VELRYBA JAKO GURMÁNSKÁ POCHOUTKA? V JAPONSKU JI KOUPÍTE UŽ I V AUTOMATU

VELRYBA JAKO GURMÁNSKÁ POCHOUTKA? V JAPONSKU JI KOUPÍTE UŽ I V AUTOMATU

06.02.2023 Jana Čiháková

Japonská velrybářská společnost Kyodo Senpaku minulý týden v Jokohamě představila prodejní automaty nabízející velrybí sašimi, velrybí steaky a velrybí slaninu. Očekává, že se jí podaří oživit prodej potraviny, který již dlouho upadá.

Firma nedávno zřídila dva automaty v Tokiu, příští měsíc plánuje zahájit prodej v Ósace a netají se cílem rozšířit do pěti let počet provozoven na rovnou stovku.

Dle prezidenta společnosti Hideki Tokora mnoho velkých supermarketů kvůli obavám z protestů aktivistů bojujících proti konzumaci velryb, velrybí maso nabízet nechtějí. Mnoho lidí však prý velryby jíst chce, ale nemá si je kde koupit. Právě proto přišel s myšlenkou nabídky velrybího masa v prodejních automatech, jehož prodejní cena je od 1 000 – 3 000 jenů (cca 170 – 520 Kč).

BOOM VELRYBÍHO MASA

Ačkoliv japonská vláda tvrdí, že konzumace velryb je cennou součástí japonské kultury, jejich roční spotřeba dosáhla vrcholu na počátku 60. let 20. století, kdy v roce 1962 činila 233 tis tun. Od té doby neustále klesá, protože se staly cenově dostupné jiné zdroje bílkovin. Podle oficiálních údajů činila spotřeba velrybího masa v Japonsku v roce 2021 pouhých 1 000 tun ve srovnání např s 2,6 milionů tun kuřecího a 1,27 milionů tun hovězího masa.

Mezinárodní velrybářská komise (IWC), která dohlíží na ochranu velryb, zakázala komerční lov velryb v roce 1986 poté, co se některé druhy blížily vyhynutí. Japonsko však pokračovalo v lovu velryb pro výzkumné účely. V roce 2019 vystoupilo z IWC a obnovilo komerční lov velryb. Zastánci konzumace velrybího masa poukazují na jeho vysoký obsah bílkovin a nízkou uhlíkovou stopu ve srovnání s jinými druhy masa.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

PTAČÍ CHŘIPKA V MASE A VEJCÍCH: ČÍHAJÍCÍ NEBEZPEČÍ, NEBO NEBEZPEČNÁ FÁMA?

28.03.2023 | Zejména v souvislosti se šířením ptačí chřipky v chovech drůbeže v naší zemi se stala častou součástí zpráv o rizicích ptačí chřipky také teze, že jde o nemoc přenosnou na člověka. To mohlo minimálně v části spotřebitelů vzbudit obavy z kontaktu s drůbeží, například ve venkovských malochovech, a také obavy z konzumace masa a vajec. Ve skutečnosti se ale přenos ptačí chřipky na člověka v ČR dosud nikdy neprokázal, a plně průkazné nejsou ani případy přenosů této nemoci v jiných, zejména asijských teritoriích.

DO PROVOZU BEZ PRŮKAZU? MOŽNÁ, ŽE UŽ BRZY

24.03.2023 | Sněmovna možná zruší takzvaný potravinářský průkaz, jenž nyní musí mít kdokoli, kdo pracuje v potravinářství. Zánik zákonné úpravy průkazů chce skupina koaličních a opozičních poslanců připojit k vládní novele, která má v souladu s evropskou směrnicí zvýšit bezpečnost dodávané pitné vody.

VÍNA Z MIKULOVA OSLOVILA BERLÍN: ZLATÉ MEDAILE JEDOU DOMŮ

21.03.2023 | Vinařství Miroslav Volařík z Mikulova získalo na první soutěži seriálu Zlatá liga, kterou byla Berliner Wine Trophy, velkou zlatou medaili za Pálavu, výběr z cibéb 2021. Další tři vína stejného vinařství získala zlatou medaili.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.