Články se štítkem: hubnutí

KALORICKÉ TABULKY V PRAXI: MĚJTE PŘÍJEM POD DOHLEDEM!

24.01.2023 | I když se nám tvůrci všech možných diet snaží prodat myšlenku, že hubnutí je otázkou striktního dodržování velmi omezeného směru stravování, které je podmíněno vyřazením celé škály potravin, zastánci kalorických tabulek to vidí jinak. V případě plného zdraví není nutné z jídelníčku vyřazovat v zásadě nic a hubnutí se i tak dostaví, pokud jsou tedy tabulky správně nastavené. Jde jen o to dodržet jednoduchou rovnici: kalorický příjem musí být nižší než výdej.

DOBŘE SCHOVANÁ NÁLOŽ KALORIÍ: DRESINKY!!!

24.06.2022 | Grilované maso a spousta zeleniny jsou symbolem zdravé kuchyně. Přesto konzumaci takových jídel často doprovází nepřítel v podobě neviditelných kalorií, který může ze zdánlivě „neškodného jídla“ udělat kalorickou bombu. Tím skrytým problémem jsou energeticky vydatné zálivky či dresinky.

SACHARIDOVÝ ŽEBŘÍK ANEB STUPÍNKY KE SNÍŽENÍ VÁHY

21.02.2022 | Pokud jste si zvolili hubnutí podle Atkinse, čeká vás program omezeného příjmu sacharidů, který slibuje trvalé snížení hmotnosti. Správně sestavená strava zahrnuje jídla bohatá na vlákninu a další výživné látky, spoustu vitamÍnů, minerálních a fytochemických látek, správné množství bílkovin a tuky vhodného typu. Jdete do toho?

KÁVA NA HUBNUTÍ: HIT, KTERÝ VÁM MŮŽE I UBLÍŽIT

31.01.2022 | Zatímco se dlouho tvrdilo, že káva proces redukce hmotnosti brzdí, nové studie ji staví do role osvědčeného bojovníka proti nabytým kilogramům. Ovšem produktů, které využívají kávového potenciálu, je mnoho a možnost, že narazíte jen na předraženou směs bez účinků, nebo dokonce produkt s negativními dopady na zdraví, reálná.

VODA JE ZÁKLAD + TIPY, ČÍM SI JI OCHUTIT

26.01.2022 | Pravidelný pitný režim je bezesporu důležitý. Vedle toho, kolik toho vypijeme, je ale důležitá i volba samotných nápojů. Mezi obecně doporučované jako zdraví prospěšné patří především voda, čaj a čerstvé ovocné nebo zeleninové šťávy.

Vláknina není jen na hubnutí, chrání srdce i cholesterol

12.07.2021 | Léto přineslo i celou řadu doporučení, jak si vykartáčovat střeva, oklamat sytící signály žaludku a zhubnout. Často se přitom horem dolem doporučuje vláknina v tabletách a sirupech, což není úplně dobře. Jednak proto, že člověk, který konzumuje její dostatečné množství z jejích přirozených zdrojů si zařazením těchto doplňků stravy snadno ublíží, anebo třeba proto, že člověk, který jí přijímá nedostatek by měl začít právě u jejích přirozených zdrojů a možná zauvažovat celkově i nad změnou životosprávy.

Vata i jed i fletcherismus aneb zaručený návod, jak zhubnout

02.07.2021 | Co všechno byli v minulosti lidé ochotni udělat, aby se zbavili nechtěných kilogramů? A jak se asi cítili, když po celý den konzumovali jen ocet a brambory, donekonečna přežvykovali jediné sousto, anebo si záměrně nasadili do střeva tasemnici? Projděte se s námi historií nejbizarnějších diet světa.

Zase něco "pro zdravíčko"? Tento doplněk stravy může zvyšovat riziko infarktu

24.05.2021 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila při kontrole internetového prodeje nevyhovující přírodní doplněk stravy, který má potlačit chuť k jídlu. Produkt 7Days Slim Capsules v balení 36 kapslí z Hongkongu obsahoval nepovolené farmakologicky účinné látky, uvedl v tiskové zprávě mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Ketodieta funguje, musíte s ní ale umět zacházet

09.03.2021 | Kdo dnes nedrží populární ketodietu, jako by nebyl. Rychlé výsledky a poměrně nízká pravděpodobnost jojo efektu jsou lákavé. Problém je, že si ji mnoho lidí ordinuje samo podle svého uvážení a bez odborných znalostí. Cukry totiž rozhodně nelze ze stravy vyloučit, pouze omezit! A navíc ne na dlouho!

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.