Články se štítkem: koronavirus

DALŠÍ RÁNA PRO RESTAURATÉRY, NEZACHRÁNILY JE ANI VÁNOCE

10.01.2022 | Ačkoli restauratéři obvykle na sklonku roku zažívají žně, letošní rok je vypekl. Do restaurací přišlo oproti roku 2019 zhruba o 20 procent hostů méně, tržby podnikům poklesly v průměru o 10 procent. S koncem roku jich také letos zavřelo zhruba o 10 procent více než obvykle, nevyplatilo se jim otevírat.

Rozvolnění očima restauratérů: Můžeme ještě více prodělat

17.05.2021 | Hospodští a restauratéři se připravují na pondělní možnost otevření zahrádek. Podle Luboše Kastnera ze skupiny Hospodska to může u některých paradoxně vést k tomu, že kvůli režimovým opatřením budou mít menší tržby, než by měly restaurace jenom s otevřeným okénkem.

Do hospody bez negativního testu nelez

13.05.2021 | Pivovarníci podobně jako restauratéři upozorňují na to, že hostinští nemají právo vyžadovat doklady pro vstup na zahrádky. Chtějí, aby ministerstvo zdravotnictví určilo konkrétní povinnosti pro zákazníky i provozovatele tak, aby bylo jasné, kdo za co odpovídá. ČTK to dnes sdělila výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová.

Na Oktoberfestu se vypije pokaždé 7 milionů piv, akce je bohužel ale i letos zrušena

04.05.2021 | Pivní festival Oktoberfest se letos stejně jako loni kvůli pandemii nemoci covid-19 neuskuteční. Dnes to společně oznámili bavorský premiér Markus Söder a mnichovský primátor Dieter Reiter, podle kterých epidemická situace konání neumožní. Söder navíc doporučil zrušit také všechny další festivaly v Bavorsku.

Z pozorování v obchodech: Dezinfekce "na ozdobu" a "mazlení" ve frontách

15.04.2021 | Vládní opatření proti šíření onemocnění Covid-19 změnila povahu i průběh nakupování potravin. Dodržování všech pravidel ale není zcela automatické, někteří spotřebitelé se i po roce restrikcí dopouštějí pochybení, kterými mohou ohrožovat ostatní, jiní zase nemají povědomí o možnostech, kterých lze využít a přispět tak ke snížení rizik.

Testování v potravinářských firmách dvakrát týdně je zbytečné

18.03.2021 | Potravinářská komora České republiky ve spolupráci se svými členy monitorovala záchyty pozitivních osob v jednotlivých potravinářských firmách. Jak vyplynulo z dalšího dotazování, záchyty jsou v řádech jednotek procent a již stávající testování je zejména pro malé a střední velmi zatěžující.

Pivovary: Nejvyšší prioritou je udržitelné řešení do budoucna

18.03.2021 | Diskuse o znovuotevření českých hospod utichla a návrat hostů k jejich stolům je v nedohlednu. Dlouhodobým uzavřením podniků přitom netrpí pouze ekonomika, ale také uspokojování základní lidské potřeby, prostého setkávání lidí v oblíbeném prostředí. Je proto nutné ocenit přístup pivovarů, které podporují hospodské tak, aby se lidé po uvolnění měli kam vracet.

Ředitel firemního stravování Staněk: Jsme aktivnější a zodpovědnější, než po nás chce stát

18.03.2021 | Generální ředitel společnosti Aramark, která provozuje přes 150 poboček firemního stravování v republice, ostřeji zaregoval na novinku v podobě povinného testování zaměstnanců, kdy podle jeho názoru stát přehodil na podnikatele to, co sám dlouhodobě zanedbával. Prakticky se totiž po firmách chce, aby za měsíc provedly tolik testů, kolik stát provedl za celý rok.

Třetina potravinářských podniků nestihne otestovat všechny zaměstnance

15.03.2021 | Třetina potravinářských podniků nestihne otestovat všechny zaměstnance do termínů, které stanovila vláda. ČTK to sdělili zástupci Potravinářské komory ČR. Komora sbírala informace od členů, půjde podle ní spíš o několik neotestovaných lidí.

Personál prodejen s potravinami dostane mimořádné odměny

11.03.2021 | Řetězce Kaufland a Lidl, které oba patří do německé maloobchodní skupiny Schwarz, vyplatí zaměstnancům s březnovou výplatou mimořádnou odměnu až 4000 korun. Kaufland za bonus pro pracovníky operativního provozu, včetně brigádníků, obou logistických center a vlastního masozávodu vydá 57 milionů korun. Lidl do odměn investuje 37 milionů korun.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont