PF 2022

PF 2022

01.01.2022 Jana Čiháková

Milí čtenáři, jako poděkování za Vaši přízeň i my vykračujeme do šestkového roku 2022 s novým designem!

I letos chceme maximálně podporovat hodnoty, které se stávají stále důležitějšími, jde o sezónnost, lokálnost, neplýtvání, chceme ukazovat zapomenuté české plodiny, vyzdvihovat snahu výrobců o změnu složení, která má napomáhat k celosvětovému problému narůstající obezity a nemocí s ní spojených, nadále chceme klást důraz na českou kvalitu i poctivé české řemeslo.

Trh je přesycený zbožím z dovozu a potravinoví magnáti jsou popoháněni masivními reklamními kampaněmi, mnozí čeští producenti na reklamu nemají, aby se sotva udrželi na nohou, jsou mnohdy nuceni prodávat pod cenou. Česká produkce je přitom kvalitou na 5. celosvětové příčce.

U nás chceme dát prostor všem, kteří dělají své řemeslo s chutí, poctivostí a láskou. I když nejsou tak hlasití, mají za sebou příběh s velkým P, a jsou věrni své vizi! Rozhodnutí otevřít nový rok módním návrhářem a semifinalistou soutěže MasterChef Česko 2020 Pavlem Berkym, který je nejen skvělým kuchařem, ale i člověkem, který má srdce na správném místě, už jen, protože každý jeho návrh je zároveň pomocí pro lidi se sluchovým postižením, bylo myslím to nejlepší, co jen může podtrhnout naši ideu.

Přejeme Vám z celého srdce výjimečný rok!

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

VÝROBCE NEZNÁMÝ: JE TO V POŘÁDKU?

17.01.2022 | Všechny potraviny uváděné na trh v rámci EU musí splňovat obecné požadavky na označování dané směrnicí 2000/13/ES, v platném znění. Podle nich nemusí být na obale uveden výrobce. Jeho uvedení není povinné a nelze jej proto vyžadovat.

ZÁJEM O CHAMPAGNE VZROSTL O TŘETINU

19.01.2022 | Francouzští výrobci šampaňského za sebou mají úspěšný rok. Loni prodali více než 320 milionů lahví tohoto šumivého vína z kraje Champagne, což je meziročně o 32 procent více. S odkazem na francouzský výbor pro šampaňské o tom dnes informovala agentura AFP.

KAM MŮŽE SMĚŘOVAT TUZEMSKÉ CUKRÁŘSTVÍ?

05.01.2022 | Ačkoli se může zdát, že mluvit v souvislosti s potřebou zlepšit složení jídelníčků tuzemských spotřebitelů o výrobě dortů a cukrářských produktů nemá logiku, trendy zdravějšího stravování zasáhnou, a částečně již zasahují, i klasickou cukrářskou výrobu.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont