OMEGA-3 V DOBĚ COVIDU: PROČ JE TAK DŮLEŽITÝ JEJÍ PŘÍJEM?

OMEGA-3 V DOBĚ COVIDU: PROČ JE TAK DŮLEŽITÝ JEJÍ PŘÍJEM?

03.01.2022 Eva Titzová, shutterstock

S ohledem na sílící pandemii onemocnění SARS-Cov19 se začíná stále častěji zmiňovat důležitost příjmu omega-3 mastných kyselin. Dokládá to i nedávná studie Centra zdraví, výživy a potravin Státního zdravotního ústavu zaměřená na prevenci chronických zánětů, která potvrdila, že omega-3 mastné kyseliny, které produkují protizánětlivé látky, jsou svými vynikajícími vlastnostmi účinným pomocníkem při pneumonii.

Pneumonie, nebo-li zápal plic, je v posledních měsících častou vážnou komplikací u onemocnění SARS covid-19.  Právě toto příkoří by měla zmírnit pravidelná konzumace zdrojů na tyto kyseliny bohatých. Dokázala to i studie, do které bylo zapojeno 160 pacientů, u nichž hned na počátku hospitalizace bylo diagnostikováno 20 mastných kyselin, které jsou nejvíce obsaženy v buněčných membránách. A stručně shrnuto: ti, kteří měli vyšší hodnoty omega-3 mastných kyselin s tzv. dlouhým řetězem (označované zkratkami EPA a DHA), měli mnohem větší šanci přežít. Podobné zkušenosti potvrzují i američtí nebo španělští odborníci. 

CO TĚLO POTŘEBUJE

Omega-3 mastné kyseliny lze charakterizovat jako soubor esenciálních mastných kyselin, nepostradatelných pro lidský organismus. Tyto mastné kyseliny (často označované také PUFA omega-3)  můžeme rozdělit na dvě skupiny – nasycené a nenasycené a lze je celkem snadno rozeznat podle jejich skupenství. Nasycené jsou při běžné pokojové teplotě tuhé, nenasycené naopak v tekutém stavu.Patrně ty nejdůležitější jsou kyseliny eikosapentaenová (EPA) a dokosahexaenová (DHA). 

RYBÍ OLEJ, VZPOMÍNKA NA DĚTSTVÍ

Kvalitním zdrojem kyseliny EPA je rybí olej. Jejími nejužitečnějšími vlastnostmi jsou snížení celkového a LDL („zlého“) cholesterolu, pozitivní vliv na imunitní systém, protizánětlivé účinky, regulace hormonálního systému, vliv na zlepšení cév a snížení rizika kardiovaskulárních chorob. Dostatečný příjem EPA má také blahodárný vliv na psychiku, neboť potlačuje projevy deprese.

DHA se vyskytuje rovněž v rybím oleji a v rybách samotných.  Tato kyselina přispívá v dětském věku ke správnému mentálnímu rozvoji. Jak uvádí Státní zdravotní ústav omega-3 mastné kyseliny pomáhají školákům s koncentrací a pamětí, zlepšují čtení, psaní, slovní zásobu, snižují hyperaktivitu. Dále podporuje správnou funkci imunitního a kardiovaskulárního systému, nervů, očí i buněčných stěn. Naopak nedostatek, a nejenom DHA, může mít za následek snížení odolnosti proti běžným infekcím, ale i špatnou kvalitu vlasů, nehtů a pokožky, může způsobit různé formy dermatitidy. Pokud by šlo o zcela zásadní nedostatek, mohou se dostavit vážné zdravotní potíže jako poruchy nervových funkcí, zhoršené vidění, poruchy paměti.

DOBRÝ ZDROJ

Jednoznačně nejlepším zdrojem omega-3 mastných kyselin jsou mořské řasy a ryby, a to z tzv. studených vod. Ovšem je potřeba upozornit, že by se spotřebitelé měli mít na pozoru a vybírat z ověřených zdrojů, neboť ryby mohou za určitých okolností přestavovat riziko v podobě toxických látek. Mluvíme v tomto případě o těžkých kovech, zejména o rtuti, dioxinech či polychlorovaných bifenylech.

Dalším výrazným zdrojem omega 3 mastných kyselin jsou vlašské ořechy, chia, lněná a konopná semínka, lněný a řepkový olej, a také listová zelenina.

KDYŽ SE ŘEKNE IDEÁLNÍ MNOŽSTVÍ

Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) uvádí jako doporučené denní dávky EPA a DHA v rozmezí od 100 mg do 250 mg. Je však potřeba rozlišit nejen mezi různými věkovými kategoriemi dětí, ale i mezi dospělými ženami (a ještě odlišit těhotné a kojící ženy) a muži. Obecně by mělo platit, že denní dávka těchto kyselin by měla tvořit asi 1/3 z doporučeného denního příjmu tuků. Na toto téma se vyjadřuje i profesor Ruprich a konstatuje, že dostatečný příjem omega-3 nelze prakticky v české populaci u nikoho najít. „Dá se ho dosáhnout, pokud má člověk v potravě vysoké dávky tučných ryb, jako jsou třeba losos, makrela a sardinky. Jinak nezbývá nic jiného, než konzumovat rybí olej, který se ale naštěstí prodává v mnoha variantách a je běžně dostupný v potravinových doplňcích v lékárnách. Doporučená denní dávka je pak uvedena na každém konkrétním potravinovém doplňku,“ vysvětluje profesor Jiří Ruprich.

Kupříkladu mezinárodně uznávaný odborník na omega-3 mastné kyseliny a autor omega 3 indexu prof. William S. Harris, Ph.D   (titul Ph.D  University of Minnesota a  postdoktorandské stáže v oboru Klinická výživa a metabolismus lipidů na Oregon Health Sciences University) také zmiňuje, že např. v období  těhotenství  roste výrazně potřeba DNA. Doporučuje denní dávku DHA 350 mg, ale většina žen přijímá, podle jeho vyjádření, pouze 60 mg. Jako ideální vidí konzumaci tučných ryb 2 až 3x týdně.

OMEGA-3 OPĚT NA VÝSLUNÍ

Jak už bylo zmíněno v úvodu, v posledních měsících se v souvislosti s pandemií koronaviru rovněž „skloňují“ omega 3 mastné kyseliny. Právě jejich dostatečné množství dokáže zvýšit schopnost organismu bránit se zánětu a leckdy i zachránit život pacienta. „Kdybychom obecně dodržovali nutriční doporučení, většina populace by netrpěla nedostatZem těchto kyselin“, říká profesor Ruprich.

Měli bychom tedy prokazatelné účinky omega-3 mastných kyselin v mnoha směrech, včetně pomoci při akutních respiračních onemocněních, brát vážně a stejně jako třeba ve Skandinávii jim dát jakoukoliv formou denně prostor v jídelníčku.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

JAK JSOU NA TOM KAPŘÍCI? VETERINÁŘI ZAHÁJILI KONTROLY

21.12.2021 | Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) budou v nadcházejících dnech podobně jako každoročně kontrolovat pouliční prodejce vánočních kaprů. Prodejci letos nahlásili v rámci celé ČR téměř 3 000 prodejních míst, což je více než v předchozích letech. Při kontrolách se inspektoři jako obvykle zaměří jak na zacházení s živými rybami, tak na dodržování pravidel legislativy při jejich usmrcováni. Kontrolovány budou také hygienické podmínky prodeje.

HROZBA HLADOMORU: ORWELLOVSKÁ UTOPIE, NEBO BLÍZKÁ BUDOUCNOST?

19.05.2022 | Kvůli ruské invazi na Ukrajinu hrozí světu největší hladomor od druhé světové války. Dnes to na tiskové konferenci na úvod dvoudenního zasedání ministrů pro rozvoj ze zemí skupiny velkých světových ekonomik G7 prohlásila německá ministryně Svenja Schulzeová. Řekla, že je proto nezbytné vytvořit mezinárodní alianci pro potravinovou bezpečnost.

SPADLA KLEC! MINISTERSTVO SI POSVÍTILO NA MARŽE

21.04.2022 | Ministerstvo zemědělství začalo spolu s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v minulém týdnu sledovat prodejní ceny vybraných potravin. Kontroly mají trvat nejméně tři měsíce, řekl dnes novinářům ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) po jednání s předsedou ÚOHS Petrem Mlsnou.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.