Články se štítkem: Francie

PRVNÍ LETOŠNÍ BEAUJOLAIS JE TU! O PŮLNOCI VSTOUPILO DO PRODEJE

16.11.2023 | Úderem půlnoci se začaly prodávat lahve letošního ročníku mladého vína beaujolais nouveau. Víno z francouzského kraje Beaujolais se prodává vždy od třetího čtvrtka v listopadu a téměř polovina se ho každoročně vypije v zahraničí. Otevírání prvních lahví oslavily za doprovodu hudby a ohňostroje tisíce lidí ve vesnici Beaujeu, severně od Lyonu, která je pravidelně středobodem oslav, uvedla stanice BFM TV.

VÝROBA ZMRZLINY V EU STOUPÁ? PRIM DRŽÍ FRANCIE

14.08.2023 | Loni se v Evropské unii vyrobilo 3,2 miliardy litrů zmrzliny, což je o pět procent více než v předchozím roce. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnil unijní statistický úřad Eurostat. Největším výrobcem zmrzliny bylo Německo, které vyrobilo 620 milionů litrů tohoto mraženého výrobku, následované Francií (591 milionů litrů) a Itálií (571 milionů litrů).

MEKKA GASTRONOMIE MĚNÍ STRAVOVACÍ NÁVYKY! FRANCOUZE SŽÍRAJÍ CENY

09.05.2022 | S rostoucími cenami potravin v regálech obchodů se mění spotřebitelské návyky Francouzů. Inflace je nejvyšší za posledních 14 let a téměř polovina obyvatel země proslavené svou gastronomií a módou plánuje utrácet méně. Nejznatelnější je propad u potravin v biokvalitě, ale přestaly se prodávat například i zubní kartáčky, uvádí server BFM TV.

ZÁJEM O CHAMPAGNE VZROSTL O TŘETINU

19.01.2022 | Francouzští výrobci šampaňského za sebou mají úspěšný rok. Loni prodali více než 320 milionů lahví tohoto šumivého vína z kraje Champagne, což je meziročně o 32 procent více. S odkazem na francouzský výbor pro šampaňské o tom dnes informovala agentura AFP.

Je ochutnáno! Ode dneška si můžete koupit Beaujolais

18.11.2021 | Třetí čtvrtek v listopadu, který letos připadá na osmnáctého, patří ve Francii oslavě mladého vína beaujolais nouveau. Tato tradice se zrodila před 70 lety a inspirovala i české oslavy svatomartinského vína.

Netradiční snídaně - zítra ráno zkuste, sklidíte úspěch

12.02.2021 | Pokud vám chybí francouzské metropole a zakládáte-li si na sladkých snídaních, vyzkoušejte recept na křupavý French toast podávaný s tvarohem, čerstvým ovocem a nasekanou čokoládou posypaný opraženými Corn flakes.

Kohout na víně

22.06.2014 | Klasika francouzské kuchyně.

Tarte tatin

22.06.2014 | Francouzský koláč pro všechny gurmety.

Rybí polévka po provensálsku

22.06.2014 | Rybičky si rozumí s bílým vínem, tymiánem a šafránem.

Salát se žabími stehýnky

22.06.2014 | Žab se nebojte. Zkombinujte je se salátem a bílým vínem.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202312

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.