PREZIDENTKA PK ČR: URČITÉ SKUPINY LIDÍ NEBUDOU MÍT NA PODZIM ANI NA ZÁKLADNÍ POTRAVINY

PREZIDENTKA PK ČR: URČITÉ SKUPINY LIDÍ NEBUDOU MÍT NA PODZIM ANI NA ZÁKLADNÍ POTRAVINY

12.05.2022 Jana Čiháková

Prezidentka Potravinářské komory ČR, Dana Večeřová, vyjádřila své obavy o budoucnost. Růst cen potravin a inflace bude mít nejspíš fatální následky pro samoživitelky, seniory a sociálně slabé skupiny obyvatel!

„Děsí mě komentáře, že jsme prohráli boj s inflací a že míříme ke stagflaci. Není to poprvé, co něco takového slyším. Proto se snažíme využít různé mechanismy, abychom alespoň nějakým způsobem ten růst zastavili. Čím dál více se ale bojím, že to dopadne právě na tu skupinu spotřebitelů, která na tom není dobře ani teď. Jsou to samoživitelky, samoživitelé, senioři nebo sociálně znevýhodněné skupiny,“ popisuje prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová, která byla hostem Interview Martina Kováře na Rádiu Z.
„Bojím se, že pokud to bude pokračovat, tak nebudou mít na podzim na základní potraviny. A to bych řekla, že je ve 21. století v České republice nepředstavitelné. Jsme v srdci Evropy, nejsme žádná rozvojová země. Děsí mě to,“ dodává Večeřová.

Podle ní ale není dobrý nápad, aby stát vstupoval do cen potravin. „Není to dobrá myšlenka nejen v potravinářském průmyslu. Jakékoliv vstupování do nějakých cen myslím není ku prospěchu věci. Naopak je to ke škodě a doplatí na to vždy spotřebitel,“ říká Dana Večeřová. Ta se vyjádřila také k procentuálnímu zastoupení českých výrobků v českých obchodech. „Je to 55 až 60 procent. U některých komodit je to samozřejmě víc, třeba u pečiva nebo u mléčných výrobků. Horší je to s masnými výrobky. Zhruba 10 až 20 masných výrobků by se dalo považovat za české,“ zakončuje Dana Večeřová.

Celý rozhovor moderátora Martina Kováře s prezidentkou Potravinářské komory Danou Večeřovou si poslechněte zde:

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

DEJTE ŠANCI FERMENTACI! ZDRAVÍ DÍKY BAKTERIÍM

17.05.2022 | Pokud pojmy jako fermentované limonády z vodního kefíru, mléčný či kokosový kefír z tibetské houby, fermentovaná zelenina, ovoce a kvasy jsou mimo váš slovníček i jídelníček, je na čase to změnit. Fermentované pokrmy totiž prospívají zdraví střev, a tudíž celému tělu.

CO SLEDOVAT PRO ZÁBAVU I DOBROU CHUŤ?

16.05.2022 | Šéf se vrací. A s ním se můžete těšit na retrospektivní výlet po českých profesionálních kuchyních. Osm dílů. Osm národních kuchyní, osm kuchařů. A stále jen jeden šéf a jeho pohled na rychlou, efektní i efektivní kuchyni. Inspirujte se!

TO TU DLOUHO NEBYLO! ZÁSILKA Z KAMBODŽE PLNÁ JEDŮ

18.05.2022 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila ve spolupráci s Celním úřadem Praha-Ruzyně šest zásilek potravin o celkové váze 641 kilogramů, které obsahovaly nadlimitní množství pesticidů včetně karbofuranu, který je v Evropské unii zakázaný. Šlo o bylinky a plody původem z Kambodže.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.