Pevnůstka u centra Olomouce po loňské pauze opět ožije pivním festivalem

Pevnůstka u centra Olomouce po loňské pauze opět ožije pivním festivalem

01.07.2021 Jana Čiháková

Pivním festivalem ožije v pátek po loňské pauze způsobené pandemií koronaviru Korunní pevnůstka v sousedství historického centra Olomouce. Letošní 20. ročník Beerfestu Olomouc bude tentokrát jednodenní, návštěvníci se ale mohou těšit na více než stovku značek piva z produkce velkých a malých pivovarů i na vystoupení hudebních skupin.

Beerfest Olomouc otevře své brány návštěvníkům v pátek v 11:00, slavnostní naražení dřevěného soudku je naplánováno na 16:20. ČTK to dnes řekl organizátor pivního festivalu Pavel Spálený.

Loni organizátoři pivní festival v Olomouci kvůli pandemii zrušili, letos bylo podle Spáleného nutné vzhledem k pandemickým opatřením posunout termín z tradičního května o téměř dva měsíce. "Bylo to takřka na poslední chvíli, každý den jsme již chtěli vyhlásit zrušení festivalu a přesun do roku 2022. Sledovali jsme však pečlivě vývoj i v ostatních zemích a předpokládali jsme, že se situace ohledně kultury již musí lepšit a bude povolena vyšší účast návštěvníků, na které jsme závislí. Tento risk nám vyšel a současná kapacita venkovních akcí 5000 lidí a uvolnění opatření nám bez problémů umožní festival uskutečnit," uvedl Spálený.

Co bude na čepu?

Tuzemské pivovary se od loňska podle Spáleného potýkaly s menší produkcí piva a některé regionální a restaurační pivovary byly na hranici ukončení provozu. "Přesto se nám podařilo získat zhruba 24 pivovarů, které se festivalu zúčastní," podotkl Spálený. Účast na Beerfestu Olomouc přislíbily tradiční velké pivovary jako Plzeňský Prazdroj, Radegast, regionální Pivovar Holba, Pivovar Litovel či nový pivovar Tvarg z Velké Bystřice u Olomouce. Čepovat se bude také pěnivý mok z produkce pivovarů Krušnohor, Rampelník, minipivovaru v Zašové či pivovaru Proud.

Beerfest Olomouc je určen nejen milovníkům piva, ale také hudby, která akci tradičně doprovází. Hudební program letos nabídne vystoupení skupin No Name, Iné kafe, Vašo Patejdla či Rock and Roll Band Marcela Woodmana. Hudební vystoupení zahájí regionální skupina Zvláštní zóny a olomoucká skupina Sunset Trail.

Akce se koná v areálu Korunní pevnůstky podesáté. Předchozí ročníky se uskutečnily na dostihové dráze v městské části Lazce a na travnaté ploše u Envelopy nedaleko centra města. Každoročně se Beerfestu Olomouc od čtvrtka do soboty zúčastnilo zhruba 15.000 lidí.

Zdroj ČTK, foto shutterstock

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

DO POPOVIC PŘIJEDOU CHUTĚ Z CELÉHO SVĚTA: STREET FOOD FESTIVAL

08.08.2022 | Asijské delikatesy, čerstvé ryby, šťavnaté burgery, exotická masa i hmyzí speciality, sladké španělské koblihy churros, rolovaná zmrzlina… a poctivé velkopopovické pivo! Den ve společnosti dobrého jídla a pití můžete prožít na Street Food Festivalu, který se koná v pivovaru Velké Popovice nedaleko Prahy v sobotu 20. srpna od 10 do 17 hodin.  Vstup je zdarma.

ZMRZLINA V OHROŽENÍ? NEVÍME, ZA KOLIK, ŘÍKAJÍ VÝROBCI

01.08.2022 | Lidé přes zdražení, někde až o desítky procent, na zmrzlinu podle zmrzlinářů chodí, někteří ale méně často. Případné další zvyšování cen nechtějí výrobci zmrzliny nyní odhadovat, bude záviset na vývoji cen energií a surovin. I kvůli problémům s dostupností ingrediencí mohou z nabídky zmizet některé příchutě. Vyplývá to z ankety mezi výrobci zmrzliny.

PŘELAĎTE NA ÚSPORNÝ REŽIM: 4 KROKY K ŠETŘENÍ

05.08.2022 | Otázka finanční náročnosti nákladů vynaložených za potraviny je na denním programu, bohužel, a současné vyhlídky nepočítají se zásadní změnou scénáře. Je zřejmé, že šetřit je a bude potřeba. Ovšem je také nutné vzít úsporný režim za správný konec.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.