NEJLEPŠÍ KOLEKCI SALONU VÍN MÁ MIKULOV!

NEJLEPŠÍ KOLEKCI SALONU VÍN MÁ MIKULOV!

03.01.2022 ČTK, SHUTTERSTOCK

Cenu za nejlepší kolekci v letošním Salonu vín získal Mikrosvín Mikulov, který má mezi stovkou nejlepších vín devět zástupců. Národní vinařské centrum, které soutěž pořádá, zveřejnilo podrobné výsledky v tiskové zprávě. Upřesnilo také, že letošní Salon vín se na zámku ve Valticích na Břeclavsku otevře pro veřejnost 4. února.

Soutěže se zúčastnilo 2400 vín z Moravy i Čech, stovka těch nejlepších vzešla ze tří kol hodnocení. "Ocenění titulem Salon vín neznamená jen prestiž a osobní úspěch vinaře, ale také významnou obchodní příležitost, protože Salon vín je garance výjimečné kvality vína, o které nikdo nepochybuje," uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.

V Salonu vín pro rok 2022 jsou zastoupena vína z 55 vinařství, vedle Mikrosvínu Mikulov má devět zástupců i Zámecké vinařství Bzenec. Mikulovské vinařství vyhrálo díky většímu počtu stříbrných medailí. Osm vín má v letošním salonu Znovín Znojmo. Z celkového počtu 21 odrůd jsou nejčastěji zastoupeny ryzlink rýnský v 17 případech, ryzlink vlašský s devíti zástupci a po osmi zástupcích má rulandské šedé a veltlínské zelené.

VINAŘSTVÍ BZENEC OBHÁJILO TITUL ŠAMPIONA

Šampionem je Chardonnay barrique, EGO No. 97, 2019, výběr z hroznů ze Zámeckého vinařství Bzenec, které zvítězilo také v kategorii bílých suchých a polosuchých vín. Mezi bílými polosladkými získal nejvyšší hodnocení Ryzlink rýnský, pozdní sběr, 2015 od MARCUSWINE TRADING/MEGA Production, ocenění pro sladká vína získalo Rulandské šedé, výběr z cibéb, 2018 od Annovino Lednice.

Mezi růžovými víny a klarety zvítězilo Rosé Trkmanska, VOC Modré hory, 2020 od Víno J. Stávek, mezi suchými červenými víny Cabernet Sauvignon barrique OAK, pozdní sběr, 2017 od Vladimíra Tetura a kategorii jakostních šumivých vín stanovené oblasti vyhrál Louis Girardot brut, jakostní šumivé víno, 2015 z Bohemia Sekt.

Letošní Salon vín v historickém sklepení valtického zámku se pro veřejnost otevře 4. února, pokud to umožní epidemická situace a vládní opatření proti šíření koronaviru.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

KDYŽ SE ŘEKNE BEZ ÉČEK, ANEB VĚZTE, CO SI KUPUJETE?

06.01.2022 | Ministerstvo zemědělství ve spolupráci se Státní veterinární správou a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí vydalo stanovisko ke způsobu dobrovolného označování „bez E“ nebo „bez přidaných E“ a vyjádření s podobným významem. Začne platit od července.

ZAMĚŘTE SVOU POZORNOST NA OCENĚNÉ POTRAVINY!

19.01.2022 | Potravinářská komora ČR již od roku 2014 vyhlašuje „Cenu Potravinářské komory o nej- lepší potravinářský inovativní výrobek“ a to pro všechny potravinářské komodity.

PAVEL BERKY: SKVĚLÉ JÍDLO SE DÁ UVAŘIT I SE STOVKOU V KAPSE

17.01.2022 | Pavel není jen návrhář, nebo kuchař. Je to balzám na duši. Jeho životní energie je nebezpečně chytlavá a jeho pohled na svět neskutečně pokorný. Jestli teď řeknu, že je jednou z osobností, které nemohou minout Vaše srdce, je to pravda. Finalista Master Chef Česko z roku 2020 nenabízí talent a souhru chutí, nabízí sebe, svou duši a svoje přesvědčení. A to se Vám nepřejí!

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont