Články se štítkem: pomoc potřebným

OBĚDY ZDARMA: KDO NA NĚ MÁ NÁROK A JAK ŽÁDAT?

10.11.2022 | Kvůli rostoucím cenám školního stravování se zvyšuje počet zájemců o obědy zdarma. Nezisková organizace Women for Women (W4W), která školákům obědy zdarma prostřednictvím svého projektu poskytuje, v tomto školním roce platí školní stravu asi 13 000 dětem. Je to o 30 procent více než v předchozím školním roce.

POTRAVINOVÝM BANKÁM DOCHÁZEJÍ ZÁSOBY: LITOMĚŘICE HLÁSÍ SOS

09.11.2022 | Potravinová banka v Litoměřicích nemá téměř žádné zásoby. Chybějí jí zejména základní potraviny, tedy olej, mléko, cukr, mouka, ale také dětská výživa či dětské pleny. Potraviny dodávají organizaci hlavně obchodní řetězce, v poslední době jsou ale dodávky menší. Naopak lidí, kteří kvůli zdražování potřebují pomoc, přibývá.

POTRAVINOVÁ BANKA NENÍ OBCHOĎÁK, LIDÉ SI TO ALE PLETOU

03.11.2022 | Ačkoli u nás potravinové banky začaly fungovat hned v porevolučních letech, o jejich existenci se ve větší míře veřejnost dozvěděla v souvislosti s bojem proti plýtvání potravinami. Na jejich služby se však již neobracejí jen nejchudší vrstvy obyvatelstva, v poslední době, symbolizované epidemií covidu, válkou a masivním zdražováním, míří pro balíčky se základními potravinami nové sociální skupiny, pro které je čím dál složitější obejít se bez pomoci.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.