Zaujalo nás

Unikátní české bezlepkové pivo

07.10.2010 | Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, a. s., (VÚPS) úspěšně dokončil výzkum a vývoj technologie umožňující bezpečnou výrobu piva pro celiaky. Projektový tým VÚPS, a. s., pod vedením Ing. Josefa Škacha, CSc., vytvořil unikátní technologii, kdy hlavní surovinou vyrobeného piva pro osoby trpící celiakií zůstává český slad.

Vědci z Brna zkoumají využití byliny lupiny v jídelníčku lidí

05.10.2010 | Vědci z brněnské Veterinární a farmaceutické univerzity (VFU), kteří hledají alternativy pro živočišnou produkci potravin, zkoumají možnosti většího zařazení bobů lupiny na jídelníček zvířat, ale i lidí. Pro zkušenosti jeli do Austrálie, která je největším exportérem lupiny. Luštěnina, která se pěstovala už před staletími, má podobné vlastnosti jako sója, v mnohém ji dokonce předčí. Lupina může zaujmout své stálé místo i ve zdravém a nutričně vyváženém jídelníčku člověka, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí VFU Lucie Stejskalová.

Pomazánkové máslo

04.10.2010 | Zpravodajské servery přinesly dnes informaci o tom, že Evropská unie žaluje Českou republiku kvůli označování výrobku „Pomazánkové máslo“. Českomoravský mlékárenský svaz a všichni výrobci tohoto unikátního českého produktu jsou tímto rozhodnutím Komise velice znepokojeni, nesouhlasí s ním a jsou připraveni obhajovat svou pozici i v soudním sporu.

V Hustopečích na Břeclavsku začínají slavnosti burčáku

30.09.2010 | Vystoupením hudebních skupin začíná dnes v Hustopečích na Břeclavsku 16. ročník Burčákových slavností. Organizátoři věří, že do města na čtyřdenní slavnost zavítá přes 10.000 lidí.

Evropská komise zažaluje Česko kvůli pomazánkovému máslu

30.09.2010 | Evropská komise zažaluje Česko kvůli pomazánkovému máslu. Nelíbí se jí, že název používá pro výrobek, který vlastnosti másla nemá. V unii se označení "máslo" smí používat jen v případě, že výrobek obsahuje více než 80 procent mléčného tuku, což v tomto případě neplatí. ČTK o tom dnes informovala Evropská komise. Spor českých mlékařů usilujících o zachování tradičního názvu výrobku s unijními úředníky trvá již několik let.

Chcete vědět, kde rybičku ulovili?

23.09.2010 | Zákazník je zvídavý, a má právo být informován. Evropská Komise vychází v tomto ohledu zákazníkům vstříc a uvádí v příloze k nařízení Komise č. 2065/2001 kódy, ze kterých je možné zjistit, kde byly ryby odloveny. Tyto kódy lze nalézt na etiketách mrazených ryb, rybích výrobků i na konzervách.

V Mnichově začal pivní Oktoberfest - dvousetletý, prvně nekuřácký

18.09.2010 | Tradičním naražením prvního sudu dnes zahájil mnichovský primátor Christian Ude proslulé pivní slavnosti Oktoberfest. Největší a nejznámější akce svého druhu na světě, na které se do 4. října očekává přes šest milionů návštěvníků, letos slaví 200. narozeniny. Premiérově bez kouření v pivních stanech.

Vinařem s nejlepším čichem se už podruhé stala žena

15.09.2010 | Vítězem 2. Mistrovství České republiky v rozeznávání vůní ve víně se o víkendu v Mikulově stala Adéla Hoffmannová z Brna. Mistrovství pořadatelé už podruhé zařadili na program Pálavského vinobraní a stejně jako loni bylo otevřené pro soutěžící z řad návštěvníků vinobraní. Odvahu poměřit své síly v rozeznávání typických arómat obsažených ve víně našlo nakonec 391 z nich.

Salmonely nepodceňujeme

14.09.2010 | Riziko onemocnění salmonelózou pro lidi existuje, nikoli však jen prostřednictvím čerstvého drůbežího masa.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.