Články se štítkem: zdraví

OTEVŘENÁ DATABÍZE: VYHLEDEJTE SI POTRAVINY S VYLEPŠENÝM SLOŽENÍM!

04.08.2022 | Reformulace je úprava složení potravinářského výrobku, aby více odpovídal zásadám pestré vyvážené stravy, která je nedílnou součástí zdravého životního stylu.

LEVANDULE JEN NA OKRASU? VĚČNÁ ŠKODA, UKRÝVÁ ZDRAVÍ PROSPĚŠNÉ LÁTKY

22.06.2022 | V levandulovém údolí se, jak už název napovídá, zaměřují na produkci všemožných výrobků z levandule, kterou pěstují v Chodouni, vesničce situované mezi CHKO Křivoklátsko a Českým krasem.

KÁVA, ZÁKLAD DNE: KÁVOVÝ PRŮZKUM O ZVYKLOSTECH ČECHŮ

04.05.2022 | Pracovní den bez kávy si nedokáže představit 44 procent Čechů. Čtvrtina lidí kávu v práci pije pravidelně a 15 procent uvedlo, že ji pije občas. Devět procent respondentů uvedlo, že kávu nepije vůbec ani doma. Šest procent respondentů pak kávu pije, ale ne v práci.

NEMOC NOVÉHO TISÍCILETÍ: SYNDROM PROPUSTNÉHO STŘEVA

05.04.2022 | Západní medicína o něm ještě oficiálně nemluví, ale i tak trápí víc než třicet procent populace. Jeho hnacím motorem je stres, průmyslově zpracované potraviny, nepravidelnost ve stravě, alkohol i nedostatek spánku. Co udělá za pár let, je stále předmětem diskuzí, co může udělat preventivně každý z nás proto, abychom se mu vyhnuli, nebo jej zažehnali v rané fázi, má ale hmatatelné obrysy.

NUTRI-SCORE: EKONOMICKÉ ZÁJMY NEBO BOJ ZA VEŘEJNÉ ZDRAVÍ?

21.03.2022 | S cílem pomoci spotřebitelům při výběru zdravějších potravin při nákupu a přispět k prevenci chronických onemocnění souvisejících s výživou se na celém světě postupně zavádí nutriční značení na přední straně obalu. Nějakou dobu se zdálo, že vědecké důkazy zvítězily. Ale teď...

PRAVIDELNÁ KONZUMACE RYB PROSPÍVÁ CÉVÁM I MOZKU

14.03.2022 | Mrtvice zabije v ČR více než 8000 lidí. Ryby mohou být výbornou prevencí. Bohužel ryby se v ČR moc nekonzumují. Asi 6-8 kg. To je opravdu málo. V dalších zemích na západ je spotřeba daleko vyšší (násobně). Minimální doporučení je alespoň tučné ryby (porce) 2x týdně. Studie z USA potvrzuje, že ryby jsou jasnou prevencí cerebrovaskulárních onemocnění.

ZÁZRAČNÁ KOMBUCHA? CO S VÁMI UDĚLÁ 240 MILILITRŮ DENNĚ

04.03.2022 | Obliba kombuchových nápojů raketově roste, a to zejména pro jejich blahodárné účinky. Díky fermentaci obsahuje nápoj probiotika, enzymy, minerální látky a vitamíny. pravidelné pití přispívá k detoxikaci jater, snižuje hladinu cholesterolu, podporuje imunitní systém, pozitivně ovlivňuje trávení a metabolismus.

NEMÁTE PO RÁNU HLAD? A VÍTE, ŽE SNÍDANĚ JE POTRAVA I PRO SRDCE?

25.02.2022 | O důležitosti snídaně mluví specialisté na výživu už léta, dlouhodobé statistiky i přesto ukazují, že procento populace, které hlavní jídlo dne vynechává, se blíží ke čtyřicítce. Spotřebitelé přitom důvodem udávají, že po ránu nemají hlad, případně nemají dostatek času na její přípravu. Víte například, že absencí snídaně je v ohrožení i zdraví srdce?

NEDOSTATEK POHYBU? ZAVEĎTE POHYBOVÉ SVAČINY!

06.01.2022 | Sedím, sedíš, sedíme... a to příliš často a příliš dlouho bez přerušení. Když se k tomu přidá nedostatek rutinního pohybu a pokud pohybové aktivity, které volíme, jsou často v přímém protikladu k naší nečinnosti během většiny dne – jsou příliš intenzivní a vedou k přetěžování, výsledkem jsou zdravotní problémy a úrazy.

Ořechy pod skořápkou. Na kterých si pochroupnout?

10.11.2021 | Kdo by si rád nezobnul pár oříšků ke svačině nebo večer u televize… Dopřát si hrst ořechů denně by měl každý z nás, ať už preferujete klasický vlašák nebo jste věrní křupavým kešu. Podívejte se s námi ořechům pod skořápku.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.