Články se štítkem: dotace

RODIČE NA ŠKOLNÍ OBĚDY NESTAČÍ: VÍCE ŽÁDAJÍ O POMOC

04.09.2023 | Pomoc se zaplacením obědů v novém školním roce ve středních Čechách zřejmě využije více dětí než loni, například jídelna v Mladé Boleslavi chce do krajského projektu Obědy do škol od září zapojit 35 dětí, loni jich bylo 20. Podobné zvýšení počtu dotovaných obědů očekává i školní jídelna v Nymburce. Obědy od září tam zdražovat nebudou, mírné zvýšení cen bylo už letos na jaře, zjistila ČTK od vedoucích školních jídelen.

RÁNA POD PÁS PRO POTRAVINÁŘE! MINISTERSTVO ZRUŠILO DOTACE

22.08.2023 | Ministerstvo zemědělství pro letošní rok zrušilo dotační program ze státního rozpočtu pro potravinářské firmy. Rozdělit se mělo 230 milionů korun. Vyplývá to z informací o národních dotacích, které ministerstvo zveřejňuje na webu. Podporu z programu čerpaly firmy z holdingu Agrofert, Madeta nebo například společnost Hamé.

KONEC DODÁVEK MLÉKA DO ŠKOL? DOTACE V OHROŽENÍ

12.05.2023 | Největší česká mlékárna Madeta, která kvůli vládním škrtům přijde o zemědělské dotace, zřejmě ukončí dodávky mléka do škol. Byl to vládní program, jejž kabinet asi přestane dotovat, firma přijde také o dotace na technologie, řekl dnes ČTK generální ředitel Madety Milan Teplý. Škrtání zemědělských dotací podle něj míří proti velkým podnikům.

ZASTAVÍ KOMPENZACE PRO PODNIKY RŮST CEN?

13.05.2022 | V boji proti růstu cen potravin by mohly pomoci kompenzace vysokých cen energií zemědělcům a potravinářům v rámci tzv. krizového rámce EU, který to umožňuje. Novinářům to dnes řekla předsedkyně Potravinářské komory ČR Dana Večeřová. Komora také vítá snahu o odložení některých částí legislativy Green Dealu například v používání hnojiv a pesticidů.

KOMORA VARUJE: ZEMĚDĚLCI OMEZÍ PRODUKCI

06.04.2022 | Více než polovina zemědělců plánuje kvůli změnám dotací omezit produkci. Ukázal to průzkum Agrární komory, která se Zemědělským svazem spustila společnou kampaň, v níž varuje před dalším růstem cen potravin a omezením chovů.

UTAŽENÉ DOTACE POBOUŘILI ZEMĚDĚLCE: PROTESTY!

20.01.2022 | Zemědělci s traktory a další technikou se dnes před polednem sjeli na happening nedaleko Jesenice u Prahy. Ve 12:05 mají zapálit slámu poházenou po zemi. Chtějí tak vyjádřit nesouhlas se změnami dotací. Akce, která se koná poblíž Pražského okruhu na silnici mezi Vestcem a Hodkovicemi, je součástí protestů pořádaných i na dalších místech ČR.

MZe vypíše další kolo Agricovidu, bude i pro tržnice

02.02.2021 | Ministerstvo zemědělství vypíše další kolo programu Agricovid Potravinářství, souhlasila s tím dnes vláda. ČTK o tom informoval mluvčí resortu Vojtěch Bílý. Ministryně financí Alena Schillerová na tiskové konferenci po jednání vlády upozornila, že další kolo programu bude vedle zemědělských a potravinářských podniků nově zaměřeno i na trhy tržnice.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.