Také odkrajujete špičku banánu?

Také odkrajujete špičku banánu?

07.07.2020 Jana Čiháková

Také vás babičky s oblibou strašily, že nesmíte jíst špičky od banánů, protože mohou být jedovaté?

Hlavně nikdy nejíst špičky banánů, mohou být napuštěné jedem od pavouka nebo štíra! Je proto třeba je před konzumací pečlivě odkrojit. Také vás touto pověrou babičky s oblibou strašily? Přitom jde jenom o jednu z oblíbených městských legend - mýtů, kterým bezdůvodně velká skupina lidí věří. Podle serveru www.viscojis.cz jde jen opravdu o pověru, která se nezakládá na pravdě.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

VÝROBCE NEZNÁMÝ: JE TO V POŘÁDKU?

17.01.2022 | Všechny potraviny uváděné na trh v rámci EU musí splňovat obecné požadavky na označování dané směrnicí 2000/13/ES, v platném znění. Podle nich nemusí být na obale uveden výrobce. Jeho uvedení není povinné a nelze jej proto vyžadovat.

PŘEPUŠTĚNÉ MÁSLO: RECEPT OD PAVLA BERKYHO

06.12.2021 | Krásně voní máslem a nepřipaluje se. Dá šmrnc jakékoliv polévce i omáčce, je skvělé na dušenou zeleninu, osmažíte na něm ty nejlepší a nejvoňavější řízky a lze ho namazat i na chléb a jíst za studena. A také využít k zevnímu použití na hojení ran nebo po štípnutí hmyzem. O čem, že je řeč? O ghí, čistém máselném tuku té nejvyšší kvality, který si prostě zamilujete!

Dětské potraviny. Pozor, ne všechny dětem svědčí

06.08.2021 | Často je možné se v tržní síti setkat s potravinami, které jsou označeny výrazy „pro děti“, „dětské/-ý/á“, případně jejich grafické zpracování je doplněno o obrázky pohádkových postav, zvířátek, nebo o jiné dětské motivy.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.