Články se štítkem: OBCHODNÍ ŘETĚZCE

ŘETĚZCE JAKO ŽÁBA NA PRAMENI: MINISTERSTVO VOLÁ PO FÉROVÝCH CENÁCH

26.05.2023 | Obchodní řetězce podle viceprezidenta Agrární komory ČR (AK) a generálního ředitele společnosti Úsovsko Jiřího Milka dlouhodobě diskriminují tuzemské výrobce potravin pomocí přemrštěných obchodních přirážek, nevýhodného umístění v regálech či nedoplňováním jejich zboží na pulty. "Každá nová smlouva znamená další slevu a vyšší marži pro obchod. Nikoliv nižší cenu pro zákazníka," řekl dnes Milek na sněmu AK v Olomouci.

NABÍDKA V OBCHODECH? PŘES 70 % LIDÍ NEUSPOKOJUJE

05.04.2023 | Přes 71 procent lidí není podle průzkumu spokojeno s nabídkou potravin v českých supermarketech. Více než 43 procent dotázaných uvedlo, že kvalita potravin neodpovídá ceně, pro zhruba čtvrtinu je nabídka dostatečná. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos mezi více než 1000 respondenty pro investiční společnost Meriton.

ZMĚNY V OZNAČOVÁNÍ SLEV! JAK NAKOUPIT A NEPROHLOUPIT?

27.01.2023 | Informace o slevě musí obsahovat informaci o nejnižší ceně výrobku, za kterou jej prodávající nabízel a prodával v době 30 dnů před poskytnutím slevy.

CENY CUKRU V RUKOU OBCHODNÍCH ŘETĚZCŮ? NEKULA ŽÁDÁ VYSVĚTLENÍ

25.01.2023 | Cena cukru v obchodech stále roste. Od loňského září do prosince vzrostla o 44 %. Vliv na to mají nejen drahé energie, ale také vysoké obchodní přirážky supermarketů. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) proto obchodní řetězce vyzval dopisem, aby vysvětlily vysoké ceny cukru na pultech obchodů.

CO UDĚLÁ ZÁKON PROTI NEKALÝM PRAKTIKÁM ŘETĚZCŮM?

31.01.2022 | Zákon o významné tržní síle, který má chránit dodavatele velkých obchodních řetězců před nekalými praktikami, se bude vztahovat i na menší firmy než dosud. Způsobí to novela zákona, která vstupuje v účinnost od 1. ledna. Změna, která vychází z evropské směrnice, ruší dosavadní definici významné tržní síly a nahrazuje ji vymezením podle obratu odběratelů i dodavatelů. Projednávání provázely spory o to, zda více ochrání dodavatele, i obavy představitelů obchodů.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.