a nápisem "Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou" rychle roste.

Že je v potravinách posypová sůl, věděla polská prokuratura už léta

07.03.2012 | Polské daňové úřady dostaly už v roce 2003 anonymní informace o podezřelých firmách, které prodávaly potravinářským podnikům zdraví škodlivou posypovou sůl jako jedlou. Před devíti lety začalo vyšetřování, avšak prokuratura ho zastavila, protože podezřelé podniky zničily veškerou dokumentaci. V úterý to napsal týdeník Newsweek.

Sůl byla nezávadná

07.03.2012 | V souvislosti s problémy, které mají sousedé v Polsku s použitím technické soli pro potravinářské účely, rozhodl Milan Malena, ústřední ředitel Státní veterinární správy, odebrat k vyšetření vzorky výrobků a soli používané v našich zpracovatelských podnicích.

Obchodníci se stále potýkají s nižšími dodávkami vajec

07.03.2012 | Obchodníci se stále potýkají s nedostatkem vajec na tuzemském trhu a některým z nich dodavatelé posílají pouze zlomek obvyklého množství vajec. V Česku i celé Evropské unii totiž po Novém roce začal být kvůli poklesu produkce drůbežáren výrazný nedostatek vajec, což mělo za následek prudký růst jejich ceny, která je nyní ve srovnání se začátkem roku až dvojnásobná.

Česká drůbež je v pořádku

07.03.2012 | Kvůli uveřejněným zjištěním časopisu dTest prověřili inspektoři krajské veterinární správy pro Jihočeský kraj produkci drůbežího masa u výrobce Vodňanská drůbež, a.s., závod Mírovice a soustředili se právě na salmonely (Salmonella enteritidis).

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202312

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.