Rozeznáte vůně ve víně?

Rozeznáte vůně ve víně?

30.08.2013 ČTK

Lidé se na vinobraní v Mikulově naučí rozeznávat vůně ve víně.

Na Pálavském vinobraní v Mikulově, které se bude konat 6. až 8. září, se lidé budou moci naučit rozeznávat vůně ve víně. V rozeznávání se tu uskuteční mistrovství ČR, kterého se budou moci zúčastnit i návštěvníci. Pálavské vinobraní je druhou největší akcí svého druhu na jižní Moravě, loni jej navštívilo 40 000 lidí. Kromě historického programu lidé budou moci například ochutnat ze 427 vzorků vín od zhruba 50 firem, které se zúčastní Národní soutěže vín mikulovské vinařské podoblasti.

vinobraní
    

V Kapucínské ulici vyroste celé vinařské městečko. "Budou tam ochutnávky burčáků a vín dalších vinařství z mikulovské podoblasti, tradiční rybí a sýrové gastronomické speciality. Nebudou chybět ani cimbálové muziky," uvedla PR manažerka akce Lenka Křivánková.
    V zámeckém sklepení budou řízené degustace, letošní novinkou je i možnost vyzkoušet si zpracování hroznů. "Na zámecké terase u Udírenské věže předvede vinařství Sedlecká vína ukázky z tradičního postupu zpracování hroznů na ručním mlýnku a pomocí mechanického lisu. Čerstvě vylisovaný hroznový mošt se zde bude nabízet k ochutnání i koupi," uvedla Křivánková. Součástí vinobraní je i historický průvod či koncerty populárních českých a slovenských kapel. Vystoupí například Olympic, Václav Neckář s Bacily, Kryštof nebo Aneta Langerová. Vstupné na celou akci stojí 350 korun v předprodeji a 400 korun na místě.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

JÍDLO ZA VOLANTEM: NĚKDE ROVNOU S POKUTOU, NĚKDE "JEN" S RIZIKEM

04.09.2023 | Cesty autem sice nepatří mezi fyzicky náročné aktivity, ovšem zvláště celé hodiny trvající cesty vyžadují, aby dostatek kvalitního paliva dostalo nejen auto, ale i řidič. Jaké je vhodné občerstvení za volantem, aby řidič nebyl hladový ani v útlumu? A víte, že v některých případech můžete za jídlo v autě dostat pokutu?

RODIČE NA ŠKOLNÍ OBĚDY NESTAČÍ: VÍCE ŽÁDAJÍ O POMOC

04.09.2023 | Pomoc se zaplacením obědů v novém školním roce ve středních Čechách zřejmě využije více dětí než loni, například jídelna v Mladé Boleslavi chce do krajského projektu Obědy do škol od září zapojit 35 dětí, loni jich bylo 20. Podobné zvýšení počtu dotovaných obědů očekává i školní jídelna v Nymburce. Obědy od září tam zdražovat nebudou, mírné zvýšení cen bylo už letos na jaře, zjistila ČTK od vedoucích školních jídelen.

Festival Dny Jeruzaléma v Praze

10.06.2014 | Náplavka se na tři dny promění v místo s atmosférou jeruzalémských trhů.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.