LEVANDULE JEN NA OKRASU? VĚČNÁ ŠKODA, UKRÝVÁ ZDRAVÍ PROSPĚŠNÉ LÁTKY

LEVANDULE JEN NA OKRASU? VĚČNÁ ŠKODA, UKRÝVÁ ZDRAVÍ PROSPĚŠNÉ LÁTKY

22.06.2022 KOŠÍK

V levandulovém údolí se, jak už název napovídá, zaměřují na produkci všemožných výrobků z levandule, kterou pěstují v Chodouni, vesničce situované mezi CHKO Křivoklátsko a Českým krasem.

Dvěma kamarádkám od dětství a vystudovaným zdravotním sestrám Heleně a Mileně se tady podařilo vybudovat největší levandulové pole u nás. A to navíc v bio kvalitě! Sebraly znalosti, zkušenosti a receptury bylinkářů a léčitelů a vybudovaly unikátní manufakturu na zdravou výživu a další produkty s chodouňskou levandulí.

Mezi levandulovými produkty najdeme super potraviny a produkty zdravé výživy podporující imunitu, obsahující přírodní antioxidanty a antibiotika, ale také produkty s bio konopím, blahodárnými omega 3 kyselinami a s mnoha bylinami. Potěší tak nejen pestrostí a vůní, ale zároveň mohou pomoci se zdravotními problémy, únavou, nedostatkem energie, bolestmi hlavy, nespavostí nebo pálením žáhy, bolestmi břicha, špatnou náladou a mnohým dalším.

Mezi pochoutky z Levandulového údolí patří levandulový med, který se vyznačuje vysokou kvalitou a skvělou chutí. Složení je čistě přírodní bez jakékoli přidané chemie – jen květový med a levandule. Je ideální ke skvělé snídani nebo svačině pro děti i dospělé třeba na chleba. Díky jeho znamenité chuti je nejlepší si ho užít jen tak. Do čaje je ho škoda.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

JEDNIČKY VE SVĚTOVÉM MĚŘÍTKU: V ČEM VYNIKÁ ČR?

08.08.2022 | Česká republika drží několik světových prvenství. Dokážeme u nás nejen vyprodukovat potraviny, které směle konkurují těm v zahraničí, ale věhlas ve světě máme i díky zemědělským aktivitám.

PŘELAĎTE NA ÚSPORNÝ REŽIM: 4 KROKY K ŠETŘENÍ

05.08.2022 | Otázka finanční náročnosti nákladů vynaložených za potraviny je na denním programu, bohužel, a současné vyhlídky nepočítají se zásadní změnou scénáře. Je zřejmé, že šetřit je a bude potřeba. Ovšem je také nutné vzít úsporný režim za správný konec.

KVALITA JÍDLA NA DĚTSKÝCH TÁBORECH? PAŠTIKA A LANČMÍT JSOU PASÉ

09.08.2022 | Pokud posíláte děti na letní tábory, asi je to s vědomím toho, že si tam nebudou užívat luxusu pětihvězdičkového hotelu a „nařachaných“ švédských stolů. To ale neznamená, že by děti neměly právo jíst na táboře vyváženě a v souladu s tím, co radí například i odborníci na dětskou stravu, což je vzhledem k jejich zvýšené aktivitě nejen žádoucí, ale i nutné!

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.