Tesco stahuje mražený krém

Tesco stahuje mražený krém

11.08.2011 SZPI

Společnost Tesco Stores ČR a.s. stahuje z trhu výrobek s obchodním názvem "Tesco Mražený krém s rostlinným tukem vanilkový s mléčnou čokoládou a mandlemi", datum minimální trvanlivosti (DMT) 05.04.13, balení 120 ml. Důvodem stažení potraviny je přítomnost arašídů, které nejsou jako potencionální alergen uvedeny na obale.

Potravina Tesco Mražený krém s rostlinným tukem vanilkový s mléčnou čokoládou a mandlemi, á 120 ml (EAN: 5051701015300), kterou do obchodů Tesco dodává firma Kilargo S.P., nesplnila požadavky na zdravotní nezávadnost potravin: výrobek obsahuje větší množství alergenní složky arašídy než je deklarováno na obale. Z tohoto důvodu společnost Tesco na základě informace od SZPI okamžitě stáhla výrobky s DMT 05.04.13. Zákazníci, kteří si výrobek zakoupili, jej mohou vrátit na oddělení informací. Na základě řádně uplatněné reklamace jim bude ihned vrácena kupní cena tohoto výrobku.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

SZPI zjistila potravinu s anabolickým steroidem

21.03.2014 | Nebezpečný doplněk stravy na trhu.

Uzený bok z Normy byl plný pesticidů, čtyři pětiny jsou mezi zákazníky

29.07.2021 | Státní veterinární správa (SVS) nařídila na základě obdrženého varování Systémem rychlého varování (RASFF) stáhnout z trhu uzený bok bez kosti od polského výrobce Animex Foods kvůli obsahu pesticidu etylenoxidu.

Potraviny Klasa uspěly u kontrol bez výjimky

29.01.2014 | Potraviny se značkou Klasa, které loni prošly kontrolou Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), jsou bez výjimky takové, jaké je výrobci deklarují.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.