SZPI zjistila nebezpečné látku v doplňku stravy od výrobce z Brna

SZPI zjistila nebezpečné látku v doplňku stravy od výrobce z Brna

24.03.2021 Jana Čiháková

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila na trhu doplněk stravy s nadlimitní koncentrací látky amygdalin, která se v těle po požití metabolizuje na kyanovodík a kyanidy. Doplněk B17 Preventum s minimální trvanlivostí do 6. listopadu 2022, jehož výrobcem je společnost Green idea se sídlem v Brně, musí být z tržní sítě neprodleně stažen.

Inspektoři vzorek odebrali v provozovně společnosti Herbamedicus v Olomouci. "Laboratorní rozbor v doplňku stravy potvrdil v jedné doporučené denní dávce přítomnost látky amygdalin v množství 84,7 miligramu, což zhruba třiapůlkrát překračuje maximální denní dávku, kterou lze považovat za bezpečnou.

"Varujeme všechny spotřebitele před konzumací uvedené šarže L 20-HM 709CZ-06.05," sdělil Kopřiva.

Potravinářská inspekce nařídila neprodlené stažení nebezpečné šarže z tržní sítě a odeslala notifikaci do evropského systému rychlého varování pro potraviny a krmiva RASFF. S kontrolovanými osobami zahájí správní řízení o uložení pokuty. SZPI o podobném případu informovala i začátkem března, kdy při kontrole internetového prodeje zjistila nadlimitní koncentrací látky amygdalin v doplňku ProfiVit Vitamín B17 ze Slovenska.

Zdroj: ČTK, foto shutterstock 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

KIWI NENÍ JEN ZELENÉ: TOTO ZNÁTE A VÍTE, PROČ JEJ NEKOMBINOVAT S MLÉKEM?

25.11.2022 | Kiwi je stálicí mezi exotickým ovocem. Během zimních měsíců je na českých stolech velmi oblíbené a zná ho úplně každý. Tedy pokud jde o zelené kiwi. Znáte ale kiwi červené? Svým oválným tvarem a hnědou slupkou je velmi podobné svému zelenému protějšku, ale jeho slupka nemá chloupky.

ALARMUJÍCÍ SPOTŘEBA SOLI: ČEŠI SOLÍ 3X VÍC, NEŽ BY MĚLI

23.11.2022 | Češi solí až třikrát víc než je zdravé, doporučených je denně maximálně pět gramů. Na slanou stravu si zvykají už malé děti, které ji pak dál vyžadují a vytvářejí si riziko srdečních nemocí v dospělosti. V tiskové zprávě to dnes uvedl Státní zdravotní ústav (SZÚ). Nadbytek soli v potravě může vést k vysokému krevnímu tlaku a obezitě.

NĚKTERÉ POTRAVINY JSOU KONTAMINOVÁNY PLÍSNĚMI: KDE ČÍHÁ NEBEZPEČÍ?

02.09.2022 | U některých druhů potravin v Česku trvá kontaminace plísněni, stravu dál významně zatěžuje také kadmium, zjistil Státní zdravotní ústav (SZÚ). Snížila se zátěž olovem. O dílčích výsledcích loňského sledování toho, jak je tuzemská populace dlouhodobě vystavena škodlivým látkám a také živinám, dnes SZÚ informoval ČTK. Česká republika podle něj ale patří v tomto ohledu nadále mezi nejbezpečnější země ve světě.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.