SNÍDANĚ KRÁLŮ: 7 TIPŮ NA SKVĚLÉ TOASTY

SNÍDANĚ KRÁLŮ: 7 TIPŮ NA SKVĚLÉ TOASTY

21.04.2022 Jana Čiháková

Chléb s máslem, šunkou, sýrem nebo salámem je jednou nejtypičtějších studených večeří. A ačkoli mu nelze vytknout, že není dobrý, shodneme se parně na tom, že jím už nikoho neohromíte. Studené večeře přitom nemusejí být nuda. I ve studené kuchyni panují trendy, které z nouzovky vytvoří dokonalý gurmánský zážitek.

Avokádo a zastřené vejce

Avokádo a vejce, to je kombinace, která vás nezklame. Avokádo jen nakrájejte na plátky a položte na toast, který jste opekli na másle. Nahoru dejte zastřené vejce. To připravíte tak, že jej vyklopíte do naběračky a ponoříte na chvilku do vroucí vody s trochou octa.

Guacamole toast

Opečený toast můžete také potřít guacamole. Avokádo a rajčata nakrájejte na malé kousky, přidejte najemno nakrájenou cibulku, koriandr a zakapejte limetovou šťávou.

Jahody a arašídové máslo

Plátky chleba můžete také potřít arašídovým máslem a poklást plátky nakrájených jahod. Američané by upřednostnili variantu s džemem namísto jahod, ale naše variace vám třeba zachutná víc.

Kozí sýr a ořechy

Chléb zlehka opečte s plátky kvalitního kozího sýra a s ořechy. Po vyjmutí z trouby pokapejte trochu medem, přidejte nastrouhanou hrušku a oblíbené bylinky.

Losos, tvaroh a kopr

Plátky chleba potřete tvarohem, obložte plátky uzeného lososa. Můžete zakápnout citronovou šťávou a posypat koprem.

Dýně a sýr

Uvařenou dýni rozmixujte, přidejte k ní čerstvý sýr, sůl a pepř a umíchejte pomazánku. Natřete na plátky chleba a ozdobte plátky pečené dýně.

Řepa a kozí sýr

Pečenou řepu nakrájejte na plátky a poklaďte na chléb potřený tvarohem. Doplňte plátky kozího sýra, ochuťte olivovým olejem, tymiánem, osolte a opepřete. Chvilku zapečte.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

TO MUSÍTE ZAŽÍT! PROHLÍDKA PLZEŇSKÉHO HISTORICKÉHO PODZEMÍ

16.05.2022 | Vzácná příležitost navštívit Plzeňské historického podzemí a objevit tajemství labyrintu chodeb, sklepů s studní pod západočeskou metropolí netradičně za svitu baterek se naskytne od úterý 31. května až do neděle 5. června – vždy od 16 a 17 hodin.

TO TU DLOUHO NEBYLO! ZÁSILKA Z KAMBODŽE PLNÁ JEDŮ

18.05.2022 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila ve spolupráci s Celním úřadem Praha-Ruzyně šest zásilek potravin o celkové váze 641 kilogramů, které obsahovaly nadlimitní množství pesticidů včetně karbofuranu, který je v Evropské unii zakázaný. Šlo o bylinky a plody původem z Kambodže.

VE NĚKTERÝCH ŠKOLÁCH VYROSTOU JEDLÉ ZAHRADY: SEZNAM ZDE!

19.05.2022 | Grantová výzva na výstavbu jedlých školních zahrad již zná své vítěze. V březnu letošního roku zahájila společnost Lidl spolupráci s programem Skutečně zdravá škola. Cílem spolupráce je pomáhat vytvářet kulturu zdravého a udržitelného stravování ve školách a dále podpořit šest škol a školek, které díky grantové výzvě získají finanční prostředky na výstavbu jedlých školních zahrad.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.