Rybí saláty: nezdravé, ale dobré?

Rybí saláty: nezdravé, ale dobré?

21.03.2016 Redakce

Klasická bufetová svačina z minulého režimu, kterou vám asi žádný výživový poradce do předpisového jídelníčku nezařadí. Na druhou stranu však rybí saláty patří k oblíbeným „nouzovkám“, když chybí čas na klasický oběd či večeři. To však neznamená, že bychom se měli spokojit s jakoukoli kvalitou, byť za poměrně příznivou cenu.

O tom, že ani s úpadkem klasických bufetů „na stojáka“ rybí saláty ze své oblíbenosti pranic neztrácejí, svědčí velmi široká nabídka v našich obchodech. My jsme se zaměřili jen na rybí saláty v majonéze, ale seženete také „light“ verzi v jogurtu či pikantně ochucenou, nabídka se dokonce liší podle druhu zpracovaných ryb. Všechna balení měla gramáž 150 gramů, která odpovídá jedné porci. Nevýhodou u většiny balení je, že pokud by na vás byla porce přece jen příliš velká, bude s jeho uchováním trochu problém – kromě dvou jsou všechny krabičky bez uzavíratelného obalu a výrobce tak jednoznačně počítá s tím, že všechno spořádáme na posezení.

Proklínané privátky

Rozhodující pro kvalitu salátu je především konzistence majonézy a čerstvost a úroveň zpracování rybího masa, což byly hlavní ukazatele, ve kterých se zakoupené výrobky lišily. Při nákupu si samozřejmě dejte pozor na datum trvanlivosti, naštěstí díky přidaným konzervantům a dalším přídatným látkám můžeme počítat s trvanlivostí minimálně 14 dní.

Často v diskusích neslyšíme na privátní značky řetězců jediného vřelého slova, ale náš test jejich pošramocenou pověst rozhodně nepotvrdil – dva jednoznačně nejlepší vzorky (Toppo, Albert) jsou prodávány právě pod pláštíkem obchodních řetězců. A jejich skóre by bylo ještě lepší, kdyby se k nim přidal také vzorek Tesco. Ten měl původně na kladné hodnocení také „našlápnuto“. To bychom ale při zevrubnějším zkoumání nesměli narazit na to, že zde si s tříděním ryb nikdo příliš těžkou hlavu nedělal a místo masa zákazníkům nadělil také části ocasu, ploutví a kůže. Nevábný pohled, který nám vzal chuť k jídlu a donutil nás značnou část salátu vyhodit, tak tento vzorek odsunul na trestnou lavici.

Výsledky našeho testování nepocházejí z laboratoří a nejsou založeny na přesných chemických analýzách, nýbrž na subjektivním senzorickém hodnocení členů redakce. V tabulkách naleznete výsledky testování. Nejedná se o body, nýbrž o pořadí jednotlivých vzorků v parametru chuť.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

JAK JSME NA TOM S KVALITOU MÁSLA? TEST VÁS PŘEKVAPÍ

08.02.2022 | Označení máslo může nést pouze výrobek, který obsahuje nejméně 80 % (mléčného) tuku. Obsah tzv. netuků (např. laktózy, mléčných bílkovin, minerálních látek) bývá přibližně do 2 % a normovaný obsah vody je maximálně 16 %. V případě výrobků s nižším obsahem tuku je na trhu „máslo tříčtvrtětučné“ (s 60–62 % tuku, též ho lze označit jako „máslo se sníženým obsahem tuku“), popř. „máslo polotučné“, které má 39–41 % tuku. S těmito výrobky se však zákazník setkává spíše zřídka.

TEST POLIČANŮ: POZOR NA ROZDÍLY, NEJSOU MALÉ!

11.10.2022 | Salám typu Poličan pat- ří bezesporu mezi oblíbe- né uzeniny, o čemž svědčí i prodeje. Zaslouží si ale místo na výsluní i poté, co si některé jeho zástupce vzalo na paškál dvanáct hodnotitelů z řad nejpovolanějších odborníků?

TESTOVALI JSME OVESNÉ NÁPOJE: KOKTEJL ZDRAVÍ, NEBO ZKLAMÁNÍ?

27.06.2022 | Zatímco na samém počátku boomu rostlinných alternativ mléka jasně vítězila (ne)mléka sójová, v posledních letech se dostávají do popředí rostlinné nápoje z ovsa, což je trend nejen chutný, ale z hlediska zdravotního přínosu i vítaný.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.