KAM MŮŽE SMĚŘOVAT TUZEMSKÉ CUKRÁŘSTVÍ?

KAM MŮŽE SMĚŘOVAT TUZEMSKÉ CUKRÁŘSTVÍ?

05.01.2022 Petr Havel, shutterstock

Ačkoli se může zdát, že mluvit v souvislosti s potřebou zlepšit složení jídelníčků tuzemských spotřebitelů o výrobě dortů a cukrářských produktů nemá logiku, trendy zdravějšího stravování zasáhnou, a částečně již zasahují, i klasickou cukrářskou výrobu.

Bohužel je ale také třeba konstatovat, že cukrařina je jedním z typů potravinářské produkce, na níž dopadají jak regulace spojené s pandemií koronaviru, tak současný a v dalším období předpokládaný růst cen nákladů na výrobu dortů i zákusků. O růstu nákladů se přitom v rámci oboru pekárenství a cukrářství obvykle mluví zejména v případě chleba nebo pečiva, cukrařina je ale na tom ještě o něco hůře.

CENY LETÍ NAHORU

Prvním faktorem jsou právě koronavirové regulace a skutečnost, že zatímco chléb a pečivo je zboží denní spotřeby, zákusky si může spotřebitel odpustit. A někdy i musí, neboť cukrárny a kavárny s prodejem cukrářských výrobků mají buď omezený prodej, případně jen výdej, případně mají, nebo mohou mít zavřeno. Značnou část zákusků je také obtížnější dodávat spotřebitelům v rámci on-line prodejů, neboť jde často o nebalené produkty, které je složité transportovat. A „balená cukrařina“ nemá a často ani nemůže mít punc čerstvosti.

Druhým faktorem je růst cen komodit, které tvoří suroviny k výrobě dortů a zákusků. Nemálo totiž rostou ceny másla, smetany, olejů, cukru i některých druhů ovoce, které se při výrobě zákusků stále častěji používají, přičemž značná část těchto surovin není v klasické „pekařině“ potřebná. Do třetice je cukrářská výroba zatížená vysokým podílem ruční práce, což v praxi znamená další vícenáklady na platy pracovníků v oboru. To vše znamená, že také cukrářské výrobky, stejně jako celá další široká škála potravin podraží, a to logicky možná ještě o víc, než produkty s nižším podílem lidské práce využívající suroviny, jejichž ceny zas tak nerostou. Přesto bychom neměli na tradiční naší cukrařinu zanevřít, neboť dobrý a čerstvý zákusek například ke kávě byl i historicky symbolem klidu a pohody.

ZDRAVĚJŠÍ MLSÁNÍ

Zpět ale k cukrářským trendům a vývoji tohoto potravinářského oboru, který je jedním z mála, které se podílejí na specifické identitě našich jídelníčků a stravování. I v cukrařině se totiž začínají prosazovat trendy zdravého, respektive zdravějšího stravování, přičemž hlavním reálným projevem je celkový ústup od nabídky a prodeje máslových dortů. Ty sice části spotřebitelů chybí, vše ale nasvědčuje tomu, že jde o menšinu konzumentů cukrářských produktů. I proto prakticky nenajdeme máslové dorty v nabídce velkých obchodních sítí, ale často ani v nabídce specializovaných cukráren, kde vítězí spíše dorty čokoládové a ještě více dorty ovocné. Ani současná cenová realita navíc máslovým dortům nepřeje – jsou totiž obvykle dražší a pracnější – a málokdo je umí.

Na téma možných trendů ve vývoji cukrářské produkce v ČR se před časem vyjádřil i dnes veřejně patrně nejznámější představitel oboru, porotce televizní soutěže „Peče celá země“ Josef Maršálek. Jde o vyjádření vcelku optimistické a našim cukrářům tak lze jen popřát, aby se alespoň částečně naplnilo.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

JE TO TADY! NÍZKÁ CENA PŘEDBÍHÁ KVALITU POTRAVIN

05.01.2022 | Lidé při nákupu potravin kladou větší důraz na cenu. Cena je nyní důležitá pro 34 procent populace, tedy o pět procentních bodů více než před 2,5 lety, kdy se tento průzkum prováděl naposledy. Vyplývá to z aktuálního průzkumu poradenské společnosti KPMG. Kvalita je rozhodující pro 44 procent Čechů, o procentní bod více než dříve.

DALŠÍ RÁNA PRO RESTAURATÉRY, NEZACHRÁNILY JE ANI VÁNOCE

10.01.2022 | Ačkoli restauratéři obvykle na sklonku roku zažívají žně, letošní rok je vypekl. Do restaurací přišlo oproti roku 2019 zhruba o 20 procent hostů méně, tržby podnikům poklesly v průměru o 10 procent. S koncem roku jich také letos zavřelo zhruba o 10 procent více než obvykle, nevyplatilo se jim otevírat.

Z LETOŠNÍCH KONTROL: POLEPŠENÍ PRODEJCI KAPRŮ

13.01.2022 | Veterináři před Vánocemi zkontrolovali 878 prodejců kaprů, závadu zjistili u tří procent. O rok dříve chybovala dvě procenta obchodníků s rybami, inspektoři ale provedli zhruba o 50 kontrol méně. Z dlouhodobého hlediska se výsledky kontrol zlepšují. ČTK to sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont