Nebezpečné potraviny

Lidl: „Pravá česká zabijačka“ z Německa

23.02.2012 | Při kontrole provozovny řetězce Lidl Česká republika v.o.s v Ostrově nad Ohří zjistila potravinářská inspekce, že u vybraných výrobků na prodejní ploše je regálový štítek, který má upozornit spotřebitele na právě probíhající akci, s nápisem „PRAVÁ ČESKÁ ZABIJAČKA“. Inspektoři našli pod tímto označením i výrobky, které pocházejí od německého výrobce.

Penny Market dále klame o „České kvalitě“

23.02.2012 | SZPI vykonala opakované kontroly, jejichž cílem bylo ověřit, zda a jak naplňuje řetězec Penny Market opatření, podle nějž měl zajistit, aby nedocházelo ke klamání spotřebitelů při nabízení výrobků pod visačkou Česká kvalita. Inspektoři zjistili, že uložená opatření nebyla dosud splněna.

Klamavě označené výrobky

17.02.2012 | Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) při běžných kontrolách našli další potraviny nabízené s nesprávně vyznačeným nebo prošlým datem použitelnosti (DP). Inspekce zakázala tyto výrobky dále prodávat a s prodejci zahájí správní řízení o uložení pokut.

Prošlá debrecínská pečeně

16.02.2012 | Při kontrole vykonané inspektory Státní zemědělské a potravinářské inspekce dne 14.02.2012 v provozovně AHOLD Czech Republic, a.s., na ul. Nádražní v Blansku bylo zjištěno, že krájený výrobek „Pečeně debrecínská“, nabízený v obsluhovaném úseku, je označen nesprávným datem použitelnosti. Potravina, která měla být podle výrobce spotřebována do 11.2.2012, byla označena datem o pět dní pozdějším.

Nepřeznačené výrobky „Česká kvalita“

16.02.2012 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila při kontrolách 15. 2. 2012 v provozovnách společnosti PENNY MARKET s.r.o., že nebylo splněno opatření, které bylo této společnosti uloženo dne 10.2.2012.

Pozměněná data použitelnosti u sýrů

16.02.2012 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce zakázala prodej téměř 25 kg sýrů nabízených v provozovně Kaufland Česká republika v.o.s. v ulici Na Řadech v Blansku. Důvodem opatření bylo klamavé označení výrobků nesprávnými daty použitelnosti nebo dobou minimální trvanlivosti.

Balené sýry s přelepenými daty použitelnosti

14.02.2012 | Při kontrole v prodejně společnosti AHOLD Czech Republic, a.s. na ulici Tuklatské v Praze 10 našli inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) balené sýry s opakovaně přelepenými daty použitelnosti. Šlo tedy o způsob prodeje potravin, který uváděl spotřebitele v omyl.

Potraviny klamavě označené jako „Česká kvalita“

14.02.2012 | Inspektorát SZPI v Táboře vykonal v prodejně společnosti PENNY MARKET s.r.o. na ulici Průběžná v Českých Budějovicích kontrolu výrobků označených visačkou „Česká kvalita“ s vyobrazením vlajky České republiky. Při ní se zjistilo, že tři z takto označených výrobků byly vyrobeny v Polsku a na Slovensku.

Roztoči ve fíkách

10.02.2012 | Společnost Billa spol. s r.o. informuje o stažení sušených fíků původem z Turecka. Výrobek šarže P0090-202 s minimální trvanlivostí do 31. 12. 2012 obsahuje roztoče.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.