Články se štítkem: ekologie

KÁVOVÉ KAPSLE OD NESPRESSO PŮJDOU KOMPOSTOVAT

22.11.2022 | Společnost Nespresso uvede na trh kompostovatelné kávové kapsle na bázi papíru. Zákazníky dceřiné firmy švýcarského potravinářského gigantu Nestlé odrazovalo, že dosavadní kovové kapsle často končí na skládce, i když jsou recyklovatelné. Vývoj papírových kapslí trval tři roky a budou se testovat ve Švýcarsku a ve Francii, uvedla agentura Reuters.

EKOLOGICKÉ HRNKY: NEBEZPEČNÝ HIT!

25.05.2022 | Vychutnávání ranní kávy vám může pořádně zhořknout na jazyku - zvlášť, pokud jste chtěli být až moc velkými milovníky přírody a koupili jste si některý z ekologických termohrnků z bambusových vláken. V těch sice vydrží káva horká jako čert, ale také se vám do ní může uvolňovat pekelná kombinace zdraví škodlivých látek.

Kompostovatelné nádobí? Ještě větší hrozba, než jsme doufali

21.05.2021 | Ve většině testovaných obalů rychlého občerstvení i recyklovaných taškách byly nalezeny problematické perfluorované látky (PFAS). Obsahovalo je 32 z 42 vzorků, včetně těch z kompostovatelných materiálů, nakoupených v šesti evropských státech.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.