Články se štítkem: cena

CENA KAKAA JE NEJVÝŠE ZA 44 LET: HROZÍ SNAD JEHO NEDOSTATEK?

13.11.2023 | Kakao je kvůli obavám z nedostatečné produkce nejdražší za 44 let. Cena termínového kontraktu na tunu kakaa se splatností v prosinci se podle agentury Bloomberg a zpravodajského serveru CNBC v pondělí na komoditní burze v New Yorku vyšplhala na 3786 dolarů (téměř 88 000 Kč), což je nejvýše od roku 1979. Meziročně stoupla o zhruba 60 procent.

SNIŽOVÁNÍ CEN POTRAVIN? DŮVOD, PROČ TO NEJDE

23.02.2023 | Prostor pro snižování cen potravin v současné době není kvůli stále rostoucím nákladům výrobních a zpracovatelských podniků. Novinářům to řekla prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová. Náklady na výrobky se firmám podle komory meziročně zvedly o 50 až 80 procent a společnosti neměly prostor to promítnout do cen.

MINISTERSTVO ZVÝŠÍ LIMITY PRO ŠKOLNÍ JÍDELNY: NÁRŮST O 20 PROCENT

31.10.2022 | Ministerstvo školství (MŠMT) plánuje o 20 procent zvýšit finanční limity na nákup potravin pro školní jídelny, úřad to uvedl na svém webu. Nové limity, kterými chce MŠMT reagovat na růst cen potravin, by měly podle náměstka sekce vzdělávání a mládeže Jana Mareše platit od února 2023.

VINAŘI Z ČECH SE RADUJÍ! DALŠÍ OCENĚNÍ DO "SÍNĚ SLÁVY"

17.03.2022 | Vinařství Znovín Znojmo získalo na mezinárodní soutěži růžových vín Concours Mondial de Bruxelles Rosé Wine Session ve španělském Valladolidu titul šampiona kategorie polosuchých růžových vín, vinaři z Moravy k tomu přidali ještě osm medailí. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Nejvyšší gastro cenu světa prvně v historii mají Češi

22.10.2021 | Český fair trade projekt .pepper..field přivezl do země vzácné ocenění GOLDEN FORK. Jeho lyofilizovaný Kampotský pepř je historicky první český produkt, který v 27-leté historii soutěže Great Taste dosáhl nejvyššího gastronomického ocenění světa.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202312

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.