Vinaři z Česka získali v Německu na soutěži Mundus Vini 23 medailí

Vinaři z Česka získali v Německu na soutěži Mundus Vini 23 medailí

08.10.2021 Jana Čiháková

Vinaři z České republiky získali na soutěži Mundus Vini v Německu 23 medailí, z toho 14 zlatých a devět stříbrných. Nejúspěšnější bylo B/V vinařství z Ratíškovic na Hodonínsku, které získalo sedm zlatých medailí. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo 4500 vín z 35 zemí světa, vzorky posuzovala porota 120 hodnotitelů. "Soutěže vín v našem sousedství, tedy s nejvyšším zastoupením vín a vinařských stylů typických právě pro náš středoevropských region, často právě ve srovnání s našimi nejbližšími konkurenty nejlépe vypovídají o reálné kvalitě moravského a českého vinařství," poznamenal ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.

Mundus Vini má pověst jedné z nejpřísněji hodnocených světových soutěží. "Velmi si vážíme úspěchů v takto prestižní soutěži, ve které jsme čelili silné světové konkurenci. Těší nás, že naše kvality ocenili takto přísní odborníci, a můžeme tak na Jižní Moravu přivézt tato významná ocenění," uvedl předseda představenstva B/V vinařství Vlastimil Valenta.

Kromě ratíškovického vinařství uspěla v Německu například i vína vinařství Štěpán Maňák a Víno Mikulov, která získala shodně po dvou zlatých a dvou stříbrných medailích.

Zdroj ČTK, foto shutterstock

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

DO OBCHODU V TOMTO VEDRU? RADĚJI NÁKUPY ONLINE!

22.07.2022 | Současná vedra podle obchodníků zvedají takzvaný impulzivní prodej, tedy zájem především o menší balení nápojů k okamžité spotřebě či nanuky. Některé on-line supermarkety sledují vyšší zájem o dovoz nákupu domů, a to v Praze i dalších regionálních městech. Tradičně při vysokých teplotách roste v potravinách poptávka po melounech, zmrzlinách, alkoholických i nealkoholických nápojích.

KVALITA JÍDLA NA DĚTSKÝCH TÁBORECH? PAŠTIKA A LANČMÍT JSOU PASÉ

09.08.2022 | Pokud posíláte děti na letní tábory, asi je to s vědomím toho, že si tam nebudou užívat luxusu pětihvězdičkového hotelu a „nařachaných“ švédských stolů. To ale neznamená, že by děti neměly právo jíst na táboře vyváženě a v souladu s tím, co radí například i odborníci na dětskou stravu, což je vzhledem k jejich zvýšené aktivitě nejen žádoucí, ale i nutné!

JEDNIČKY VE SVĚTOVÉM MĚŘÍTKU: V ČEM VYNIKÁ ČR?

08.08.2022 | Česká republika drží několik světových prvenství. Dokážeme u nás nejen vyprodukovat potraviny, které směle konkurují těm v zahraničí, ale věhlas ve světě máme i díky zemědělským aktivitám.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.