KDYŽ TĚSTOVINY, TAK SEMOLINOVÉ, RADÍ EXPERTKA

KDYŽ TĚSTOVINY, TAK SEMOLINOVÉ, RADÍ EXPERTKA

08.06.2022 Jana Čiháková

Těstoviny jsou nedílnou a oblíbenou součástí každé domácnosti. Zasytí nás a uvaříme je snadno a rychle. Už jste zkoušeli ty ze semolinové mouky? Vynikají především svou chutí a ocení je také ti, které zajímá zdravá strava i redukční dieta.

Špagety, penne, farfalle, fusilli. Kdo by je neznal? Těstoviny tvoří velkou část našeho jídelníčku a těší se velké oblibě. Zejména u dětí vede polévka se zvířátky nebo špagety s rajčatovou omáčkou. Těstoviny máme rádi zastudena v salátech i zatepla v omáčkách či zapékané. Jejich tvary si vybíráme podle nálady a také někdy podle barvy.

Při výběru doporučujeme vybírat těstoviny ze semoliny, tedy z mouky umleté z tvrdé pšenice (Triticum durum). Ty mají vyšší podíl lepku, nižší podíl škrobu, a tím zajišťují lepší mouku. Vysoké procento vlákniny, bílkovin, minerálních látek a obsah kyseliny listové a hořčíku v semolinových těstovinách zajišťuje vyšší nutriční hodnotu, chrání vaše srdce a snižuje také riziko srdečních onemocnění. To, že jsou těstoviny ze semoliny pro naše tělo lepší, potvrzuje i výživová specialistka Hana Střelečková: „Hořčík může zlepšit kontrolu hladiny cukru v krvi zvýšením reakce buněk těla na inzulín. Spolu s vlákninou, která zpomaluje vstřebávání sacharidů do krevního oběhu, pomáhá kontrolovat skoky krevního cukru po jídle. Výběr semolinových těstovin je jedním z efektivních kroků prevence cukrovky 2. typu.“

Semolinové těstoviny mají podobnou kalorickou hodnotu jako těstoviny z mouky z pšenice obecné. Čím se liší je nižší hodnota glykemického indexu, který udává rychlost vstřebání přijatých cukrů do krve. Těstoviny ze semoliny vás zasytí na delší dobu než ty klasické. Ocení je proto nejen milovníci chutných potravin, ale také ti, kdo jsou na redukční dietě, nebo si ladí formu do plavek. „Vysoký obsah vlákniny a minerálních látek dělá ze semolinových těstovin potravinu zajímavou pro naší střevní mikroflóru. Vyživují přátelské střevní bakterie, které jsou důležité pro správné trávení, ale také pro imunitu, psychickou pohodu i úroveň fyzické kondice. Z nabídky pasty u nás, které splňují tato kritéria jmenujme například semolinové těstoviny Adriana,“ vysvětluje výživová specialistka Střelečková.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

JAK TO BUDE LETOS S MEDEM? VYHLÍDKY (NE)POTĚŠÍ

21.06.2022 | Byť čeští včelaři loni vyprodukovali o více než tisíc tun medu více než v roce 2020, oproti pětiletému průměru předchozích let šlo o pokles o 37 procent. Loňských 6 086 tun medu byl navíc druhý nejhorší výsledek za třináct let a třetí nejhorší za posledních devatenáct let. Jakkoli měla loňská sklizeň do optimální podoby daleko, letos by si milovníci medu mohli i přes výpadek dodávek z Ukrajiny přijít na své s mnohem větší jistotou než v posledních „hubenějších“ letech.

JASNÝ PŮVOD CHMELE! ČESKO ZAVÁDÍ NOVÉ ZNAČENÍ (JAKO PRVNÍ)!

15.06.2022 | Česká republika letos jako první země na světě zavádí mezinárodní označování chmele, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského Ivana Kršková. Díky označování bude snadnější jednotlivé odrůdy identifikovat.

UMĚLÉ ZVYŠOVÁNÍ CEN? ŽÁDNÁ UTOPIE - REALITA!

21.06.2022 | Podle posledních dat Českého statistického úřadu v květnu pokračoval meziroční růst cen výrobců. Nejvíce pak v zemědělství, kde ceny vzrostly dle odhadů o 39,2 procenta. Podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL), který byl hostem pořadu Otázky Václava Moravce, jsou však ceny v některých případech uměle vyšroubované obchodníky. Snížení daně z přidané hodnoty na potraviny by dle něj však nemělo žádný efekt na koncové ceny.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.