NA TRHU JE PIZZA Z ŘAS - DÁTE SI?

NA TRHU JE PIZZA Z ŘAS - DÁTE SI?

01.07.2022 Jana Čiháková

Pizza Natura představuje svou zelenou pizzu, která je z celého portfolia nejzdravější. Co je zelené je přeci zdravé. Pizza Super Green obsahuje pouze 37% bezlepkové mouky. Vše ostatní je jen zelenina, sinice spirulina a řasa chlorella. Její zdraví prospěšné hodnoty jsou unikátní, a proto nesmí chybět ve zdravé pizze.

„Těsto připravujeme z cukety, špenátu, spiruliny, chlorelly a bezlepkové mouky. Díky tomu je samotný korpus sytě zelený. Nepoužíváme žádné umělé ani průmyslově vyráběné přísady nebo barviva. Dbáme na kvalitu surovin a díky své receptuře, kterou jsem dotahovala k dokonalosti několik měsíců, vzniká zelená Pizza Super Green se sníženým obsahem tuku, soli, sacharidů a současně je velmi bohatá na vlákninu,“ dodává majitelka, srdce a duše celé Pizza Natura Anna Brožková.

Chuť těsta podtrhává potřené pesto ze zelených oliv, které si tým Pizza Natura sám vyrábí. Pak už následuje chutná ozdoba pizzy v podobě čerstvých zralých farmářských rajčat, šťavnaté cukety, svěžím špenátem, zelenými olivami a alternativou veganské mozzarelly.  Pizza Super Green se prodává v chlazené či mražené podobě. V obou variantách platí nutnost upečení v rozehřáté troubě cca 8 minut. „V letních měsících zkuste pizzu připravit na grilu. Stačí ji umístit na pečící papír a případně kámen. Díky vysoké teplotě okraje pizzy krásně křupou, a přitom je neuvěřitelně šťavnatá,“ dodává Anna Brožková.

„Chlorella a spirulina jsou prospěšné lidskému organismu. Jejich účinek je známý již miliardy let. Avšak poprvé v pizze, a navíc vzniká plnohodnotný oběd či večeře, která chutná a současně prospívá tělu,“ dodává výživová poradkyně PhDr. Olga Huspeková.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

ČESKO PLNÉ PESTICIDŮ? NEVĚŘTE MÝTŮM!!!

02.08.2022 | Přestože je životní prostředí v naší zemi kontaminováno téměř nekonečným počtem rizikových látek vznikajících při průmyslové výrobě nebo nedostatečnou likvidací obalů, odpadů a dalších civilizačních produktů, jsou za hlavní rizikové látky stále považovány zejména pesticidy používané převážně (ale nejen) v zemědělství. Toxinů v přírodě je ale mnohem více a zahrnují mimo jiné i širokou skupinu látek, které si vytvářejí rostliny na obranu vůči svým býložravým predátorům.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE: UMÍTE JE PŘEČÍST?

04.08.2022 | Označování potravin je pro spotřebitele důležité z mnoha důvodů. Mezi ty hlavní patří zajištění vysoké míry úrovně ochrany zdraví a zaručení práva na informace. Požadavky na označování se liší u potravin balených (potravina byla umístěna do obalu u výrobce či v balírně), zabalených (potravina byla do obalu umístěna za nepřítomnosti spotřebitele v jiném místě než u výrobce či v balírně) a nebalených. Pravidla pro označování jsou detailně zpracována zejména u potravin balených.

KAM PO ČECHÁCH ZA VÍNEM, KDYŽ JE MORAVA DALEKO?

03.08.2022 | Víno je v České republice doménou hlavně jižní Moravy, ale prozkoumat vinařské Čechy, česká vína a vše, co se kolem nich točí, určitě stojí za to. A přišli na to i samotní vinaři, kteří se ochotně otevírají zájemcům o vinařkou turistiku. Vinařství v Čechám má nejen rostoucí kvalitu, ale i mnohosetletou tradici, navíc je pro mnohé výrazně blíž než Morava. Přinášíme vám tak šest tipů, které byste při návštěvě vinařských Čech určitě neměli vynechat.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.